אנשים שקופים

2 בדצמבר 2009 neliron

מודעות פרסומת

Entry Filed under: Uncategorized

23 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  2 בדצמבר 2009 ב- 13:39

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  יחס מוגבל

  נעמי מורביה. "היום היחידי שמתייחסים אלינו ברצינות" צילום: גיל יוחנן

  קיבלנו דירת עמיגור באשקלון עליה אנחנו משלמים 1,000 שקל בחודש אחרי הנחה של 50 אחוז. וזה בשכונה הכי גרועה בעיר"

  עוצרים עכשיו!

  מחפשים פתרונות
  לחדר המגורים?

  זוג מוגבלים עם שלושה ילדים: "אנחנו שקופים"
  נעמי מורביה, חולת סרטן ונכה עקב תאונה, נאבקה שנים בביטוח הלאומי להכרה במצוקתה – ועדיין לא מקבלת דמי ניידות מלאים. "מצאנו את עצמנו צריכים לעשות שבת עם 60 שקל"
  טובה דדון
  פורסם: 02.12.09, 00:04
  נעמי מורביה, בת 54 מאשקלון, קיבלה לפני 11 שנים את הבשורה המרה וגילתה שהיא חולה בסרטן. שש שנים אחר כך עברה תאונה קשה שריתקה אותה לכיסא גלגלים. במקביל, חלה גם בעלה ניסים. "התהפך עלינו עולמנו", היא סיפרה בשיחה עם ynet. "הפסדנו את כל הרכוש. הפסקנו לעבוד כי לא יכולנו, והחברה מתעלמת מאיתנו. אנחנו הופכים לאובייקטים, מספרים בסטטיסטיקה".

  מחר (יום ה') יצויין יום הבינלאומי לזכויות בעלי מוגבלויות, אך בכנסת נערך יום הדיונים המיוחד כבר אתמול. נעמי והממונה על בעלי צרכים מיוחדים בעיריית קריית-גת, חברת המועצה אתי ואזנה, עלו יחד בכסא גלגלים לירושלים כדי לקחת חלק בדיונים. "זה היום היחידי שבו מתייחסים אלינו ברצינות, ואנחנו מצליחים לחשוף בפני נבחרי העם את העוולות שנעשות לנכים – החל מוועדות הביטוח הלאומי, ועד למעבידים שלא מקבלים מוגבלים לעבודה", היא מציינת.

  אתי ואזנה (מימין) ונעמי מורביה, היום בכנסת (צילום: גיל יוחנן)

  מורביה, שעדיין נאבקת במחלה, גרה עד לפני מספר שנים בערד והיתה פעילה מאוד בקהילה –
  הדו"ח העדכני והעגום:
  עניים יותר, בודדים יותר / אביעד גליקמן
  נתוני נציבות שוויון זכויות לבעלי מוגבלויות חושפים פערים גדולים. הכנסתם של המוגבלים ביותר נמוכה בעשרות אחוזים מהממוצע, 31% מדווחים על בדידות יומיומית ול-18% אין על מי לסמוך בשעת חירום
  לכתבה המלאה
  או כפי שהיא מעידה "לא היה חבר מנהלים ציבורי שלא הייתי חברה בו". בנוסף עבדה שמונה שנים ב"מוטורולה", וממקום עבודה אחר פוטרה לטענתה בשל מחלתה.

  "מצאנו את עצמנו בבית מרותקים, עם שלושה ילדים שצריך לפרנס. אכלנו את החסכונות, כי ביטוח לאומי לא מכיר בך מהיום למחר. נאלצנו למכור את הבית בערד בשל הקושי לעמוד בנטל המשכנתא", היא מספרת. "קיבלנו דירת עמיגור באשקלון עליה אנחנו משלמים 1,000 שקל בחודש אחרי הנחה של 50 אחוז. וזה בשכונה הכי גרועה בעיר".

  "הרכב זה הרגליים שלנו"
  וזה לא הכל. במשך 20 חודשים, ממורביה גם נשללו 75 אחוזי הנכות שנקבעו לה, והבטיוח הלאומי החליט שהיא כשירה לגמרי לעבודה. "הלוואי ויכולתי לחזור. אבל נאלצתי לערב את בית הדין לעבודה שפסק אחרת. מתוך 20 החודשים שלא היתה לי הכנסה שלימו לי רק ארבעה חודשים רטרואקטיבית. מצאנו את עצמנו צריכים לעשות שבת עם שלושה ילדים, עם 60 שקל".

  מורביה ובעלה מקבלים יחד 5,000 שקלים כקצבות נכות. הבעל מקבל דמי ניידות המכסים את הוצאותיו, אולם לנעמי רק 50 אחוזים מדמי הניידות. "אנחנו חייבים להחזיק שני כלי רכב, כי חוקי התעבורה לא מאפשרים להעלות שני כסאות נכים לרכב אחד. כל יציאה שלנו מהבית זה אוטו.

  למכולת, לבנק לכל מקום. הרכב זה הרגליים שלנו".

  מעבר לכך, מורביה ובעלי מוגבלויות רבים אחרים עלולים עלולים לסבול עוד יותר לאור הכוונה להעלות בשיעור חד את מחירי המים בתחילת השנה הבאה. "יש נכים שלא שולטים על סוגריהם. הם יתקלחו פחות? לא יכבסו את הבגדים והסדינים? לא ייבשו במכונת יייבוש כי לתלות כביסה בשמש זה מותרות מבחינתם?

  "על פי הפרסומים נראה שהממשלה מאותתת שעוד מעט גם החשמל הולך לעלות. מי חושב עלינו? למה לא מתקינים תקנות מיוחד למוגבלים ולנכים? כנראה שאנחנו שקופים".

 • 2. neliron  |  2 בדצמבר 2009 ב- 18:17

  סחר מסוכן

  נתניהו. צריך להתגייס צילום: גיל יוחנן

  פרס. לנהל מלחמה צילום: גיל יוחנן

  מחפשים פתרונות
  לחדר המגורים?

  עוצרים עכשיו!

  נתניהו: העובדה שיש סחר בבני-אדם מפחידה
  בטקס בבית הנשיא שבו הוענק עיטור המאבק בבני-אדם, אמר ראש הממשלה כי יש להילחם בתופעה. הנשיא פרס הוסיף: "אסור שיתקיים אפילו שמץ של סחר בילדים או בנשים"
  רונן מדזיני
  פורסם: 02.12.09, 20:04
  המאבק בסחר בבני אדם הגיע לבית הנשיא: נשיא המדינה, שמעון פרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, העניקו היום (ד') את עיטור המאבק בסחר בבני אדם. נתניהו אמר בטקס: "העובדה שיש סחר בבני-אדם מפחידה".

  דו"ח: ישראל נלחמת בסחר באדם – אך לא מספיק

  מקבלי העיטור הם מרית דנון – על תרומתה כמנהלת הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה

 • 3. neliron  |  2 בדצמבר 2009 ב- 18:18

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3814261,00.html

 • 4. neliron  |  4 בדצמבר 2009 ב- 06:56

 • 5. neliron  |  6 בדצמבר 2009 ב- 15:16

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  אי-שוויון

  פוגעים בזרים. ארכיון צילום: ירון ברנר

  1,387 הרוגים בעזה. עופרת יצוקה צילום: AP

  "לא מקיימים החלטות בג"ץ" צילום: גיל יוחנן

  חורף חם
  בחצי חינם

  זכויות אדם "על תנאי": אפליה מודל 2009
  הדו"ח השנתי של האגודה לזכויות האזרח מצייר תמונה קודרת: יש זכות לחינוך – אם אתה בעדה הנכונה, מותר להפגין אך לא להרגיז, יש זכות לדיור למי ששייך לקליקה החזקה ובאופן כללי – לא כדאי להיות בן מיעוטים או חבר באוכלוסייה מוחלשת. גם חקיקה חפוזה מאיימת לרמוס את הזכויות של כולנו
  אביעד גליקמן
  פורסם: 06.12.09, 06:01
  "מותר להפגין, בתנאי שלא תצעקו שום דבר מרגיז, מותר לציין ימי זיכרון, בתנאי שזו לא הנכבה, יש לכם זכות לחינוך, אלא אם אתם מהעדה הלא-נכונה, כדאי לשמור על הבריאות, בתנאי שיש לכם כסף לתרופות, ואתם מוזמנים לקנות בית, בתנאי שוועדת הקבלה תאשר".

  הדו"ח השנתי של האגודה לזכויות האזרח המתפרסם הבוקר (יום א') מצייר תמונה קודרת של מצב זכויות האדם בישראל. הוא אמנם לא מציג מדידה מספרית של עלייה בפגיעה באזרחי המדינה, אבל מרכז שורת פרשיות מהשנה החולפת, שהמשותף לכולן – פגיעה באוכלוסיות חלשות ובמיעוטים. נמשכת הסלקציה בקבלה ליישובים ולבתי ספר, כך גם האפליה והפגיעה בזכויות האדם בשטחים, הליכי חקיקה חפוזים ושטחיים, והתעלמות שיטתית של מוסדות המדינה מפסיקות בג"ץ. המגמה הבולטת נוגעת להתניית זכויות אדם בהשתייכות לקבוצה מסוימת, בשירות צבאי, בהפגנת נאמנות למדינה או במצב הכלכלי.

  לעיון בדו"ח המלא – לחצו כאן

  לטענת המחברים, בשנה האחרונה אנו עדים להתחזקותו של שיח ציבורי של זכויות אדם "על תנאי": ערבים יזכו לחינוך ולשמור על אזרחותם רק בתנאי שישרתו שירות לאומי או צבאי. בנוסף, "מי שמבקש לגור ביישוב קהילתי יזכה לממש את זכותו רק אם הוא 'משלנו', ועדות הקבלה תמצאנה כבר להשאיר בחוץ את מי שהוא ערבי, מזרחי, רוסי, אתיופי, בעל מוגבלות וכו".

  האגודה לזכויות האזרח יוצאת בדו"ח גם נגד יוזמות חקיקה אנטי-דמוקרטיות להגבלת חופש הביטוי, החל מהצעת "חוק הנכבה" שביקשה בגירסתה הראשונית לקבוע עונש מאסר למי שיציין את יום העצמאות כיום אבל – וכעת מבקשת לשלול מימון ציבורי מגוף שיעשה זאת. הצעת חוק נוספת שזוכה לגינוי במסמך היא "חוק הנאמנות" שביקש לשלול את האזרחות ממי שיסרב להצהיר אמונים למדינה.

  עמדות גזעניות במשרד הפנים
  הגזענות כלפי מיעוטים במגמת עלייה, ובין האוכלוסיות הנפגעות: ערבים, חברי הקהילה ההומו-לסבית והטרנסג'נדרים, מהגרי עבודה, פליטים, חרדים ועולי מדינות חבר העמים. בנוסף מציינים מחברי המסמך פגיעה בזכויות לקיום בכבוד, לחינוך, לבריאות, לדיור ולשוויון. השנה העמיקו בכירים בישראל את תחושת האפליה של האזרחים הערבים, וחידדו את המסר כי זכויות המיעוט הן תמיד על תנאי וכרוכות בהוכחת נאמנות.

  הכותבים מביאים שתי דוגמאות לתחושה שדוחקים את רגלי המיעוטים: יוזמת שר התחבורה ישראל כץ להחליף את הכיתוב בערבית בשלטי הדרכים לתעתיק העברי של השמות וכן כוונת השר גדעון סער לתגמל כספית בתי ספר שאחוזי הגיוס בהם גבוהים.

  הסקירה השנתית מתייחסת גם לפעילותה של יחידת עוז ונטען בה כי בקרב אנשי משרד הפנים רווחות עמדות גזעניות כלפי מהגרי העבודה. בדו"ח מיוחסות אמירות שונות לאנשי היחידה ולבכירים, בהן טענת שר הפנים ש"יביאו איתם שלל מחלות", והטענה כי "הם מזהמים את המדינה בסמים ומחלות ולוקחים מקומות עבודה למובטלים שלנו".

  מגזרים רבים, בהם ערבים, אתיופים, רוסים וחרדים, סובלים מגילויי שנאה וחוסר סובלנות. גם הדי הרצח ב"בר-נוער" ניכרים בדו"ח. מחברי המסמך מציינים כי המעשה עצמו גונה בשלל התבטאויות, אך עדיין ניכרת השנאה כלפי בני הקהילה, שהשתקפה בתגובות גולשים באתרי אינטרנט רבים.

  הקשישים בישראל סובלים מאפליה בוטה בתחום התעסוקה, שגולשת גם לתחומי חיים אחרים. רק השנה, כך נטען בדו"ח, בעקבות החלטת בג"ץ – הוסדר הליך המאפשר לזקנים לערער על הקביעה שלא להכיר בזכאותם לקבל גמלת סיעוד.

  עופרת יצוקה – פגיעה רק בפלסטינים?
  יחידים וארגונים, המותחים ביקורת על רשויות השלטון, סופגים פגיעה קשה ומתמשכת בחופש הביטוי. כך למשל נפגע חופש הביטוי של מי שמתח ביקורת על השלטון במהלך "עופרת יצוקה".

  המשטרה – בגיבוי הפרקליטות – פיזרה הפגנות מחאה חוקיות רבות ומנעה אישורים בשל תוכנה הפוליטי של המחאה. האגודה לזכויות האזרח גם מבקרת את השתקת הביקורת של ארגון "שוברים שתיקה", וטוענת כי במקום להתעמת מול העדויות הקשות שהביא – העדיפו גורמים רשמיים לפתוח במתקפה חזיתית נגד הארגון.

  מבצע "עופרת יצוקה" זוכה להתייחסות נרחבת, לנוכח הפגיעה המאסיבית באוכלוסייה אזרחית, כולל ילדים ונשים וכן הפגזות של מסגדים, בתי ספר ומבני מגורים בניגוד לחוק הבינלאומי. בדו"ח האגודה לא מופיעים כלל הנזקים שנגרמו מירי הרקטות לעבר ישראל – והפגיעה באזרחי המדינה וברכושם. כותבי המסמך ציינו רק כי "היציאה למבצע התרחשה לאחר התחדשותו של ירי בלתי מובחן של רקטות וטילים ששיגר חמאס לעבר יישובי דרום מדינת ישראל, ושנמשך לסירוגין במשך שנים".

  המחברים מציגים בהרחבה את נתוני ההרג ברצועה, שכבר פורסמו בעבר. לפי הנתונים הללו, 1,387 פלסטינים נהרגו בהתקפות בעזה, מהם 320 קטינים ו-109 נשים מעל גיל 18. נתון נוסף בדו"ח קובע כי למעלה מ-4,000 בתי מגורים נהרסו כליל ועשרות אלפי תושבים ברצועה נותרו ללא קורת גג. הפגיעה בתושבי הרצועה נמשכת גם היום, כך לפי הדו"ח, בשל העובדה שישראל מגבילה מעבר של חומרי בנייה, חומרי גלם וחלקי חילוף הדרושים לשיקום שלאחר הלחימה.

  ישראל מתייבשת? תראו מה קורה בגדה
  בשנת 2009, כך נקבע בדו"ח, נמשכה האפליה נגד פלסטינים בגדה. בין היתר פסק דין בבג"ץ מלפני כחודשיים – שקבע כי חסימת הכביש לתנועת עשרות אלפי פלסטינים לטובת 150 תושבי מאחזים אינה מידתית, אולם לטענת המחברים בג"ץ בחר להתחמק מהתמודדות עם הסוגיה העקרונית של עצם חוקיות ההפרדה והאפליה.

  כמות המים המשמשים את הפלסטינים בגדה היא כרבע מזו העומדת לרשותם של ישראלים בגדה. בשנה האחרונה החמירו התקריות בהן פגעו אזרחים ישראלים בפלסטינים בשטחים בין השאר בהתקפות אלימות, התנכלויות והשתלטות בכוח על אדמות.

  בנוסף הם טוענים, כי בשנה האחרונה נולדו יוזמות חקיקה בעלות השלכות מרחיקות לכת שנדונו והתקבלו בחופזה "באופן שפוגע ביכולתה של

  הכנסת לקיים דיון ביקורתי ומעמיק על יוזמות הממשלה ולרסן את פקידי השלטון". לדוגמה מציינת האגודה את חוק המאגר הביומטרי, שלטענתה נדון ואושר בהליך נמהר וחפוז ללא דיון מעמיק בלי שחלק מחברי הכנסת השתתפו בו לאחר שנבצר מהם להגיע בשל דיונים באותה תקופה על חוקי התקציב וההסדרים ועל רפורמת הקרקעות.

  ממשלת ישראל, כך קובעים מחברי הדו"ח, "מצפצפת" לעיתים על פסקי דין של בג"ץ ובשנתיים האחרונות – לדבריהם – ניכרת מגמה של התעלמות משרדי הממשלה מפסיקות בג"ץ ובתי משפט לעניינים מינהליים. לדבריהם, רק לאחרונה נזפה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש, בנציגי המדינה ואמרה כי "פסקי דינו של בית משפט זה אינם בגדר המלצות". בדו"ח מוזכרים מספר התעלמויות מפסיקת בג"ץ, כדוגמת פסיקת בג"ץ משנת 2006 לפיה חלוקת אזורי העדיפות הלאומית בישראל היא מפלה ודינה להתבטל אשר טרם קויימה וכן מספר החלטות בג"ץ המורות לשנות את תוואי גדר ההפרדה. המדינה נאותה ליישם את ההחלטה, רק לאחר התערבות נוספת מצד בית המשפט.

 • 6. neliron  |  6 בדצמבר 2009 ב- 15:17

  59. אתם בכלל לא מבינים מה זה זכויות אדם, מתעסקים בשוליים

  איזה ביזיון

  (06.12.09):

  כמי שחירות האדם היא נר לרגליו אני די המום מתקציר הדוח. כמעט כולו סובב סביב השוליים. עוד פעם מיעוטים, עוד פעם שטחים. זה דוח ממלכתי רציני? הכול בסדר חוץ מזה? מה עם הפגיעה בזכויות המילואימניקים? מה עם החוק הביומטרי (אה כן זרקנו 2 מלים לצאת ידי חובה)? אתם חבורת אפסים שבכלל לא יודעים מה המשמעות של זכויות אדם. נכנסתם ללופ של התעסקות אובססיבית בנושא המיעוטים ובזמן שאתם מקשקשים כל הדמוקרטיה הישראלית דועכת ומתפוררת. למעשה, אתם הופכים לעלה התאנה בחסותו התהליך מתרחש. ההתעסקות האובססיבית שלכם בזכויות פלסטין מסיטה את תשומת הלב (והאהדה) מהנושאים החשובים באמת.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  58. האגודה לדיכוי האזרח

  עכבר מבין

  ,

  נס ציונה

  (06.12.09):

  הייתי רוצה לשמוע את דעתם של רוב מצביעי השמאל בארץ (כן, אותם 3 אחוז שהצביעו מר"צ ואולי עוד 3 אחוז בקושי התומכים במורדי ה"עבודה"). האגודה הזאת שמפרסמת את הדו"חות האלה היא גוף הנמצא הרחק שמאלה מהמיעוט המבוטל הנ"ל. היא נתמכת בדעותיה ע"י הרבה פחות מאחוז אחד של האוכלוסיה היהודית, אבל נתמכת ללא ספק ע"י חמאס, פתאח והמפלגה הקומוניסטית, שלא לדבר על מקורות מימון חיצוניים לישראל. מדוע האגודה לא מפרסמת את מספר חבריה ואת מקורות המימון שלה? עוד לא שכחנו את הדפוס, הנייר ןהכריכה המהודרים של דו"ח "שוברים שתיקה", לכאורה קומץ חיילי מילואים, ולמעשה ארגון ממומן היטב ע"י גורמי חוץ. גולדסטון היה מתגאה באגודה הזאת, השואפת שזכויות האזרח בישראל יידמו לאלה שבארצות מתקדמות כמו קובה, ונצואלה, רומניה של צ'אושסקו, מזרח גרמניה של השטאסי, צפון קוריאה ודמוקרטיות מצליחות מהוללות נוספות. "האגודה לדיכוי האזרח" הוא שם הרבה יותר מתאים.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  57. די לאפליה!

  יעל

  (06.12.09):

  בן זוגי שירת 3 שנים את המדינה, במהלכה חווה חוויות נוראיות שהשפיעו על נפשו והפחיתו מהיכולת שלו ללמוד ולהתפרנס. כמו הרבה צעירים שעברו דברים קשים בצבא, גם הוא לא רץ לתבוע את המדינה, ועושה ככל יכולתו להתפרנס בכבוד.
  מ ג י ע ל ו י ו ת ר

  כותבי הדו"ח הם בעצמם אנשים מנותקים ומפונקים, ששירתו באיזה משרד קפה ואגוזי, ההורים שלהם שילמו להם את הלימודים באוניברסיטה, והכל יופי טופי עבורם. כן, מעמדה כזאת באמת קל להגיד שמישהו מקופח.
  מושג הצדק, לפי ההגיון הבריא, אינו שכולם מקבלים אותו דבר. אלא:
  כל אחד מקבל בהתאם למה שהוא נותן.
  כל עוד אני לא יכולה לבנות מרפסת בלי בלגנים מהעיריה, ואיזה תושב כפר בונה וילה בלי אישורים, אני מופלת לרעה. כל עוד אני תורמת שנים לצבא ותלמיד ישיבה או כל אדם אחר מעביר את הזמן בכיף – אני מופלית לרעה. תתחילו לשים לב איפה חוסר הצדק – אלו שנותנים הרבה ומקבלים נאדה

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  56. דמוקרטיה כן אנרכיה לא,]היפכו את הנכבה למקובלת

  אזרח

  (06.12.09):

  ותקבלו מדינה דו לאומית מהר יותר.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -2

  55. איזה כיף להציג חצאי אמיתות…

  (06.12.09):

  אין שום מדינה בעולם שכל אזרחיה מקבלים זכויות שוות ולא תורמים בצורה שווה למדינה. אפליה במשרד הפנים כלפי מיעוטים? למה אף אחד לא לוקח בחשבון שמדינת ישראל קמה כמדינת יהודים ואין שום סיבה שנקבל בזרועות פתוחות עולים מחבר העמים שהקשר שלהם ליהדות לא קיים כלל (ואני עולה מחבר העמים אז גזענית אני ממש לא, פשוט אני יהודיה בניגוד אליהם), כמו שאין מדינה שתקבל בקלות אזרחים אליה.
  אסור להגיד דברים מסויימים בהפגנות? גם בגרמניה אסור חוקית לקרוא קריאות אנטישמיות ולכולם זה נראה הגיוני. רק פה בארץ מפריע למתיפיפים רבים שהממשלה תתנגד לקריאות אנטי דמוקרטיות. עופרת יצוקה – כמה נוח לשכוח את העובדה שכשסופרים גופות, כל אחד שלא נושא עליו נשק נחשב אזרח, וכבר הוכח שמרוב ההרוגים הנשקים הורדו באותו הרגע שהם נהרגו… וכמה נוח לא לספור את כל האזרחים (באמת אזרחים, לא רק על הנייר) שנהרגו בישראל מירי קסאמים לאורך השנים. אבל זה בסדר, לא? הרי דמינו הפקרות והם הקדושים המעונים כאן…
  ישראל מתייבשת? כן, ישראל מתייבשת, ואם הם כל כך רוצים אוטונומיה אז למה אנחנו צריכים לדאוג להם לאורך כל כך הרבה שנים לכל התשתיות שלהם?
  בקיצור, אנשים שמאלנים יקרים שלי – תפקחו קצת את העיניים, נכון שנורא כיף לרחם על החלשים כביכול, אבל תחשבו מדי פעם גם על הצד שאתם חיים בו. שם לא הכל ורוד, ואולי אפילו תוכלו למצוא מעט סימפטיה לעמכם ולא רק להעמיק את השסעים בחברה שלנו.
  שיהיה שבוע טוב

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  54. ynet קחו את זה לתשומת ליבכם כי ככה אתם פועלים, סותמים

  ג'ינג'י= ת"א היהודי

  ,

  תל אביב -יפו

  (06.12.09):

  כל הזמן את הפיות לימין!!!

  לגבי זכויות – הערבים מקבלים במדינה יותר מהיהודים עצמם! הם יש להם במה בכול מקום אבל ליהודים הימנים הם סותמים פיות גם באתרי האינטרנט ובתקשורת בכלל!

  כל הנושאים שהארגון לזכויות האזרח מעלה רואים שהם בעצמם שמאלנים וכתבו אותה ברוח דעתם!

  ארגוני שמאל שפועלים בישראל פעולים עפ"י מימון של אירופה האנטישמית, והם לא מפסיקים 24 שעות ביממה 365 יום בשנה לרדוף אחרי היהודים וחיילים חובשי הכיפה!

  גם במלחמה עופרת יצוקה כשחיילי צה"ל נלחמו בחזית השמאלנים בעורף עשו מעשי נבלה ושיקרו לגולדסטון תמורת שלמונים מאירופה והציתו את האנטישמיות נגד ישראל וצה"ל, דבר שהימין לעולם לא יעשה!!

  ולגבי בג"צ – את הבג"צ הנוכחי אפשר להעביר לעזה, ממילא הם פוסקים תמיד לטובת הערבים , המחבלים , הטרוריסטים כי בג"צ הינו שלוחה של השמאל ומהווה להם חותמת גומי ורוח גבית להמשך הטרור והפשע נגד חיילים ויהודים חובשי כיפה!

  לגבי הדמוקרטיה – כשהממשלה גונבת קולות של היהודים מהימין ומבצעת את מדיניות השמאל זה פגיעה בדמוקרטיה! ככה פעל צורר אחר וגרם אסונות למדינה ככה פעל שרון וככה פועל ביבי וכמה אסונות גם הם ממיטים עלינו!!!

  לגבי יחידת עוז – אין שום גזענות המדינה צריכה לגרש את הזרים כי רק אסונות הם המיטו עלינו מכול הבחינות! והם גם לא מגרשים בסה"כ מחזירים אותם למדינות שלהם!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  53. כדאי מאוד להיות ערבי במדינה

  הייתי שמאלני

  (06.12.09):

  כערבי, בשם הקיפוח ובתמיכה של אירגוני שמאל למינהם, מותר לי הכל !
  – להשתלט על אדמות ולבנות כאוות נפשי כ 60000 (כן כשישים אלף)בתים ללא רישיון ועל אדמות לא לי, ואם המדינה מנסה להרוס (על פי בית משפט) בית לא חוקי
  כל המיגזר מתגייס למלחמה ממש כך שצריך צבא שלם לביצוע האכיפה.
  – לא לשלם ארנונה (בעיר שלי).
  – לא לשלם מיסים.
  – לא לעשות שרות לאומי (בקהילה שלי)
  – לעבוד (בשחור) ולקבל דמי אבטלה.
  – לקבל הרבה ביטוח לאומי כי יש לי לא מעט ילדים ממספר נשים.
  ועוד..
  אם כן על איזה קיפוח מדובר ??? סה"כ מצבי לא רע כלל !!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  52. מזל שיש את האגודה לזכויות האזרח

  אור שחר

  ,

  תל אביב

  (06.12.09):

  הגוף היחיד שנותר מישראל הנורמלית בתוך הדמוקרטיה החיוורת מאוד של היום. .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -3

  51. רוצים שינוי??? תתחילו בעצמכם.

  אמיר

  ,

  קריות

  (06.12.09):

  לדעתי לא כל הנושא ת.ז כחולה הוא בהכרח אכן אזרח המדינה.
  אולי על הנייר.
  לא הגיוני שאזרח הגון אשר שירת בצבא 3 שנים. שתקע את החיים שלו במשך 3 שנים ויותר ליתר דיוק.
  יהיה שווה ערך מבחינת זכויות לאזרח אחר. [ערבי \ דתי].
  ואני אסביר.

  בתור חייל במשך 3 שנים חייתי ממשכורת של 350 שקלים לחודש.
  באותה התקופה בדיוק אזרח אחר אשר יש לו פטור כזה או אחר משירות צבאי עבד\ הרוויח כסף בוא נגיד במשכורת הכי פשוטה של 3500 אלף שקל בלי המון המון מאמץ.

  בחישוב פשוט.
  הוא הכניס בערך 125 אלף שקל.
  לעומתי שהכנסותיי הסתכמו ב13 אלף בערך.
  שלא לדבר שהפסדתי כי ברור שאי אפשר להתקיים מסכום שכזה.

  אז עכשיו הוא אחרי 3 שנים הרוויח מספיק כסף ויכול להתחיל ללמוד.
  הוא יכול להתקדם בחיים. תלוי בבחירה שלו.

  אני לעומתו….או כל אזרח אחר שעשה את דרכי.
  צריך עכשיו להתחיל לעבוד שנתיים שלוש בשביל להרוויח מספיק כסף בשביל להתחיל וללמוד.
  אז אני בפיגור 5 שנים לפחות.

  אז על איזה שיוון וזכויות אתם בדיוק מדברים פה?!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  50. אין מה להגיד… עצוב…

  (06.12.09):

  המדינה שלנו הולכת קיבינמט….

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -2

  49. נשמע לי כמו..

  גמל עם גב שבור

  (06.12.09):

  אוי אוי אוי ..
  נכון לישראל הקטנה יש בעיה, גם מבפנים וגם מבחוץ נראה שיהודים צעירים ובורים, כאלו שלא יודעים היסטוריה או שיודעים ובוחרים להתעלם מכל מה שלא נוח להם, מנסים להיות משהו אחר..
  אני לא בא ואומר חיזרו ליהדות ובואו נלבש שחור.. אבל תעצרו רגע. תעצרו ותנסו להיזכר איך הגענו לכאן, למה הגענו לכאן , והכי חשוב שאין לנו לאן לחזור!!
  יש לשמור על המולדת, יש לשמור על מולדת בעלת ציוויון יהודי!
  חברה לא נקבעת על ידי עצמה אלא על ידי אויבייה. רק מי שמבחוץ יכול להביט על כלל ולהגיד הם אחד, כל עוד נתויג בידי כל שאר העולם כיהודים , אנו זקוקים למדינת יהודים.
  ולגבי שאר הבכי , יש דברים רעים ולא טובים במדינה ואולי הם מוזכרים פה אבל הערבוב בין דעות הזויות לבעיות רציניות מגחיך את כל העיניין.
  חבל.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  48. מי דואג לשלומנו?אירגונים מפוקפקים.היכנסו

  ליה

  (06.12.09):

  לטיפולכם – שר המשפטים מר יעקב נאמן , שר החוץ מר אביגדור ליברמן, ושר הפנים מר אלי ישי.אנחנו שומעים בזמן האחרון יותר ויותר על האירגונים הלא ממשלתיים ונזקיהם למדינת ישראל ולעמדתה הציונית .כל מיני אירגונים צצים חדשות לבקרים בשמות בעלי אופי הומניטרי וחיובי כביכול, שאינם מחשידים אותם בעיני הציבור הרחב. אפשר לומר בבטחון שכמעט כל הציבור אינו יודע דבר על מהותם האמיתית של האירגונים הללו, מעשיהם, מטרותיהם, מקור המימון שלהם,ואנשיהם. רובנו שומעים בחדשות מדי פעם על קיומו של ארגון זה או אחר, ומיד שוכחים את העניין.ציינתי מספר פעמים שכאשר התגלו לי עובדות על מעשיהם של הארגונים הללו ומהותם הייתי בהלם מוחלט. על מנת להרחיב את כמות המידע הזמינה בקלות לחפצים בכך, אני פותחת אשכול זה בו בכוונתי לאסוף כל מה שזמין ולקרוא לציבור להוסיף מידע. ראשית התגלה לי שהוקם כבר מוניטור ( גוף שלוקח על עצמו להאזין, להקשיב, להשגיח,להתרות ולהזהיר ) -שמאגד בתוכו מידע רב ומפורט הנוגע לאגודות השונות ופעילותן הכמעט נסתרת בארץ.בין האגודות האלה נמצאית הקרן לישראל חדשה ( NIF ) ,ארגון בצלם, עדאלה, ארגון זכויות האדם ,ועוד.(שמות האירגונים הלא ממשלתיים:במקום ,בצלם , גישה – מרכז לשמירה על הזכות לנוע , האגודה לזכויות האזרח בישראל , הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל ,המוקד להגנת הפרט ,יש דין: ארגון מתנדבים לזכויות אדם ,מוקד סיוע לעובדים זרים ,מחסום Watch ,מרכז אדוה ,מרכז מוסאווא ,עדאלה – המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל , עיר עמים,קו לעובד ,רופאים לזכויות אדם , שורת הדין .שלום עכשיו.)מה שזיעזע אותי היו הנתונים על תרומות ממדינות כמו קנדה דנמרק,אנגליה ועוד , שניתנות על ידי ממשלותיהן. אם הפעילות שנעשית מובילה לאנטישמיות גוברת והולכת כלפי מדינת ישראל , אני חושבת שממשלת ישראל נדרשת לבדוק את הנתונים הללו ולפנות אל אותם מממנים במדינות השונות ולדרוש את עצירת המימון הזאת.אני סבורה שהגיע הזמן לחוקק חוק שיוציא מחוץ לחוק כל אירגון או גוף שמעשיו מזיקים לכולנו.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  47. שכחתם את –

  אחת

  ,

  אי שם

  (06.12.09):

  מותר לך לבנות בית, ששילמת ממיטב כספך עבור הקרקע שלו, רק אם אתה לא מתנחל. כי למתנחלים אסור. בעצם – במקרה של הערבים – מותר לך לבנות גם אם לא שילמת. הרי הבניה הבלתי חוקית במגזר הערבי חוגגת – ואף אחד לא מעיז לומר מילה.
  מותר לך לחסום כבישים רק אם אתה רוכב אופנוע.
  אם לא דיווחת על כוונת רצח, אם אתה יהודי תלך לכלא, אם אתה ערבי תצא בלא כלום (אה, סליחה, זה ישן, אבל למה לא להזכיר? מרגלית הר-שפי הלכה לכלא. מה בדיוק קרה לשתי הבחורות שירדו מהאוטובוס שתי דקות לפני שהתפוצץ במירון?)
  להמשיך??????
  מעניין שבדו"ח הזה שכחו להזכיר כמה מגזרים…..

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  46. הייתי בטוח שהם מדברים על

  יוני

  ,

  טורונטו

  (06.12.09):

  יהודים חילונים. אלה הם המופלים האמיתיים במדינה חרדית-ערבית ושמה ישראל.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  45. סודי ביותר

  ראש מורם

  ,

  ארץ הדבש

  (06.12.09):

  הרבה זמן (במיוחד בתחילת המאה הקודמת) היינו עם מדוכא, היום אנחנו עם מדכא . עושים הרבה למען עשיית איזון בין מדכא למדוכא. לא ניתן לאף אחד לעשות מאיתנו שמרטוט, אפילו במחיר כולם ימותו ואנו נחיה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -4

  44. זכותי לחיים קודמת לזכויות רבות שהוזכרו בכתבה תמוהה זו (לת)

  רועי

  ,

  תל אביב

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  43. אדיוטים אותי מפחיד בכלל לחיות ולמרות שאני "רק" חילוני יהודי

  תופרים תיקים

  ,

  ISRAEL

  (06.12.09):

  במשטרה יש קובואים שמתלהבים מכל תלונת סרק בפרט אם מוגשת עי נקבה ואם אתה חרדי או ערבי מי ידאג לך ?? למי אכפת מחילוני /יהודי/בורגני ??

  אם אתה לא שייך ולא מוכר הלך עליך ילד
  השופטים הם חותמת גומי ובפרקליטות ובתביעות כולם כסת"ח
  הרבה אולכים אןתה ומודים סתם ותופרים להם תיקים על ידי הנשים שלהם או סתם חברות נקמניות

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  42. שמאלנים נימאסתם!!! (לת)

  נתנאל

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  41. משום מה שכחו להזכיר

  shibani

  (06.12.09):

  פגיעות באזרחים בתחום הרכוש, הדיור והמגורים ("ביתו של אדם מבצרו")
  , בעבר בגוש קטיף, וכיום באזרחים החיים ביו"ש.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  40. יש המון אפליה נגד יהודים שלא מופיעה בדוח

  אלון

  ,

  שוהם

  (06.12.09):

  ליהודים אסור למכור חמץ בפסח, בשעה שלערבים מותר.

  ליהודים אין תחבורה ציבורית בשבת, בשעה שבכפרים הערביים יש.

  אסור להעסיק יהודים בשבת, וערבים מותר.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  39. ברגע שהם יתרמו למדינה כמו שאר האזרחים

  חייל

  ,

  חטיבת כפיר

  (06.12.09):

  גם להם ניתן להפגין בחופשיות

  נשלם בשבילם ביטוח לאומי ניתן תקציבים מהכסף שלנו להם (לישיבות)
  נשלם במקומם את הארנונה ואת המים(ישובים ערבים)והם יבנו חופשי איפה ארמונות איפה שהם רוצים

  ששניהם יעשו שירות לאומי (לא אמרתי שיתגייסו רק שירות לאומי)
  וכל זה על קצה המזלג אני בטוח שפיספסתי כמה דברים…
  שיבואו לדבר איתנו על צדק!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  38. לא מדוייק ! מותר להפכין אם ההפגנה לא מלווה

  עדי

  (06.12.09):

  ביידוי אבנים או בקבוקי תבערה, אם לא סותמים כבישי ציבור, אם לא מרביצים לאנשי כוחות הבטחון, אם לא מניפים דיגלי אוייב. אך היות וכל ההפגנות של העברבים בדרך כלל בוללים כל הנ"ל והם לא מסוגלים להיפרד מהן בתירוץ של "התנגדות לכיבוש", לרוב הם גם לא מקבלים היתר להפגנות וכל הפגנה לא חוקית וללא רשיון אסורה ומפזרים אותה בפחות או יותר כוח.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  37. "האגודה לזכויות האזרח" מציגה מצג שוא. זו אגודה

  יוסף ג'וגשווילי

  (06.12.09):

  לדאגה לרווחת הפלסטינים וקצת גם לערביי ישראל.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  36. במדינה שמפלה ערבים מופלים גם אתיופים, ועניים, ועובדים זרים,

  גדי

  (06.12.09):

  ונשים, והומוסקסואלים ומזרחים. אין אמצע בדברים כאלה. גזענות היא גזענות והפכנו למדינה גזענית ביותר

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -2

  35. אני גר באזור ערבי ואני מאחל לעצמי כל יום

  מיתוס הפליית הערבים

  (06.12.09):

  "שיפלו" אותי רבע ממה "שמפלים" אותם .אני מתבייש להיות יהודי בישראל הרבה יות מאשר ערבי מתבייש להיות ערבי בישראל.עם כתבות מגמתיות ושיקריות ברמה זדונית כזאת קשה להיתמודדוחבל שאלו פני הדברים .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  34. על אפלייה מתקנת שמעתם!

  אחמד

  (06.12.09):

  בטח שלא, הידע שלכם הוא מאוד דל בכל מה שקשור לזכויות המיעוט ולא סתם מיעוט אלא מיעוט שהמדינה גנבה לו ולקחה לו את כל מה שהיה לו מיעוט שיבאו לו את כל הגועל של אירופה ואת כל הגזענות של אירופה ואת כל השחצנות של אירופה, ובשיא חוצפתכם אתם עוד מבקשים ממנו חובות ומבקשים ממנו ללחם באחים שלו בדם שלו, איזה מדינה הזויה איזה עם הזוי.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -3

  33. זה דו"ח של ישראל או של הרשות????

  שי

  ,

  באר שבע

  (06.12.09):

  אני לא מבין מדברים על מה שקורה ברשות או בישראל כי אם זה על ישראל אז חסר מה קורה עם המשך גם כיום הירי הרקטי על איזור הדרום גם כיום…אל תשכחו שאתם ישראל ולא ברשות לרשות יש את זכויות האדם שלהם לפחות אמור להיות..הבעיה שהם פוחדים למה על זה אתם לא דברתם..בקיצור מילה אחת כמו תמיד אתם אלו שעושים אפליה לצערי הרב אתם מה שבטוח לא זכוית אדם..

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  32. הגזענות היא דווקא כלפינו-מעמד הביניים

  (06.12.09):

  הגזענות היא כלפינו בלבד, אנחנו אלו שמשלמים מיסים, אנחנו אלו שמשרתים בצבא ועושים מילואים, אנחנו אלו שכול נטל המסע על כתיפנו, ומה בסוף אנחנו מקבלים דוחות שאומרים שאנחנו גזענים. אז לא אנחנו לא גזענים אנחנו פשוט רוצים לחיות בכבוד ושיפסיקו לעשוק אותנו. כי גם אנחנו בסוף נגיע למצב של קיבוץ נדבות.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  31. אצל ארגונים אלו "המתנחלים" אפילו לא קימיים!!! כנסו

  צבועים

  ,

  נמאסתם

  (06.12.09):

  זה לא שהמתנחלים לא מופלים לרעה לדוגמה
  1.גירוש 8000 איש,
  2.איסורי בניה בניה מעבר לקו הירוק לבעלי לאום יהודי,
  3.שימוש כח בלתי סביר בחסימת כבישים נגד גירושם מהבית לעומת הסלחנות כלפי חסימה בגלל עלית מחירים של ביטוח האפנועים או פועלי העגבניות…

  כל זה לא היה ולא יהיה באף ארגון "זכויות אדם" שמאלני.
  ואת פעלי זכויות אדם ביש"ע הם אפילו לא מזמינים…

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  30. אני גם מרגיש אזרח על תנאי

  א.

  ,

  י-ם

  (06.12.09):

  משלם מיסים בזמן עושה מילואים משלם דוחות כשיש ומצד שני מפנים אותי כשלא נוח פוליטית באם אמות בפיגוע אקרה "קורבן שלום" מנודה מהתקשורת ועוד

  לעומת זאת מגזרים אחרים אשר לא עושים צבא (מילואים? חחחחח…) מקבלים ביטוח לאומי על בסיס קבוע מגורים ללא צורך במיסים ועוד

  אני מרגיש מקופח במדינתי

  עולם הפוך אני רואה

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  29. אני לא ימני בדיעותי, אבל . . .

  אחד העם

  ,

  ישראל

  (06.12.09):

  החבורה הנ"ל ודומיה דוחפים אותי ימינה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  4

  28. והזכות לחיות היכן הוא?

  מורדי

  ,

  אי שם בארץ

  (06.12.09):

  יש דברים נכונים בדו"ח, אך מה בדבר הזכות לחיות בשקט?

  האם אין זכות לחיות בשקט בקו העימות ברצועת עזה? מדוע יהא מותר להפגין בעד הטרור מעזה וכנגד "עופרת יצוקה"? כיצד יש להלחם בטרור הנפשע אליבא דבעלי הדו"ח. קל מאד לתקוף ולבקר ללא העמדת אופציות אמיתיות.

  האין לגלעד שליט זכויות? מדוע יהא אסור למנוע ממחבלי חמס ביקורי קרובים? בעת ביקורת, חובה להעמיד אפשרויות פעולה אלטרנטיביות.

  האין שירות צבאי חובת המדינה וחוק מוסרי הוגן? מדוע יהא אסור לתגמל בתי ספר שתלמידיו מקבלים חינוך לשמירת החוק ולהבטחת בטחון העם והמדינה?

  מדוע חוק שירות לאומי לכל (קיראו בדו"ח) הוא חוק גזעני? האין שירות ותרומה לקהילה חלק מדרך חיים נכונה ומוסרית? יש המשרתים בצבא ותורמים לבטחון המדינה ויש שיישרתו בקהילה ויתרמו לחוסנה.

  ריח של חוסר שיוויון בפני החוק עומד ביסודו של דו"ח זה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  6

  27. אין מה לעשות בלי חובות אין זכויות (לת)

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  4

  26. בג"צ הפך עצמו לחד צדדי ולבלתי רלוונטי

  אופק

  ,

  רעננה

  (06.12.09):

  ובתלונות ש-"מצפצפים" עליו אין לבג"צ על מי להלין אלא על עצמו בלבד.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  25. אם זה לא היה כל כך מופרך

  גדי (תל אביב)

  (06.12.09):

  זה היה מצחיק. מדובר בדו"ח כל כך מוטה שמאלית שאין לו כבר שום משמעות.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  24. ביטוח לאומי שולל זכויות אדם מהפונים לעזרתו, מחריד. (לת)

  דמוקטטורה

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  23. "זכויות האזרח" זה כל עוד הוא ערבי? ליהודים כנראה (לת)

  אין זכות קיום

  ,

  תוהה

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  4

  22. לא כדאי??! אין מיסים ,יש קצבאות רק זכויות!!! (לת)

  פשוט מגוחך!!!!

  ,

  חיפה

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  21. זכויות לאדם שיש לו גם חובות!!!!!!

  מאיר

  (06.12.09):

  אין מצב שלבני אדם יהיו רק זכויות אבל לא חובות. אדם לא מייצר זכויות בזכות היותו אדם. הזכויות צריכות להיות מוענקות אך ורק למי שיש לו מחוייבות לריבון שמעניק לו זכויות. אפליות על רקע אחר הן פסולות בעיני.

  וזה שלא הזכירו את הקאסמים, את הנזקים בישובי הנגב ועוד זה לא חדש . ועל זה נאמר:יד שמאל לא מכירה ביד ימין אבל חושבת שהיא ורק היא יודעת את האמת. ולא היא.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  20. אין זכויות ללא שירות צבאי/לאומי. די עם ההפקרות

  ערבים וחרדים

  ,

  לא תורמים ורוצים

  (06.12.09):

  באיזה מדינה כזה דבר קיים בכלל??!!?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  19. שטויות במיץ

  (06.12.09):

  נכון זכויות האזרח דפוקות
  אבל זכות כל קהילה זה לשמור על מגזר מסוימם בין אם זה דתיים או חילונים
  וכן ערבים לא יכולים לצפות לזכויות שוות במדינה שהם מציינים את יום עצמאות כיום אבל בשבילם איזה מין מדינה תרשה לקיים דבר כזה?!?!?!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  18. עצוב ומזעזע! (לת)

  תמר

  ,

  חיפה

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -1

  17. וכעת, האגודה לחובות האזרח

  ראם

  (06.12.09):

  זוכרים את הפתגם :
  "בשביל כבוד, צריך לעבוד "

  אותו הדבר לגבי מול כל "זכות של אזרח", ניצבת "חובה של אזרח".

  למשל,
  מי שלא רוצה לשלם את חשבון המים שלו, אין לו זכות להמשיך לקבל מים !!!
  או,
  מי שלא שלא רוצה לשלם את חשבון החשמל שלו, אין לו זכות להמשיך לקבל חשמל !!!

  בכלל,
  התבלבלו לאגדוה לזכויות האזרח, המילים "מבקש" במקום "דורש".

  החטא הקדמון לתופעה הזו שיש מגזרים שונים באוכלוסיית המדינה, ש-"דורשים" ו- דורשים", כאילו "מגיע רק להם…",
  נובע,
  מהרעיון הפסול, שמאז קום המדינה, היו מגזרים שלמים, שקיבלו "העדפה מתקנת…", ע"י הצגת אותו המגזר כ- "טעון טיפוח".

  היו מי שהחליטו,
  שהמיגזר של האשכנזים, לעולם ועד, לא יכול להיות "טעון טיפוח" !!!
  וכל זאת למה ?
  כיוון שאותם אלו שחשבו כך, מאמינים, שהמדינה שייכת דווקא למיזר של האשכנזים !!!…

  זוכרים מה אמרה לאה רבין לגבי התימנים ?
  "למה הם מתנהגים ככה ? אחרי שנתנו להם ועשינו בשבילהם…"

  מי שמחפש לקבל "העדפה מתקנת",
  שלא יתלונן אחר כך, שהוא מוצג באור שלילי של "טעון טיפוח", דהיינו, אחד שהוא נחות לעומת האחרים.

  לגבי הערבים,
  זהו מיגזר שקשור לאומה הערבית שנמצאת במלחמה אכזרית עם היהודים במדינת ישראל, ועד שלא יהיה שלום, לא יוכל לשרת בצה"ל, ולא יוכל למלא תפקידים ציבוריים רגישים, ומזה נגזרים שאר האילוצים בהתייחסות של מדינת ישראל לערבים.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  16. מה לעשות שנושאים פוליטיים קשורים לזכויות אדם? (לת)

  אל תהיה בת יענה

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -4

  15. אם זה המדד שלך להשוואה, אז חבל מאוד

  (06.12.09):

  אם סעודיה ואיראן הן הסטנדרט שלנו – אוי לבושה.
  ממתי העם היהודי מוכן לתת-רמה שכזו?
  זה כמו שהילד בבי"ס שקיבל 70 יסתכל על הילד עם ה-50 וישמח בחלקו. זה לא צריך להיות ככה!
  אם אנחנו שואפים להיות מדינה מתוקנת, צריך להסתכל על מדינות מתוקנות אחרות, לא על הזבל המזרח-תיכוני שמקיף אותנו.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  9

  אתה צודק!

  רפי

  ,

  באר שבע

  (06.12.09):

  בואו נהיה נאורים כמו שוויץ ונאסור בניית מסגדים

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  14. זכויות אדם

  אחד

  ,

  תל אביב -יפו

  (06.12.09):

  זכויות אדם לא ניתנות על סמך קיום חובות אלא זה חלק מהחובה של הרוב במדינה דמוקרטית. המצב פה נהיה גרוע מרגע לרגע, אנשים מזלזלים ברעיונות ואידאות שהסבים שלנו נלחמו ומתו למענם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  6

  13. שיוויון בצריכת המים

  המשקה הלאומי

  ,

  מרכז

  (06.12.09):

  הממשלה דוחפת לשיוויון בצריכת המים על ידי מחיר המים וקנס הבצורת

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  12. מדובר בדו"ח כל-כך פוליטי שזה מגוחך. (לת)

  יהודי

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  11. לעשות כותרות בכל מחיר

  קיז

  ,

  באר שבע

  (06.12.09):

  חשוב מאוד שיהיו גופים כגון האגודה לזכויות האזרח, אשר יעקבו אחר נושא זה וידווחו על הצורה בה מפרים זכויות אלו בישראל (ואין ספק שיש כאלה). מה שמפריע לי זה הרצון לפרסם כל פעולה של מדינת ישראל שאיכשהו באופן עקיף אפשר לסמנה כהפרה של זכויות אלו. האם יש עוד מדינה בעולם אשר תסכים שיום העצמאות שלה יוגדר ע"י גוף ציבורי כ"יום אבל"? האם בארה"ב אינדיאנים מכנים את יום העצמאות כ"שואה" שלהם? למה בדיוק מתכוונים ב"מותר להפגין, אסור להרגיז"? בעיני, לזרוק אבנים ובקבוקים על שוטרים, כפי שרבים עושים כאן, זה הרבה יותר מ"להרגיז". זו עבירה פלילית.
  אני בטוח שיש הפרות יותר חמורות בארץ של זכויות אזרח מאשר פגיעה בזכות להסיט נגד המדינה או לפגוע במוסדותיה. מוטב שיטפלו בכך, ולא ב"זכויות" שלא קיימות בשום מקום בעולם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  4

  10. == מותר להפגין ==

  יוסי הראשון

  (06.12.09):

  ולזרוק אבנים על חיילים בכל יום שישי אם אתה שמאלני ,אנרכיסט אפילו תקבל סימפטיה, בכל אתרי האינטרנט בשם חופש הביטוי

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  7

  9. הכנסת קובעת את החוקים לא בג"צ!! (לת)

  ארז

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  זה נכון, בג"צ פוסק ע"פ חוקים קודמים שעברו בכנסת ולא בוטלו

  במידה והחוק הנוחכי

  ,

  סותר אותם

  (06.12.09):

  …. במידה ולא קיים חוק בנושא מסוים בג"צ מחליט בנושא וזה נישאר זמנית עד שבכנסת מחליטים לחוקק בנושא חוק.

  חוק חדש לא תקף במידה והוא סותר חוק קודם בלי לבטל אותו,
  בשביל לבטל חוק צריך קמות מסוימת של קולות תלוי בחוק, לא נכנס לזה

  סה"כ מאוד פשוט

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  8. נמאס מהדוחות שלכם (לת)

  האגודה לזכויות

  ,

  האוייב

  (06.12.09)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  7. תתעוררו כולם! גם הערבים והחרדים חייבים לשרת "ואפשר

  אור ציון

  (06.12.09):

  לעשות שרות לאומי במכבי אש ,בתי חולים . משמר אזרחי ,קשיישים \ בתי ספר מיוחדים. ושלא יבואו בטענות .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  6. אנשי אגודת זכויות האזרח זקוקים לשעור בענין

  דמוקרטיה

  ,

  מתגוננת

  (06.12.09):

  הם יקבלו אותו דרך החקיקה.

  עניין הנאמנות עולה רק בגלל התאגדויות פוליטיות שמטרתן לפגוע בזכות העם היהודי למדינה משלו. הרוב היהודי נמצא בהתגוננות מול כרסום בזכותו כרסום שבו גם שתתפת האגודה לזכויות האזרח שמקדת את האגנדה של מדינת כל אזרחיה שבאה להתריס נגד הגדרת המדינה כמדינה יהודית

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  5. די לשקרים

  רחביה

  ,

  צפון

  (06.12.09):

  כל מחברי הד"ח לא יודעים על מה הם מדברים אין דבר כזה הפליה בין יהודים לערבים ואם כבר יש אז היא נגד היהודים
  בנושא הבניה ללא אישורים
  בנושא הביטוח הלאומי
  בנושא ההבטלה שהיא רק למראית עין כי מי שמסתובס וכפרים הערבים יודע שכל אנשי הכפר עובדים בשחור וגם חותמים בלשכות העבודה אין פיקוח על זה
  נכון בד"ח הוא מצבם של העולים האתיופים זה הדבר היחיד שנכון אבל הוא מוצנע כי הוא לא פופולסטי כמו הערבים
  מספיק לעבור בכפרים ללספור את המרצדסים כדי להבין כמה שקרים עוד ימקרו לנו על הפליה למגזר הערבי "מסכנים מחר אזיל דימעה"

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  5

  4. סיקור חובבני

  אריה

  ,

  י-ם

  (06.12.09):

  עושה רושם שהסיקור מסתמך ברובו על ידיעות חדשותיות ולא על דו"חות כתובים.
  כותבי הדו"ח: עשיתם לעצמכם חיים קלים. לכו תעשו שיעורי בית בכתיבת דו"חות!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  3. מה עם האפליה נגד נשים!!!!!

  עידו שוורץ

  (06.12.09):

  חייביים לטפל בה ויפה שעה אחת קודם

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  5

  2. מעילה באמון

  דודו

  (06.12.09):

  מאד חבל שהאגודה החשובה הזו, עם שמה המפוצץ, אינה נותנת את הדוח קודם פרסומו לבקורת ממי שאינו מזדהה עמה פוליטית. אם היו מורידים מהדוח את כל הדברים שתלויים בהשקפה פוליטית, היה בזה שירות מועלה לזכויות האדם והאזרח. הכנסת נושאים פוליטיים, גם אם המחברים אינם רואים אותם כך, רק גורמת לריחוק של הציבור ולפגיעה במטרת האגודה. אין ספק שזו דוגמא מעולה למצעד האיולת הידוע של הגב' טוכמן.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  4

  1. הצעת יעול

  מוטי

  (06.12.09):

  אני יודע כי מדינת ישראל אינה מושלמת,אולם אני מציע לאגודה לזכויות האזרח לעשות סקר מה מצב המיעוטים במזרח התיכון או לעשות השוואה מה היחס כלפי אזרחים במזה"ת לעומט המיעוט בערבי בישראל.
  ואז תראו כי המיעוטים בישראל במקום טוב למעלה אם לא ראשונים. אני לא אומר שיש עוד להשתפר והכל ורד.אני רק אומר שלא מעריכים מספיק את המדינה ומה שהיא נותנת. ואך אמר ג'רושי משכין השלום: הערבים בישראל לא יודעים כמה טוב כאן עד שהם רואים את הרע במדינות שכנות.
  חוץ מזה אני ממליץ למיעוט הערבי להיות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ולהצהיר זאת כלפי כולי דע עלמא, לעשות שירות לאומי במגזר הערבי וכיו'. ומכאן תתחיל הדרך לשיוויון.

 • 7. neliron  |  6 בדצמבר 2009 ב- 15:18

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3815356,00.html

 • 8. moran14  |  7 בדצמבר 2009 ב- 22:34

  מה נשמע שרונה , קראתי שהשופט החליט להחזיר את לירון הביתה סוף סוף . אז בבקשה תגידי שזה נכון , ומי ייתן שעד חנוכה היא תהיה בבית . א ל ו ה י ם בבקשה שייתנו לכם לחיות בשקט ובכוד .

 • 10. neliron  |  11 בדצמבר 2009 ב- 05:59

  אחרי שעשיתי את כל מה שבית המשפט ביקש כי סירבתי למסוגלות הורית איבחונים לילדי ניטרלים התעקשתי ,מכיסי ללא עזרת הרווחה איבחונים כפולים לכל ילד כדי שפקידות הרשע ראות השחורות הנטפלות למשפחות נורמטיביות ואינן מגלות את המקרים
  האמיתים ירגעו ויניחו לי וישחררו את ביתי חטופת רווחה בתאריך 15 לדצמבר בשעה 13 בבית משפט בנתניה אתם מוזמנים .

 • 11. neliron  |  14 בדצמבר 2009 ב- 18:14

  ← הגברת נתניהו יוצאת נגד הפמיניזים ומדברת כל ערכי המשפחה והשוויון
  זיווה כהן דואגת לנתק ילדים מהוריהם תוך זאת שהיא טוענת בפני ילד שהיה בפנימייה אמא שלך משוגעת ,וחולת נפש
  דצמבר 14, 2009 · תגובה אחת

  פראשת זיווה כהן אשר בעצמה כך דומה שיש חשש סביר לבעיית אישיות קשה .

  הדבר הנכון בדבריה של זיווה כהן רק הורים אשר נלחמים על ילדיהם נגד מערכת מושחתת ומשומנת המגובה בשופטים אשר עוברים על החוק ומאפשרים אונס והיתעללות בפנימיות ואשר לא חוקרים ומפרים את שבועת השופט בישראל יחד עם פקידות הסעד רק הורים אלו אשר מקבלים סיוע איך להילחם ומצליחים נכון הם משוגעים על ילדיהם ולא נרתעים .

  נרדים צריכה להיסגר והחקירות נגד מתי רוז ימשכו עד לפיטוריו הוא ואישתו אשר פשוט עושים כסף על חשבון הילדים המסכנים.

  דרושה ועדת חקירה עכשיו ומיד .

  קטגוריות רווחה
  מתויג: זיווה כהן, חטיפת ילדים, מתי רוז, נרדים

  תגובה אחת עד כה SO FAR ↓
  neliron // דצמבר 14, 2009 ב: 8:10 pm

  כמה נזק ואין להם בושה להכתיב לאם טיפול פסיכלוגי לשנתיים כלשבוע בסך שלוש מאות ש"ח על חשבון ההורים המובטלים בזכות הקיבוץ.לקחתאתהילדה לתנועת נוער כאילו ההורים הם אחיניים של רוטשילד , גם חונכת לילדה שלא למדה שנתיים בפנימות רווחה בשל שלא למדה שנתיים לא יודעת אותיותבאנגלית וחשבון בסיסי לא יודעתלוח כפל, שני חוגים על חשבון ההורים כשלמנהלי הפנימיות אין פסיכלוגים במשך שנתייםלא קיבלה טיפול אחד כסף לחוגים אין למנהל הפנימיה , וטיפולים , הדרכת הורים חדשה למרות שההורים הוציאו 4500 לסנדרה קסולין עוד כסף לרושש משפחה כדי שלא יהיה למשפחה כסף על הדירה בקיבוץ משמר השרון להילחםלרושש הורים שלא יהיה להם כסף אחרי שהוציאו 100 אלף לטיפול לעורכי דין קורס הורים איבחונים כל בקשותהשופטתמולאו אךהרווחה נושפת להוריםשכל טיפול יעשה במחלקה ואין לרווחה כסף התירוץ אנחנו לא יודעים לאן הכסף מגיע
  למרות שפסיכלוג רשום אינם בוטחים בכל פסיכלוג ומעדיפים רק פסיכלוגים שלהם (פוביה של פקידתסעד לא בוטחת באנשים – מיכל מילישטיין בוקובסקי אומנם איני מצורפת לכוחותיך ואולי תמחוק את התגובה שלי , צריך לדעת כל הורה איך המדינה מוצצת כסף מאנשים עניים ,ממני חולה על ילדי רואה שהפירסום מהיר אצלך באתר .
  למען עתיד ילדיינו .

  להגיב

 • 12. neliron  |  16 בדצמבר 2009 ב- 20:46

 • 13. neliron  |  20 בדצמבר 2009 ב- 13:17

 • 14. neliron  |  21 בדצמבר 2009 ב- 18:35

  עמותה לזכויות ילדים והורים – ע.ל.י.ה. (ע"ר)
  בראשות פרופ' אסתר הרצוג

  הודעה חשובה ביותר לאנשי התקשורת הישראלים,
  חברי כנסת ופעילים חברתיים !

  בפנייתי זו אליכם, הנני משאירה את כתובות המייל של גלויים לעיני השני, למען תוכלו לעזור לאמא,
  סמדר פרץ – טלפון סלולרי: 050-2644331,
  אשר שני ילדיה בני 6 ו- 7 שנים, נחטפו ממוסדות הלימוד של הילדים בצפת, לפני חודשיים ימים והושמו במתקן חרום של משרד הרווחה בחיפה הנקרא "מרכז אהבה".

  למותר לציין, כי השם הנלעג מרכז "אהבה" הינו מתקן חרום של משרד הרווחה, המהווה חממה להתעללות בילדים חסרי ישע, בחסות משרד הרווחה. ילדים במתקני חרום של משרד הרווחה, מלאי כינים, מוזנחים, בגדיהם ספוגים שתן, ציפורניהם אינם נגזזות, הם אינם לומדים במתקן החרום של המדינה, בגדיהם – יד שניה, אוסף תרומות של נדבנים.

  אני יודעת. ילדיי היו במתקן חרום של משרד הרווחה חצי שנה. נלחמתי לחילוץ ילדיי מן התופת במתקן חרום של משרד הרווחה, וחילצתי ילדיי "בשן ועין".

  אמא סמדר פרץ, אשה סופר אינטיליגנטית, רהוטה, צלולה בנפשה ובגופה, איננה מעשנת, איננה שותה, איננה זונה חס וחלילה. אמא ראויה ביותר ואשה הגונה וצנועה בהליכותיה. כל "פשעה" – היותה עניה.

  אמא סמדר פרץ, היתה יכולה בקלות להתברג לתואר "אם השנה". אמא אוהבת ומטפחת את ילדיה בני 6 ו- 7 שנים, מקור גאוותה, משוש חייה ועיניה. אמא סמדר פרץ, תעשה הכל למען ילדיה האהובים.

  אמא סמדר פרץ, התגוררה עד לפני חודשיים ימים, בצפת.

  אמא סמדר פרץ, פנתה ללשכת הרווחה בצפת, בבקשה לסייע לילדיה הקטינים בני 6 ו- 7 שנים למציאת מסגרות חינוך הולמות וקרובות לביתה. לתדהמתה, נאמר לה על ידי פקידת הסעד לחוק הנוער, ציפי יעקבי, כי היא תיקח את ילדיה, מאחר והאמא איננה מספקת קורת גג ראויה לילדיה. ציפי יעקבי, אמרה לאמא: "אין לך כסף להאבק בנו. עד שאת תסתדרי כלכלית, ניקח את ילדייך ואת… תמצאי לך בית" !

  חטיפת ילדיה של סמדר פרץ, הינו מקרה קלאסי, של חטיפת ילדים בשל עובדה פשוטה – האמא עניה !

  חנה סלוצקי, פקידת סעד ארצית, שמכחישה בסרטון המצ"ב, כי ילדים מוצאים מהוריהם בשל עוני, משקרת במצח נחושה. צפו בסרטון, המוכיח חד משמעית, כי ילדים נחטפים בשל עוני הוריהם. הילדים הם קורבנות משרד הרווחה.

  השקרים של העובדת הסוציאלית חנה סלוצקי

  הנה לכם מקרה שמצריך את התערבות התקשורת להחזרת ילדיה החטופים של סמדר פרץ.

  ברשותנו, הקלטה של האמא סמדר פרץ, בה הינה נותנת לנו רשות לפרסם את סיפור חטיפת ילדיה ברבים, ומתחננת שנעזור לה בכל דרך להשיב את ילדיה אליה.

  סמדר פרץ, שובתת בככר ספרא בירושלים, ומתכוונת להישאר שם, עד אשר רשויות הרווחה, ישיבו את ילדיה לחיקה.

  כבוד השר בוז'י הרצוג – אם אתה קורא הודעה זו, אתה מתבקש לסייע לאמא סמדר להשיב את ילדיה אליה (אמא סמדר דומה קצת לבר רפאלי, אולי זה ידרבן אותך לסייע לה).

  לא יתכן לחטוף ילדים מהוריהם, בגלל שהם עניים.

  חברה ערכית נמדדת ביכולתה לסייע לחסרי ישע, לעניים, ולאנשים אשר גורלם לא שפר עליהם כלכלית. וראוי להזכיר את מילות המנון "התקוה" – נפש יהודי הומיה!

 • 15. neliron  |  24 בדצמבר 2009 ב- 18:09

 • 16. neliron  |  29 בדצמבר 2009 ב- 08:59

 • 17. neliron  |  1 בינואר 2010 ב- 06:03

  http://israelsocial.wordpress.com/

 • 18. neliron  |  6 בינואר 2010 ב- 06:56

 • 20. neliron  |  20 בינואר 2010 ב- 09:11

  http://lory1969.wordpress.com/

 • 21. neliron  |  24 בינואר 2010 ב- 08:13

  http://www.viddler.com/explore/israsocial/videos/5/

 • 22. neliron  |  1 בפברואר 2010 ב- 08:03

  נחמת טיפשים

  מושבה כנרת 1924
  רבקה מרגלית, אסתר מנצור, ישראל מרגלית, רחל צעירי, נחמה צאירי, משה מנצור מעבדים את אדמת כנרת

  התנהגות פוליטית בישראל
  סיפורם של "תימני כנרת"
  פונקציונליזם חברתי או קולוניאליזם אשכנזי?
  כתב: גיל מנצור,
  מרצה: ד"ר יואב פלד, מתרגל:מר מאיר שבת
  החוג למדע המדינה, הפקולטה למדעי החברה אוניברסיטת תל-אביב
  http://metzer.org.il/kineret/kineret.htm

  בשנת 1919 עלו ממחוז שרעב שבתימן מספר משפחות ובראשן הרב דוד ישראל צאירי המכונה אלשריעה (השופט, הדיין). העליה היתה עוד בטרם שליחות יבנאלי לתימן ( אשר היתה בין השנים 1911 – 1912), ובתקופה בה האימפריה העותומנית עדיין שלטה הן בתימן והן בארץ שיראל. 1

  משפחות התימנים אשר חיו בשלום ואחווה עם שכניהם הערבים, חיסלו את עסקיהן בתימן והחלו לעלות לישראל. בתחילה, נעו התימנים ברגל במשך שלושה שבועות עד שהגיעו לעיר עדן, משם, המשיכו בהפלגה לסואץ וליפו. עקב מזג אוויר סוער ששרר והעובדה שעדיין לא היה נמל ביפו, החליט בעל האוניה להמשיך לעבר חיפה ושם להוריד את הנוסעים. בחיפה שהו העולים התימנים פרק-זמן קצר מאד ומיד עברו לחדרה, לאחר שקיבלו הצעה לעבודה. בחדרה חיו התימנים בתנאי דוחק קשים ביותר עד שנת 1912 , אז הציע להם נציג מאגודת "השומר" לעבור ולהתיישב בגליל, הצעה לה נעתרו התימנים. כאשר הגיעו לאור הכנרת, החליטו חלק מהתימנים להמשיך לעבר יבנאל, והשאר, כ – 14 משפחות, החליטו להישאר במקום. 2

  בכנרת הוקצה לתימנים מבנה אחד בלבד והיה זה "בית המוטור", אשר הוקם ונבנה בשנת 1919 ביוזמתו של האגרונום משה ברמן – המנהל של חוות כנרת. 3

  בבית המוטור אשר שימש לשאיבת מים מהירדן לצרכי השקיה היו שלושה חדרים בלבד, בהם התגוררו הרב ושתי משפחות נוספות. שאר משפחות תהימנים התגוררו במבני טיט אותם הם בנו בעצמם.4

  סדר יומם של התימנים החל בתפילה בבוקר אשר בסיומה יצאו לעבודה שכללה ייבוש הביצות, עקירת עצי שיזף, נטיעת אקליפטוסים ליבוש הביצות, הכשרת הקרקע לחקלאות וגידול משק חי וצומח. כמו כן, עסקו התימנים בעבודה שכירה ובקבלנות בחוות כנרת, בביתניה, בדגניה ובכנרת המושבה, ואף עסקו בעבודות תשתית לתחנת החשמל בנהריים ובסלילת כבישים באזור. התימנים סבלו ממחלות קשות, מקדחת ומתמותה רבה ומתוך המשפחות שהגיעו לכנרת נותרו רק עשר משפחות אשר אף הן איבדו רבים מיקיריהן.5

  בשנת תרע"ד (1915) נעשה נסיון ראשון (ובלתי מוצלח) להקים את קבוצת כנרת בסמוך למושבם של "תימני כנרת";, בפועל, רק בשנות ה – 20 עלתה הקבוצ על הקרקע. יצויין כי הקרבה הפיסית שבין 2 הקבוצות לא רק שלא הביאה לאחווה ושותפות בינהן, אלא שבין שתי קבוצות המתיישבים היו חיכוכים רבים, כפי שיצויין להלן.

  באותה שנה (1915), נבנו לתימנים חמישה בתים נוספים (בנוסף ל"בית המוטור") אשר הספירו רק לחלק נוסף מהמשפחות ולא לכולן. היה ברור לאנשי הציונות וההסתדרות כי מן הראוי לבנות לתימנים לפחות חמישה בתים נוספים ובכך להקים מושב, ואכן התקבלה החלטה לעשות כן.6 יתרה מכך, היתה כוונה לצרף למושב התימנים בכנרת מספר פועלים אשכנזים על מנת "שיהיו למורי-דרך לתימנים בדברים חדשים, אשר דרושים במקום הזה, איניציאטיבה החסרה על פי רוב לתימנים.7

  למרות כל זאת, קבוצת כנרת הערימה קשיים על "תימני כנרת" בדרכים שונות. קבוצת כנרת התנגדה לבניית בתים נוספים לתימנים ואף גרמה לעיכוב ולמניעת תחילת הבניה לתימנים. 8

  קבוצת כנרת דרשה שתגיע למקום "הועדה לברור תכניות המשקים" ואף עודדה את הועדה להחליט על העברת תימני כנרת ממקומם. ב. צ'רנמובסקי, חבר קבוצת כנרת, ציין בפני הועדה גי במקום אין מספיק מרחב מחיה לשתי קבוצות מתיישבים, ואין הוא רואה מוצא אלא רק "בזה שיעבירו את תהימנים למקום אחר…."9 . קבוצת כנרת גם מציינת כי לתימנים יש שטח אדמה גדול יותר ופורה יותר הניתן להשקיה ביתר קלות. חברי הקבוצה מציינים כי הם נתקלים בבעיות והפתרן הפשוט הוא בהעברת התימנים ולקיחת אדמותיהם. לכן, מציינים חברי הקבוצה:"חשוב לנו מאד לדעת מתי(ההדגשה במקור ) ואיך חושבת המחלקה להוציא לועל את ההחלטה הזאת (העברת "תימני כנרת" ג.מ.), למען נוכל לסדר לנו תכנית עבודתנו לשנה הבאה ולגשת לעבודת ההכנה בזמן". 10

  בין חברי קבוצת כנרת לבין "תימני כנרת" התגלעו חילוקי דעות בעקבות התימנים כי חברי הקבוצה מנעו את השקיית חלקות-האדמה שלהם, לא סייעו בידם בחריש האדמה, ויתרה מכך, אף מנעו מהם מי-שתיה. 11 חברי קבוצת כנרת לא הכחישו את הטענות אך הסבירו זאת בסיבות שעיקרן "עניי עירך קודמים"; משמע שהם לא מסוגלים לספק את הצרים של שתי הקבוצות ולכן הם קודם מספקים את צרכיהם. נקודה זו מופיעה במכתב התגובה של חברי קבוצת כנרת:"אנו לא מנענו מהם (מהתמנים ג.מ.) מים להשקאה במידה (ההדגשה במקור) אשר ההשקאה הספיקה גם עבורנו…"אשר למי השתיה – בזמן ההשקאה הם מקבלים מים בצינור ההשקאה הם סובלים באמת." 12 בהמשך מציינים חברי כנרת כי עזרו מעט מאד בחריש של התימנים היות והטרקטור היה עסוק בהשקאת אדמותיהם. חברי הקבוצה אף מוסיפים כי עזרתם לתימנים לא תוכל לסייע בקיומם של האחרונים במושבה ומן הראוי להעבירם בהקדם.13

  לבסוף, בשנת 1930, הועברו התימנים לרחובות. על כך אמר יוסף מרגלית מתימני כנרת": "אנחנו למעשה לא רצינו לעבור, הרבה זמן הם רצו שאנחנו נעבור, ואנחנו לא רצינו. הדבר היחיד שגרם לנו לעבור – זה היה חוסר המניין בבית הכנסת." 14

  "אבא אמר להם" בתימן לא היתה לי גלות. הגלות היא בארץ ישראל. אם בשבת אני לא יכול להתפלל בציבור זו גלות. אני לא יכול להישאר פה. ואנחנו הרבה שנים דרשנו מקק"ל שיביאו עוד משפחות, אבל הם לא רק שלא רצו להביא עוד משפחות אלא רצו את המשפחות שלנו להעביר למקום אחר.

 • 23. neliron  |  10 באפריל 2010 ב- 12:48

  השקרים של יצחק בן שחק – מנהל לשכת סעד גבעתיים

  רשויות הרווחה – הצדקנות הרשעות והאימה

  בעקבות תקיפה ברוטאלית של פקידות סעד לחוק הנוער מלשכת הסעד ירושלים, בהן תקפו אמא חסרת ישע ואת בנה במהלך דיון בבית משפט לנוער בירושלים, שיקרו העובדים הסוציאליים את הציבור, וטענו כי האמא האומללה ובנה, הם אלו שתקפו אותן.

  השופט שנכח באולם וצפה בהתקפה האלימה של פקידות הסעד נגד האמא חסרת הישע ובנה שנזעק להגן על אמו המוכה, המשיך בדיון כרגיל.

  פקידות הסעד הידועות בשקריהן, בהוצאת דיבה ולשון הרע נגד קורבנותיהן, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בתוכנית התחקיר "שתולים", בהן הכפישו את השתול המתחזה ל"הומלס" עו"ד עדי צמח (http://www.viddler.com/explore/familythoughts/videos/15/), ותפרו לו תיק כסוחר סמים ואדם אלים, ביצעו את אותו תרגיל שקרי נגד האמא האומללה ובנה המסכן, וטענו כי האמא העניה ובנה – "אלימים".

  התקשורת, במקום שתתן פתחון פה לאמא האומללה ולבנה שניסה לחלץ את אמו מטלפיהן של פקידות הסעד – קולם נדם ואיננו נשמע.

  הפרסום שהופיע בעיתון nrg לא נכון שכל כולו, כנראה, מדמיונו של הכתב, במגמה "לבשל" כתבה "עסיסית" שתמשוך את עיני הקורא. אם היה הכתב נוקט אמצעים סבירים, כדי ליתן ביסוס לדמיון זה, היה נמנע מפרסום עובדות לא נכונות. יתירה מזאת, לו היה הכתב פונה לאמא ובנה היה מקבל את העובדות לאשורן והיה נמנע מפרסום לא נכון שפגע באמא ובנה, קורבנות חסרי ישע של פקידות סעד מתעללות ואכזריות, או לפחות היה נמנע לפרסם את הכתבה כשפרסום זה לא היה הכרחי בנסיבות הענין.

  הדברים שנכתבו בהתייחס לאמא ובנה, בכוונם לפגוע בהם, מהווים "לשון הרע" על האמא ובנה. הלכה למעשה, הכתבה פגעה בהם עד עמקי נשמתם, ביזתה והשפילה אותם בעיני הבריות, וחמור מכך, בעיני חבריהם ומשפחתם.

  אין זו הפעם הראשונה שהתקשורת נמנעת מפרסום תגובת "התוקפים". מי הם בסך הכל? אנשים עניים, חסרי אמצעים וקשרים, שאפילו לא יכלו לשכור לעצמם עורך דין לייצוג מול מדינת ישראל. הם "המטופלים" של משרד הסעד.

  ההצגה המגמתית והמעוותת של העובדים הסוציאליים את המשפחות חסרות ישע, מותירה את ההורים האומללים חסרי אונים, מול עוצמה חסרת רסן של פקידי סעד דורסניים שביקשו להוריד יגון שאולה את האמא ובנה.

  הגדיל לעשות יצחק בן שחק, מנהל לשכת הסעד גבעתיים, כשהתראיין יום למחרת בתוכנית רדיו, וטען נגד האמא לורי שם טוב, כי היא "תקפה פקידת סעד והפיצה נגדה מנשרים, כשזו רק רצתה לעזור לה…" הראיון ההזוי מופץ ביו-טיוב.

  את "העזרה" של פקידת הסעד, אתם מוזמנים לראות בסרטון "זעקת אם", בו חטפה אתי דור פקידת הסעד האכזרית, את ילדיה של לורי שם טוב, ממוסדות החינוך, ושלחה אותם למתקן חרום ויצו הדסים אבן יהודה, שם ספגו ילדיה של לורי שם טוב התעללות קשה ביותר, עובדות סוציאליות הורו לבצע הולדינג בילדיה העדינים של האמא, שברו את שיניו הקדמיות של בנה הבכור של האם, וגרמו לילדים נזק בל ישוער.

  "העזרה" הנוספת של פקידת הסעד ללורי שם טוב, היתה הגשת עשרות תלונות שווא במשטרת גבעתיים נגד האמא חסרת הישע, תלונות שווא שנסגרו מחוסר אשמה פלילית של האמא.

  "העזרה" של פקידת הסעד התבטאה, בתביעת לשון הרע של אתי דור ואיציק פרי יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים נגד האמא בסך 206,000 ש"ח, ונגד האמא ומר יעקב בן יששכר, מנכ"ל התנועה למען עתיד ילדינו, שניסה, ככל יכולתו, להוציא את האמת לאור ולסייע לאמא לורי שם טוב, אשה עדינה, וחסרת ישע.

  לפני יומיים אף פורסם סיפורה של האמא העניה, בה ביקשה למכור כליה מגופה שלה, על מנת שתוכל לממן שכירת שרותי עורך דין, כדי להשיב את בנה לחיקה, לאחר שנחטף על ידי פקידת הסעד והושם במתקן חרום של משרד הסעד. סיפור עצוב וכואב זה, הוא עוד נדבך בהתעמרותם, והתעללות העובדים הסוציאליים בהורים, קורבנותיהם של פקידי הסעד.

  זו "העזרה" של משרד הסעד, להורים הפונים לבקש סיוע. ראו הוזהרתם!

  זעקת אם

  רשויות הרווחה – הצדקנות הרשעות והאימה

  לורי שם טוב, אמא של אורם ואריאל
  http://lory1969.wordpress.com
  050-8846712


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

דצמבר 2009
א ב ג ד ה ו ש
« נוב   ינו »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: