22 באוקטובר 2009 neliron

כלים

ישרא-בלוג
משחקים
הורדות ותוכנות
צ'ט

פורומים

להיות ראשון זה מחייב
חגיגת מחירים בסופר-פארם
אלבום תמונות בעיצוב אישי
צבר – לחופשות בארץ ובעולם
מוסדות הלימוד המובילים בישראל!
המומחים למשכנתא
נגן MP4 2GB
189 ₪
כולל שילוח
נגן MP4 נפח 2GB
89 ₪
משלוח: 29 ₪
גיים- פאד PC
49 ₪
משלוח: 19 ₪
מצלמה 8MP S210
555 ₪
כולל שילוח
עקבו אחרינו:
בטוקר הכותרות החמות nana10 בנייד

אולי יעניין אותך גם:

חדשות
איראן בעד הטיוטה
אוכל
התכנית המלאה 21.10.09
הישרדות 3
"התשמע קולי, דגיגוני שלי"
ספורט
העזיבה הובילה להתרסקות
סלבס
שנים של הטרדה
תרבות ובידור
נינט עושה רובי ויליאמס

הורים וילדים
מה עובר על ילדי ישראל?

מי ישמע את זעקתם? צילום : אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages
עודכן 09:54 20/11/2008
לימור גריף
גננות מתעללות, אמהות רוצחות, עוני והשפלה, הזנחה הורית ורשויות רווחה שקורסות תחת העומס. יום הילד הבינלאומי -דו"ח מצב
סעיף מספר 7 בהצהרת זכויות הילד בישראל קובע כי: "זכותו של כל ילד לקבל הגנה מלאה ויעילה מפני כל צורה של הזנחה, ניצול, התעללות, התאכזרות או השפלה גופנית ונפשית – בבית הוריו או מחוצה לו". העולם כולו מציין היום את יום הילד הבינלאומי, האם ישראל יכולה להרים את ראשה בגאווה?

הנתונים מדברים בעד עצמם
פרסום

גם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה לרגל יום הילד הבינלאומי דו"ח מצב על פי נתוני שירותי הרווחה בישראל, שמאיר ומעיר את עינינו על השנה שחלפה. בשנת 2007, 423,126 ילדים עד גיל 17 היו רשומים במחלקות הרווחה לשירותים חברתיים. 36% מהילדים הרשומים הוגדרו כנזקקים לשירותי רווחה. כ-56% מהילדים הם בעלי נזקקות מוגדרת. הנזקקות היא בשל "תפקוד לקוי של המשפחה". 9.9% מהילדים עד גיל 17 הרשומים במחלקות לשירותים חברתיים מסודרים במסגרות במימון משרד הרווחה, כ-22% מהם במסגרת חוץ ביתית (פנימייה, משפחה אומנה) והיתר במסגרת ביתית (מעונות יום, מועדונים, תמיכה ביתית ועוד).

הזכויות שלא מומשו מול הזוועות שארעו

לבד בעולם
צילום : אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages
כותרות העיתונים זעקו השנה עקב סדרה של התעללויות, רציחות וניצול של ילדים תמימים שלא זכו לקבל חיבוק ותמיכה הורית או כל הגנה שנקבעה להם בחוק:

גננות בכותרות
רק השבוע: גננת בגן ילדים בירושלים נעצרה בחשד שהתעללה בילדה בת שלוש, התעללות שכללה מכות, צביטות והשפלות. הביזיון הוא שכבר לפני שנה הושעתה המתעללת מגן ילדים אחר בשל תלונות דומות, אך איש לא מנע ממנה מלהמשיך בזוועתה.

עוד בענייני גננות: זעמנו, צרחנו וכלום לא הועיל. אהובה כחלון שהואשמה והורשעה למאסר בגין התעללות בעשרה פעוטות, קיבלה את האפשרות מבית המשפט העליון, להמשיך ולעבוד עם ילדים. היכן עומדים החוקים למען זכויותיו של הילד בארץ ובעולם? גם על גזר דינה של לאה עמדי, גננת, שהורשעה בהתעללות בילדים, שוקלים מהפרקליטות לערער, בתואנה שבית המשפט גזר עליה רק 6 חודשי מאסר ועבודות שירות. האם להתעללות בילדים שאינם שלך יש מחיר אחר?

שנה של רציחות
לפני יומיים בלבד נקבע גזר דינו של מי שטלטל את בנו וקבע את מותו – ישראל ולס. הוא ירצה רק שש שנות מאסר, ועוד שנתיים מאסר על תנאי.

את דינם של הרוצחים במשולש "רוז" האיום איננו יודעים, אך ההגנה הספיקה לטעון כי הרצח בוצע עקב מצב נפשי פסיכוטי, הדורש טיפול נפשי במוסד סגור ולא כליאה מאחורי סורג ובריח. את שלושת מקרי הרצח המזעזעים שאירעו בפחות משלושה שבועות של חודש ספטמבר האיום נוכל לכנות כתופעת אימים מדבקת. המקרה הראשון החל עם הילדה שכולנו התאהבנו בה רק במותה, שגופתה נמשתה ממי הירקון השחורים, לאחר שנרצחה באכזריות על ידי סבה. המקרה השני גם הוא התרחש בהטבעה מצמררת של אם את בנה בים התיכון, והשלישי הוא ילד תמים שהוטבע בגיגית. שלושת המקרים אומנם נבחנו לגופם, אך גם התקשורת הודתה שאילולא החשיפה המאסיבית, ייתכן וההצתה אצל אותם הורים עשויה הייתה להימנע.

התעללות במשפחה

ללא אוזן קשבת
צילום : אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages
מסיפורי ההתעללות המשפחתית שאירעה במאי השנה לא נוכל להתעלם. הנאשמים הם מספר גברים חרדיים מירושלים ואף אימם של הילדים. על פי כתב האישום, הנאשמים ביצעו בילדים "תיקונים" על ידי הכאתם בחפצים שונים בהוראת רב "דגול". עקב ההתעללות, אושפז אחד מילדי המשפחה במצב של תרדמת והוא רק בן 3.

נשעי ההתעללות לא הסתיימו בסיפור המשפחה החרדית מירושלים, אם מאזור השרון הואשמה כי הכתה את ילדיה באמצעות מוט ברזל, נעל, מקל וחגורה. אחד העונשים "היצירתיים" בהם הענישה את ילדיה היה לעמוד על רגל אחת במשך שעות, שלא נדבר על בעיטות, חבטות ועוד מיני השפלות שבגללן כל אמא צריכה הייתה להתבייש להישיר מבט אל ילדיה.

על-פי האמנה הבינלאומית לזכויות הילדים נקבע כי המדינה תגן על ילדים מפני הורים ומבוגרים שיפגעו, יעליבו, ינצלו או יתעללו בהם בכל דרך אפשרית. בנוסף תאפשר המדינה לילדים שנחשפו להזנחה או התעללות להחזיר לעצמם את כבודם העצמי. היום עלינו לשאול את עצמינו האם אנחנו עושים די כדי לשמור על זכויות אלו, גם אם זה אומר להיות ערים למצוקה המתרחשת בבית השכן ולא להתראיין בדיעבד באמצעי התקשורת ולומר, הם היו משפחה שקטה, אבל…

פרשת רוז – מהחשיפה עד מציאת הגופה
גננת בירושלים נעצרה בחשד להתעללות

עוד באמא

חדשות אמא
אלוהים נתן, אבא לקח
חדשות אמא
מגלשת אש
חדשות אמא
מצבה של התינוקת שנשכחה ברכב מתייצב

8 תגובותהצג תגובות לתגובות סדר הצגת תגובות
שם/כינוי:

כותרת:

תגובה:

שלח תגובה

מוטי
8
נמאסססס
המדינה הולכת לאיבוד גל של מקרים מזעזעים במיוחד כשמדובר בילדים כולנו כבר אדישים בתי המשפט סלחנים צריך ללמוד מארצות הברית שתהיה פעם אחת ענישה קטלנית ואז ניראה
07:03 14/12/08 | הגב על תגובה
 
שירה
7
עזבו אותכם גננות ו
ומטפלות אפילו אמהות רוצחות את הילדים שלה ומזניחות אותם .
הלוואי והבעיה הייתה רק גורמים חיצוניים
אבל ברגע שאתה שומע כל כך הרבה סיפורים על משפחות מעוותת כמו המקרה של רוז והרצח בגיגית ,זה מראה על תופעה הולכת וגוברת.
04:19 14/12/08 | הגב על תגובה
 
einav
6
מת יהיה הסוף מתי?!?!
מתיייי זה יגמר נימאס לראות כל כך הרבה שסובלים…=
23:37 20/11/08 | הגב על תגובה
 
המחנכת
5
סדר עדיפויות
בס"ד
אני מורה משקיענית, שנותנת את נשמתה לתלמידיה ואם לשלוש בנות מהממות. חבל לי מאוד שאני אמורה לחנך ילדים אחרים בשל עול הפרנסה ולא את בנותיי. לאור כל הזוועות בזמן האחרון, מודה ומתוודה, חשבתי כבר על חינוך ביתי – הלוואי וההחלטה לגבי סוגיית החינוך הביתי הייתה ללא פרוצדורות מסובכות, לא הייתי מהססת לשנייה. כעס, הערה, חינוך של אמא – אף פעם לא יישווה לחינוך של מורה. לאחר יום עבודה לא מזניחה אותן לרגע, כי זה מה שהבטחתי לעצמי!!! שאם העבודה תהיה על חשבון הבנות, לא אצא לעבוד… אז נכון אני לא בעשירון העליון, אך הבנות שלי מטופחות. כל אדם באשר הוא אדם צריך לדעת דבר אחד – מה סדר העדיפויות שלי???, האם זה דור ההמשך או כל דבר אחר.
20:33 20/11/08 | הגב על תגובה
 
אימאל`ה בחינוך ביתי
4
זה מה שקורה כפשים
הרי זה היה ברווווור שזה יבוא!!!
זה התחיל כשנשים רצו שיוויון זכויות ויצאו לעבוד אבל גם נשאר עליהן נטל הבית…וזה ברור שרק אימא יכולה להתייחס לילד שלה טוב כשהוא מעצבן!!ולא כשהיא אחרי יום עבודה…
זוכרים מה היה עם תחליף מזון לתינוקות?נשים הפסיקו להניק עד הגמילה כי פחדו שייפול להן הציצי או שהיו צריכות לחזור לעבודה!! מניקות לי עד גיל 3 חודשים ונמאס?
אין תחליף לא לאימא ולא להנקה ויש עוד מלא דברים שטובים לילדים ועם הזמן מתגלות הטעויות… ילד מאושר זה ילד שמקבל את אימא שלו עד שהוא אומר די!!
1+ תגובות לתגובה זו 19:12 20/11/08 | הגב על תגובה
 
חכמה
אתה דפוק / ה
19:37 20/11/08
 
אילי
3
שכחתם………
ו…טילים/קסאמים לחצי המדינה הדרומית………
1+ תגובות לתגובה זו 19:01 20/11/08 | הגב על תגובה
 
מעיין
שדרותייתת!
אני חושבת שזה בכלל לא קשוור ..!
מדובר פה בהורים שמתעללים בילדיהם שרוצחים אותם!!!
זה קשור לאזרחי האררץ לא למשהו אחחר , כאן האזררחים אשמים ובנוגע לקאסמים והטילים זה המדינה והממשלה צצריכים לפעול למען תושביה
23:31 20/11/08
 
ממש זוועה
2
מה יהיה איתנו בסוף?
אני אימא לתינוק בן חמישה וחצי חודשיים בעיקבות כול הפירסומים האלו פשוט התפטרתי מהעבודה אני לא יכנס את התינוק שלי למקום שיכול להיות שיקרה לו משהו הוא האוצר שלי ,פשוט אימהות שמו לב כי אתן מחזיקות אוצר מדהים בידיים שלכם והם פשוט חסרי אונים הם זקוקים לנו , תאהבו תתדאגו ותמיד תחבקו .
18:43 20/11/08 | הגב על תגובה
 
לי
1
צפון
אנו הישראלים אבדנו את המצפון האדם והחיים זה רק ביזנס וזה מתחיל מהראש כמו עו"ס פסיכולג ושופט אשר לא עושים מלכתם נאמנה הכסף מניע אותם ולא טובת החברה וזה יהיה גרוע יותר כי האנשים בעלי הסמכות ברובם גרועים.
17:56 20/11/08 | הגב על תגובה
 

מודעות פרסומת

Entry Filed under: Uncategorized

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

אוקטובר 2009
א ב ג ד ה ו ש
« ספט   נוב »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: