חטיפתילדים כמו הגסטפו

27 בנובמבר 2009 neliron

אפס עזרה ,חטיפת ילדים  בגלל רעש תלונה משכנה   ילדים  במנוסה

מודעות פרסומת

Entry Filed under: Uncategorized

13 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  27 בנובמבר 2009 ב- 11:59

 • 2. neliron  |  29 בנובמבר 2009 ב- 16:27

  חינוך ובריאות

  לא עוברים בשתיקה

  ח"כ מולה. "סטיגמות על אוכלוסיה שלמה" צילום: עופר עמרם

  מחפשים פתרונות
  לחדר המגורים?

  עצירת
  התקרחות

  מכתב משרד החינוך על האתיופים – לדיון בכנסת
  בעקבות הצעה לסדר שהגיש ח"כ שלמה מולה, החליטה הכנסת פה אחד כי ועדת החינוך תדון במכתב שנחשף ב-ynet, שבו דורש המפקח על הפנימיות למנוע מתלמידים יוצאי אתיופיה לעבור בתחנה המרכזית בגלל "התנהגותם"
  יהלי מורן זליקוביץ'
  פורסם: 26.11.09, 01:33
  גילוי הגזענות נגד אתיופים במשרד החינוך – לדיון בכנסת. העקבות המכתב שנחשף השבוע ב-ynet, שבו דורש מפקד במשרד החינוך ממנהלי פנימיות לא לאפשר לתלמידים אתיופים לעבור בתחנה המרכזית, הגיש אתמול (ד') ח"כ שלמה מולה הצעה לסדר היום בנושא המכתב הגזעני. מליאת הכנסת דנה בנושא, והחליטה פה אחד להעביר את הדיון לוועדת החינוך של הכנסת.

  תגובות
  "שואה מילולית" / יהלי מורן זליקוביץ'
  הידיעה על הוראת משרד החינוך לא הפתיעה את בני העדה. "שישאלו את עצמם למה יש אלימות, במקום להפלות בגלל צבע העור", מוחים מדריכי נוער מהקהילה
  לכתבה המלאה
  על המכתב המדובר היה חתום המפקח על הפנימיות הדתיות במשרד החינוך, שמואל דוקוב. הוא נשלח לכל מנהלי הפנימיות הדתיות בארץ, לכל המפקחים על הפנימיות ולכל מוסדות החינוך הקולטים תלמידים יוצאי אתיופיה, שבוע בלבד לפני חגיגות הסיגד של העדה בישראל. וכך נכתב בו: "אנו מקבלים דיווחים קשים על בעיות התנהגות של תלמידים יוצאי אתיופיה המגיעים לתחנה המרכזית בתל-אביב, בדרך מהפנימייה או אליה. אנו חוזרים ומבקשים לעשות כל מאמץ ארגוני והסברתי על מנת שהתלמידים יוצאי אתיופיה יגיעו לבתיהם ולפנימייה בדרכים חלופיות".

  ח"כ מולה הגיב בזעם על המכתב: "בקשתו של המפקח על הפנימיות היא מכלילה ומייצרת סטיגמות על אוכלוסיה שלמה.

  אולי כדאי שמשרד החינוך בעצמו יבחן דרכים חלופיות לשילוב תלמידי הקהילה במערכת".

  סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, השיב מטעם הממשלה על ההצעה להעלות את הנושא לסדר היום: "התקבלו תלונות רבות אצל המפקח ואצל מנהלי הפנימיות כי תלמידים, שבשובם הביתה עוברים דרך התחנה המרכזית, מתפרעים ומפרים את הסדר. לכן, מנהלי הפנימיות התבקשו למצוא את הדרכים להביאם ישירות לביתם, מבלי לעצור בתחנה המרכזית".

 • 3. neliron  |  29 בנובמבר 2009 ב- 16:27

  http://www.news1.co.il/blog/moshe_shalem/

 • 4. neliron  |  30 בנובמבר 2009 ב- 05:59

 • 5. neliron  |  30 בנובמבר 2009 ב- 06:03

  דלג

  מאמרים
  ראשי / אתיקה משפט עבודה ורווחה | הגדל גופן הקטן גופן
  בלוגים / הבלוג שלי
  הדוא"ל שלי

  הרשמה לניוזלטר
  הרשמה ל-SMS

  משה שלם פובליציסט
  מינוי אומבודסמן לטיפול בתלונות על פקידות הסעד

  המצאותם של ילדים כה רבים במוסדות צריכה להדליק נורה אדומה [צילום: דוברות רמת השרון]
  האם פקידי הסעד אוהבים ילדים
  עו"ד יעל גיל
  חוק הנוער (טיפול והשגחה) מקנה, בין היתר, לפסיכיאטר המחוזי סמכויות מרחיקות לכת לשלול חירותו של קטין באשפוז פסיכיאטרי כפוי * הלהיטות של פקידי הסעד "להציל" ילדים, הורסת לעיתים קרובות את חייהם של ילדים אלו
  לרשימה המלאה
  ב-10 במאי 2009 פרסם דובר משרד הרווחה הודעה על דוח ועדת פרופ' סלונים נבו בעניין עבודתן של פקידות הסעד לסדרי דין הרקע למינוי הוועדה היו טענות של גורמים שונים בכל הנוגע לעבודתן של פקידות הסעד, העוסקות בגורלה של משפחה וענייני נפשות

  ▪ ▪ ▪
  הוועדה הצביעה על ליקויים מהותיים בעבודתן של פקידות הסעד: בעלי הדין שעניינם נבדק על-ידי פקידת הסעד, אינם מקבלים את התסקיר שנכתב בעניינם, ואינם יכולים לערער עליו, אלא לאחר שהוגש לבית המשפט המקבל את המלצות התסקיר בד"כ במלואן; הכרות מוקדמת עם אחד מבעלי הדין במסגרת תפקידן כעו"ס; פקידת הסעד משמשת כחוקרת אך גם מתערבת טיפולית במשפחה; כתיבת תסקירים ללא מעקב, פיקוח, בקרה, תיעוד, ללא קיום הוראות התע"ס, ללא אבחנה ברורה בין עובדות לדעות, לא ברור תמיד מה המקור לקביעות עובדתיות חשובות, ובמקרה הצורך – אלו בדיקות נעשו כדי לאושש או להפריך אותן; פקידי הסעד חוקרים את בעלי הדין מבלי ליידע אותם כי חובת הסודיות והנאמנות של היותן עובדות סוציאליות אינה תקפה יותר; ועוד. משרד הרווחה הודיע כי יאמץ את רוב המלצות הוועדה בעניינים אלו.

  הליקוי העיקרי והחשוב בדוח הוא העדר טיפול, או טיפול למראית עין בתלונות הציבור על עבודתן של פקידות הסעד לס"ד.

  בעלי הדין מגישים תלונות על פקידות הסעד לגורמים שונים במשרד הרווחה או ברשות המקומית. בסופו של דבר מתנקזות התלונות אל פקידות הסעד המחוזיות או פקידת הסעד הארצית, ונבדקות בתוך המערכת. הלכה למעשה, הפיקוח המחוזי והארצי נותן גיבוי כמעט מוחלט לפקידות הסעד.

  הוועדה המליצה על מינוי אומבודסמן חיצוני בנימוק שהצדק ומראית פני הצדק מחייבים שתלונות על המערכת ועובדותיה ייבדקו על-ידי גורם חיצוני, מקצועי, בלתי תלוי, נייטרלי, עצמאי, וללא משוא פנים.

  השר ומנכ"ל משרדו דחו את המלצת הצוות למנות אומבודסמן למשרד הרווחה, שיוסמך לבדוק את התלונות בנוגע לפקידות הסעד. "תסקירי פקידי הסעד נעשים לבקשת בית המשפט ובית המשפט הוא זה שקובע אם התסקיר משקף את המציאות ואם לקבל את המלצות פקידת הסעד. אומבודסמן אינו יכול להתערב בהליך שבו מעורב בית המשפט" אמר המנכ"ל.

  תגובת משרד הרווחה לא רק שוללת מינוי אומבודסמן חיצוני לבירור התלונות, אלא פוסלת כל בירור ע"י גורם כלשהו למעט בית המשפט. תגובת המשרד הנה גם בניגוד להוראות התע"ס הקובעות את תפקידן של פקידות הסעד המחוזיות וארציות כמבררות תלונות על פקידות הסעד. יתרה מכך, כיצד יוכל אזרח העומד כבעל דין בבית משפט, הדן בעניינים מהותיים על גורל משפחתו, ומקבל כמעט תמיד את המלצות פקידות הסעד במלואן, לשמש גם כמתלונן, וכתובע בתלונה על פקידת הסעד.

  במשרד הרווחה חוששים מביקורת ציבורית, מקצועית ובלתי תלויה, על מערכת הרווחה המתנהלת בדלתיים סגורות. במשרד יודעים כי מינוי אומבודסמן חיצוני, לא יסתיים לפקידי סעד לסדרי דין, אלא עלול לגלוש גם לפקידי סעד לחוק הנוער ועוד, ולזה משמעויות מרחיקות לכת.

  האומבודסמן עלול להיות הסיכה שתפוצץ את בלון תיאוריות "טובת הילד" ואחרות שבנו "מומחי הרווחה" הרחק מעיני הציבור. מספר הילדים המוצאים מביתם מידי שנה ירד בעשרות אחוזים, ויתיישר עם המקובל בארצות המפותחות. מאות פנימיות ומעונות יסגרו, תקציבי הרווחה יצטמקו בעשרות אחוזים.

  משרד הרווחה יעשה כל שביכולתו להימנע מביקורת מקצועית שאינה בשליטתו.

 • 6. neliron  |  30 בנובמבר 2009 ב- 10:34

  http://www.local.co.il/netanya/62612/article.htm

 • 7. neliron  |  30 בנובמבר 2009 ב- 10:52

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  רשלנות מדאיגה

  הילד נותר לבד, נעול בגן הילדים (אילוסטרציה) צילום: ויז'ואל/פוטוס

  חורף חם
  בחצי חינם

  עצירת
  התקרחות

  ילד נשכח בגן ילדים, הגננת והסייעת נעצרו
  הסעת התלמידים הגיעה, צוות הגן הלך הביתה – כשילד בן 3 וחצי, הסובל מפיגור שכלי, נותר נעול לבדו במוסד שבו הוא לומד. בחקירתה אמרה הגננת: לא יודעת איך זה קרה
  רונן מדזיני
  פורסם: 29.11.09, 23:16
  איך קרה שילד מוגבל בן 3 וחצי נשכח לבדו בשירותי גן הילדים שבו הוא לומד בבית שמש, לאחר סיום יום הלימודים? המשטרה עצרה היום (א') את הגננת והסייעת בחשד לרשלנות ולהזנחת קטין, שאמרו בחקירתן כי הן "לא יודעות איך זה קרה".

  כמדי יום, נסגר היום הגן, שבו לומדים ילדים הסובלים מפיגור שכלי, בשעה 15:30. ההסעה הגיעה כהרגלה לאסוף את הילדים, בעוד שהגננת והסייעת חזרו גם הן לביתן. אחיו של הילד, בן 12, המתין לו, אך כשהגיע האוטובוס הבחין שהוא אינו שם. האח התקשר לדודו וסיפר אודות המקרה, והשניים הלכו לגן – שם שמעו את קולו מבעד לחלון.

  האח והדוד פרצו את דלת הגן והוציאו מהמקום את הילד המבוהל, שלא נזקק לטיפול רפואי. במקביל, יצר דודו של הילד קשר טלפוני עם המשטרה ועם צוות הגן, שמיהרו להגיע למקום.

  רצף של מקרים דומים
  רק לפני כחודשיים נשכח ילד בן 5 מבני ברק ברכב הסעות לגן הילדים במשך שעתיים.

  אשה שחלפה במקום והבחינה בו נעול ברכב הזעיקה למקום את מד"א, שפינה את הילד במצב קל לקבלת טיפול רפואי. שוטרי מרחב דן שהוזעקו למקום עיכבו את נהג הרכב, בן 23 מפתח תקווה, לחקירה.

  בחודש יולי האחרון נשכח ילד בן תשע, הגר בפנימייה בשרון, באוטובוס הסעות שהחזיר את התלמידים מפעילות לילה בבריכה והתעורר ברכב – שחנה בקלאנסווה שבמשולש. בדיקה העלתה כי הילד נרדם באוטובוס, וכאשר ירדו ממנו כל הילדים – הוא המשיך לישון ולא שם לב כי הנהג עשה את דרכו לקלאנסווה, שם מתגורר הנהג, שנכנס לביתו והלך לישון. בסביבות השעה 02:00 התעורר הילד, שחשב תחילה כי הוא נמצא ליד שער הפנימייה. הילד הצליח לפתוח את דלת האוטובוס, ידר ממנו והופתע לגלות שהוא נמצא במקום זר. כשהוא מבוהל, החל לדפוק על דלתות הבתים, עד שבאחד מהם פתח לו הדייר את הדלת. האיש הבחין כי הילד אינו תושב המקום, והזעיק את המשטרה.

 • 8. neliron  |  20 בדצמבר 2009 ב- 04:37

 • 9. neliron  |  31 בדצמבר 2009 ב- 09:48

 • 10. neliron  |  7 בינואר 2010 ב- 06:48

  http://www.youtube.com/profile?user=israsocial#g/u

 • 11. neliron  |  7 בינואר 2010 ב- 06:49

  http://www.youtube.com/profile?user=RonitEmerald#g/u

 • 12. neliron  |  7 בינואר 2010 ב- 06:50

  http://apotropus.co.il/evidence.htm

 • 13. neliron  |  31 בינואר 2010 ב- 18:44

  http://www.viddler.com/explore/familythoughts/videos/8/


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

נובמבר 2009
א ב ג ד ה ו ש
« אוק   דצמ »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: