קשר השתיקה עלפגיעה בילדים

14 בפברואר 2010 neliron

לא מדווחים על התעללות
"בן 46 מהצפון הוחזק שנים במרתף" /חגי עינב
במשטרה חושדים כי הגבר, הסובל מפיגור שכלי, הוחזק בחדרון מתחת לגרם המדרגות בבית הוריו במשך 3-5 שנים. משפחתו סירבה לפתוח את הדלת לאנשי רווחה, ואז הוזעקו שוטרים שמצאו את האיש במצב היגייני ירוד
לכתבה המלאה
מודעות פרסומת

Entry Filed under: Uncategorized

27 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  14 בפברואר 2010 ב- 23:46

  פגיעה בילדים: קשר השתיקה של חרדים וערבים
  במועצה לשלום הילד אומרים שממוצע הדיווחים על התעללות בילדים נמוך יותר ביישובים ערבים וחרדים. "מי שמצוי בתחום יודע כי דווקא באוכלוסיות סגורות ומבודדות יש לא פחות ואולי אפילו יותר מקרים", אומרים שם. אז מי משתיק את הפרשות?
  יעל ברנובסקי
  פורסם: 15.02.10, 00:22
  מטאטאים מתחת לשטיח? בחברה החרדית והערבית כמעט ולא מדווחים על התעללות בילדים – כך עולה מנתוני המועצה לשלום הילד שיוצגו היום (ב') בכנס בבאר שבע.

  בעוד שהממוצע הארצי עומד על 1.8 אחוז דיווחים על חשד להתעללות בילדים מתוך כלל הילדים, וביישובים היהודיים הממוצע עומד על 2.1 אחוז,
  לא מדווחים על התעללות
  "בן 46 מהצפון הוחזק שנים במרתף" / חגי עינב
  במשטרה חושדים כי הגבר, הסובל מפיגור שכלי, הוחזק בחדרון מתחת לגרם המדרגות בבית הוריו במשך 3-5 שנים. משפחתו סירבה לפתוח את הדלת לאנשי רווחה, ואז הוזעקו שוטרים שמצאו את האיש במצב היגייני ירוד
  לכתבה המלאה
  ביישובים הערביים עומד השיעור על 1.1 אחוז וביישובים החרדים 0.8 אחוז.

  במועצה לשלום הילד סבורים כי ביישובים המאופיינים בחברות סגורות יש באופן מובהק פחות דיווחים על חשד להתעללות בילדים. "ניתן כמובן לטעון שבאוכלוסייה החרדית ובאוכלוסיה הערבית יש פחות התעללות בילדים",

 • 2. neliron  |  14 בפברואר 2010 ב- 23:47

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3849008,00.html

 • 3. neliron  |  15 בפברואר 2010 ב- 00:06

  מיהו ילד בסיכון
  http://www.news1.co.il/Archive/002-D-1751-00.html?tag=23-50-19#PTEXT2161

 • 4. neliron  |  17 בפברואר 2010 ב- 08:47

  שרונה אמר

  התגובה שלך ממתינה לאישור
  פברואר 17, 2010 ב: 10:44 am
  אכן סכנת נפשות וכל דברייך אמת עורכי הדין מדכאים כלניסיון של ההורים עורכי הדין ביקשו מאיתנו לותר על ילדתנו וביקשו שלא נדבר בבית המשפט עורך הדין ביקש ממני להכניס את ספר התהילים שהחזקתי בידי אמרתי שאני חפה מפשע ו עורך הדין ביקש שאודה , אמרתי לו שלא אודה במה שאני לא יודעתעל מה אני מואשמת ואני לא אשמה ובגלל שאני לא מקשיבה לו אני גורמת נזק וביתהמשפט קבע אפוטרופסית לילדה לנזק ורק אחרי המשפט אמר שזה בגללי לפני המשפט אמרו שזה לטובת הילדה עורך הדין אמר שאני מסוכנת ואני יותר מידי שואלת שאלות כי רציתי את ביתי בחזרה מאחורי הכל מסתתר כסף . עובדה כל בקשה לסיוע המשפטי נרשם אין" סיכוי משפטי " כמו בקשה מול מעמד בקיבוץ, מול ביטוח לאומי ,תודה שיש באתר להזהיר מעורכי דין מסוכנים למען הורים 6 עורכי דין החלפנו ומעולםלא קיבלנו אתהתיק מביתהמשפט עלמה הוציאו את הילדה
  הרווחה גם מתנקמת ממשיכים למנוע מאיתנו לפרנס לעבוד ואין שקט בביה"ס ובגן הילדים הסייעת של בננו עושה מה שרוצה מתעלמת מבקשותינו ,הילדים מתעללים ומקבלים מידע וגם חלק מההורים קיבלו מידע שאנחנו מסוכנים מפיצים עלינו שמועות הילדים בביה"ס קוראים לילדינו "אמא שלכם משוגעת " בביה"ס משגב בעמק חפר התלונות על הסייעת לצות החינוכי וניסיון להחלפה הגננת גם מבקשת כל 3 חודשים אישור מרופא שהילדה לא בסדר למרות שנבדקה פעמים והרופא לא מצא בעיה , אינם מניחים לנו ופקידת הסעד ביקשה מעורך הדין להפסיק מלחמה אך מתחת לשטח ממשיכים בצרות ויש דיוחים על צרות לכל מי שכותב באתר שלך.נקמה של רווחה רווחה מתנקמת ועוקבת.

 • 5. neliron  |  17 בפברואר 2010 ב- 12:24

  http://pkidat-saad.blogspot.com/2009/10/blog-post_10.html

 • 6. neliron  |  18 בפברואר 2010 ב- 13:16

  בהמשך לתוכנית התחקיר של יפעת קידר ואלעזר בן לולו בערוץ 1 "מבט שני", מאתמול 17.2.10

  http://www.iba.org.il/media/?recorded=1&starting=10_1_2010-02-17_222439

  על חטיפת ילדים מהוריהם, על ידי פקידי סעד מלשכות הסעד במדינת ישראל, ללא צו שופט,

  האמא ל' – זו לורי שם טוב, אמא של אורם ואריאל בני 5 ו- 7 שנים, שנחטפו בידי בת עוולה ימ"ש אתי דור מלשכת הסעד גבעתיים.

  שנה אינני רואה את ילדיי ואין לי הסדרי ראיה עם ילדיי למרות 32 בקשות שהגשתי לביהמ"ש לעניני משפחה רמת-גן,

  כי פקידת סעד המתיימרת בתואר "אלוהים" – החליטה כי לא אראה אותם. השופט נפתלי שילה, כידוע, חותמת גומי לפק"ס.

  שימת לבכם, כי התלונות להוצאת ילדיי והשקרים של חנה סלוצקי ובוז'י הרצוג,

  כי אני אמא מתעללת ומסוכנת לילדיי – נסגרו מחוסר אשמה פלילית במעשיי,

  עובדה וראיה המאיינת את שקרי פקידת הסעד.

  כמוני, יש רבבות אבות ואמהות שאינם רואים את ילדיהם.

  הסרטון "זעקת אם" שהוקרן בתוכנית התחקיר של אלעזר ויפעת

  באדיבות רונית ג'

  הרהורים על משפחה וילדים

  4 קבצים מצורפים — הורד את כל הקבצים המצורפים (מכווץ עבור עברית) הצג את כל התמונות
  סגירת התיקים במשטרת ישראל על תלונות שווא אתי דור פקס+אפרים אליהו 001.jpg
  118K הצג הורד
  סגירת התיקים במשטרת ישראל על תלונות שווא אתי דור פקס+אפרים אליהו 002.jpg
  121K הצג הורד
  סגירת התיקים במשטרת ישראל על תלונות שווא אתי דור פקס+אפרים אליהו 003.jpg
  119K הצג הורד

  סגירת תיקי תלונה נגדי 001.tif
  832K הצג הורד

 • 7. neliron  |  18 בפברואר 2010 ב- 13:22

  http://myfamilythoughts.wordpress.com/

 • 8. neliron  |  19 בפברואר 2010 ב- 12:00

 • 9. neliron  |  22 בפברואר 2010 ב- 06:09

 • 11. neliron  |  26 בפברואר 2010 ב- 16:11

 • 12. neliron  |  28 בפברואר 2010 ב- 06:24

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3505337,00.html

 • 15. neliron  |  8 במרץ 2010 ב- 06:32

  כשהמורה קוראת לתלמידה קרצייה, אף אחד לא מוציא אותה החוצה

  מאת אור קשתי

  ממורה שקראה לתלמיד בבון, ועד מורה שהפיל תלמיד על הרצפה והכריח אותו לזחול אליו – האלימות הגוברת במערכת החינוך מופנית גם מצד המורים לתלמידיהם. במשרד החינוך אין כמעט מי שיטפל בתופעה ויעניש את המורים האלימים

  תגיות: תלמידים, מורים

  צביקה קרפל

  תצלום: תומר אפלבאום

  בתחילת דצמבר שעבר קיבלה אורי קרפל, תלמידת כיתה ד' בבית הספר "צופה שרון" באלפי מנשה, מכתב הצטיינות מטעם בית הספר. כשהגיע תורה לקבל את התעודה, אמרה המורה בנוכחות כל שאר התלמידים בכיתה, "חברתה הקרצייה של ל' (תלמידה אחרת, א"ק) סוף סוף מקבלת ללא רבב". קרפל סיפרה מאוחר יותר שגל צחוק שטף את הכיתה, והתלמידים האחרים מיהרו לאמץ את הכינוי שהדביקה לה המורה.

  מיד לאחר האירוע התלונן האב, צביקה קרפל, על העלבת בתו בפני מנהלת בית הספר והרשות המקומית. כל הגורמים המעורבים הסכימו כי יש לנקוט צעדים כלשהם נגד המורה. הורים אחרים מספרים כי אותה מחנכת מענישה את ילדיהם באמצעות העמדתם עם הפנים לקיר, ובמקרה אחר אף קראה לאחד התלמידים "בבון". לדברי קרפל, כשבועיים לאחר המקרה כינסה המנהלת אסיפה של הורי הכיתה, והצהירה כי המורה תועבר מתפקידה, בעקבות כלל התלונות. בפועל, ממשיכה המורה ללמד את הכיתה גם כיום. "אני מבין עכשיו שנאבקתי במערכת, שהדבר שמעניין אותה הוא סידור העבודה של המורים ולא החינוך עצמו", אמר אתמול קרפל, "אנשי משרד החינוך עשו ככל יכולתם כדי למסמס את הטיפול במורה. אחרי שלושה חודשים התייאשתי מהאפשרות שמשרד החינוך יתמודד באמת עם הבעיה, וויתרתי על המשך המאבק".

  קשר של שתיקה

  בחודשים האחרונים מקדם שר החינוך, גדעון סער, מדיניות "אפס סובלנות" כלפי מעשי אלימות והפרעות של תלמידים. חוקרים בתחום החינוך חלוקים ביניהם אם בשנים האחרונות אכן נרשמו שינויים בהיקף בעיות משמעת בבתי הספר, אבל ההתמקדות בתלמידים דחקה לשוליים את השאלה עד כמה מפעילים מורים אלימות – בעיקר מילולית אך גם פיזית – כלפי ילדים ובני נוער, וכיצד מתמודד משרד החינוך עם הנושא.

  "יש קשר של שתיקה סביב אלימות של מורים כלפי תלמידים", מודה גורם במשרד החינוך, "הרבה יותר נוח להטיל את כל האשמה על הילדים: הם אלה שמפריעים, מקללים ונוקטים אלימות. לעומת אין-ספור הדיונים שהוקדשו לאלימות תלמידים ולדרכים להעניש אותם, ההתייחסות לאלימות של מורים פחותה הרבה יותר, אבל כל מקרה כזה של השפלה חורץ אצל התלמיד צלקות שמלוות אותו הרבה שנים".

  המגמה הזו, צריך לומר, לא החלה עם כניסתו של סער למשרד החינוך. לדברי מנהלת אחד המחוזות במשרד, אשר פרשה מתפקידה לפני כשנתיים, "יש הרבה מקרים של מורים שמעליבים ופוגעים באופן שיטתי ומתמשך בתלמידים שלהם, אשר נסגרים בתוך המערכת, בדרך כלל בין המפקח למנהלת. אף אחד לא אוהב לעורר מהומות, ולפעמים הדרגים הנמוכים מעדיפים להגן אחד על השני". לדבריה, "הניסיון להשתיק מקרים של מורים מעליבים משדר מסר בעייתי מאוד: לא חייבים לכבד את הוראות החוק וחוזר המנכ"ל, אלא מדובר בהמלצות בלבד. חלק נכבד מהמקרים שבכל זאת מטופלים נובעים מהתעקשות של הורים או מהתערבות של התקשורת".

  בשונה משנים קודמות, מבחן המיצ"ב האחרון (המועבר לתלמידים בכיתות ה'-ט' ובודק הישגים ואקלים בית ספרי) לא כלל שאלה מפורשת המתייחסת לאלימות מורים כלפי תלמידים. עם זאת, על פי נתוני המבחן שנערך ב-2008, 21% מהתלמידים דיווחו על מורה שלעג, העליב או השפיל אותם, ו-8% ציינו ש"מישהו מהמורים תפס אותי, דחף אותי או הכה אותי בכוונה". במחקר רחב היקף מ-2005, סיפרו כ-45% ממנהלי בתי הספר כי מורים מקללים או משפילים מילולית את תלמידיהם.

  רק חלק קטן ממקרי האלימות של מורים מגיע בסופו של דבר לטיפול משמעתי בנציבות שירות המדינה, האחראית על כ-80 אלף מורים עובדי המדינה. "זהו רק קצה הקרחון של תופעה רחבה הרבה יותר", אומר גורם במשרד החינוך. על פי נתוני הנציבות, ב-2009 טיפל אגף המשמעת ב-204 מקרים של עובדי הוראה, שהואשמו בקשת רחבה של עבירות – החל מהתנהגות בלתי הולמת ועד מרמה. בסיווג המקרים לפי עבירות, 65 מורים הואשמו בתקיפת פיזית של תלמידים – לעומת 28 מקרים לפני חמש שנים. במקביל להליכים המשמעתיים, נרשמה בשנים האחרונות עלייה במספר התלונות שהוגשו למשטרה נגד מורים: מ-31 תיקי חקירה ב-2008 ל-75 בשנה שעברה.

  "יש לנו שיתוף פעולה פורה עם שר החינוך ומנכ"ל משרדו, אבל לא כל עבירה ?מוצפת' כלפי מעלה. מערכת החינוך היא ענקית, וההוראות לא תמיד מגיעות למורה בשטח", אומר מנהל אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד אסף רוזנברג, "בנוגע לאלימות ומעשים מגונים כלפי קטינים, החוק מחייב דיווח לפקיד הסעד או למשטרה. היו מקרים, כמו למשל מורה שהטריד מינית תלמידות, אשר נחרדנו לגלות שאף אחד לא דיווח עליהם למשטרה".

  באשר לאלימות מילולית והשפלות של מורים, מוסיף רוזנברג כי לפני שנתיים קיבלו מנהלי מחוזות משרד החינוך סמכות לערוך שימוע ולנזוף במקרה הצורך במורים. על פי נתונים שמסר משרד החינוך, מדי שנה מתקיימים כ-300 שימועים כאלה. לדברי רוזנברג, תהליך זה מסתכם בכ-100 נזיפות. "לא הגיוני שביחידה אשר מרכזת במשרד החינוך את הטיפול בתלונות על הפרת משמעת של מורים עבד עד עתה רק אדם אחד. בעקבות הביקורת, צורף לאחרונה עובד נוסף", אומר רוזנברג.

  מטפלים בחומרה

  לפני כחודש פרסמה נציבות שירות המדינה את הדו"ח השנתי המתייחס לפסקי דין שניתנו בעבירות משמעת של עובדי הוראה, ביניהם כאלה העוסקים באלימות פיזית של מורים. "הנאשמת הורשעה בכך שבהיותה גננת בגן טרום-טרום חובה, כאשר ביקש ילד בן שלוש לקום מכסאו, ביקשה לאכוף משמעת נגד אותו ילד על ידי הגבלת תנועתו באמצעות קשירת סלוטייפ על שתי רגליו", נכתב בתיק אחד, ובמקרה אחר, כאשר נכנס תלמיד בן 14 לכיתה והפריע למהלך השיעור – "אחז הנאשם בכתפו של התלמיד, סטר לו מספר פעמים על לחיו, הפילו ארצה, וביקשו לזחול אליו ולבקש סליחה, נוכח כל הכיתה".

  "אין דבר יותר חמור מאלימות של מי שאמור לשמש מודל חינוכי ומופעלת כלפי ילדים שנתונים תחת מרותו", אומר מנכ"ל המועצה לשלום הילד, יצחק קדמן, "יש אצלנו קלסרים גדולים ובהם תלונות על אלימות, מילולית ופיזית, של מורים. אני לא יודע מה יותר חמור: עצם קיומה של התופעה או הניסיונות של משרד החינוך להסתיר אותה. רוב המורים אינם אלימים, אבל יש מיעוט לא מבוטל שמעשיו מכתימים את דמותם של כל עובדי ההוראה". עוד אומר קדמן כי "במקום להתמודד באומץ עם הבעיה, הפתרון השכיח של משרד החינוך הוא להעביר מורה אלים או משפיל מבית ספר אחד לשני, כדי ?לקנות' קצת שקט. עם כל הכבוד למדיניות ?אפס הסובלנות' של משרד החינוך, הרי שהיא ריקה מכל תוכן אם היא שמורה רק לתלמידים".

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "אנו רואים בחומרה כל גילוי אלימות כלפי תלמידים, וכל מקרה מטופל בהתאם לחומרתו, החל מטיפול של המפקח ועד העברת העניין לנציבות שירות המדינה ולמשטרה". בהתייחס לטענות בדבר היקפה המצומצם של היחידה למשמעת, נמסר כי בנוסף למנהלה היא כוללת "עובד נוסף, בעל רקע וניסיון רב בטיפול בבעיות משמעת, מזכירה במשרה מלאה ומזכירה בחצי משרה".

  באשר למקרה של אורי וצביקה קרפל מאלפי מנשה, מסר משרד החינוך כי הוא "פעל למציאת פתרון הולם. בישיבה בהשתתפות כל הגורמים המקצועיים, העירה מנהלת בית הספר למורה והזהירה אותה מפני הישנות מקרים דומים. המורה התנצלה בפני התלמידה והאב". לדברי צביקה קרפל, דבר זה מעולם לא קרה. "במקום להתמודד עם מורה שמעליבה ילדים, מנסים במשרד החינוך להפוך את העניין לבעיה אישית שלנו", הוא אמר.

 • 17. neliron  |  9 במרץ 2010 ב- 18:17

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  טיפול לקוי

  נשארים לבד (ארכיון) צילום: רועי עידן

  מלגות לימודים
  בהתאמה אישית!

  לגור ברמה
  מעל כולם!

  דילים שווים לפסח
  במחירים מפנקים

  לוקים בחסר: אין תקציב – אין סיוע ללקויי למידה
  כבר לפני שבע שנים הוחלט לסייע לתלמידים לקויי למידה להשתלב בכיתות הלימוד, שלדברי מאבחנת דידקטית "יכול לחסוך שנים של רגשי נחיתות". אבל למשרד החינוך אין כסף
  יהלי מורן זליקוביץ'
  פורסם: 09.03.10, 11:03

  שתף
  כ-15 אחוזים מכלל תלמידי ישראל מוכרים במשרד החינוך כלקויי למידה, וכבר שבע שנים חלה חובה לשלבם בכיתות הלימוד תוך מתן זכויות בהתאם. אלא שעל פי נתונים שהגיעו לידי ynet, נותר השטח כמעט ללא מענה – כאשר רק 7 אחוזים מכלל בתי הספר מיישמים את ההוראה כראוי. במשרד החינוך הסבירו את תמונת המצב העגומה בהיעדר תקציב.

  הנתונים הוצגו לפני ימים אחדים בכנס בנושא ליקויי למידה שערך פורום מאבחנים דידקטיים ומתל"ים (מעריכי תפקוד למידה). ראש החוג לחינוך במכללת ליפשיץ, המאבחנת הדידקטית ד"ר שרה גבעון, אמרה באירוע כי טיפול נכון באותם ילדים עשוי למנוע מהם להידרדר עד כדי הפיכתם לנטל על החברה בגיל מבוגר יותר.

  גבעון, שבין היתר חברה בוועדות משרד החינוך הבוחנות מתן הקלות ללקויי הלמידה בבתי הספר התיכוניים, הביעה צער על כך ששורש הבעיה אינו זוכה לטיפול עוד בגילים מוקדמים.

  "טיפול בלקויי למידה בכיתות א' ו-ב' אפקטיבי הרבה יותר מזה שניתן לילדים מבוגרים יותר – ובטח ובטח מזה שמוענק ללומדים באוניברסיטה. כך ניתן לחסוך לאותם ילדים שנים של רגשי נחיתות ופגיעה בביטחון העצמי. הארכת זמן במבחן, למשל, היא רק טיפול בסימפטום – אך אינה פותרת את הבעיה עצמה. לעומת זאת, עשוי יישום השיטות המוכרות להביא את התלמידים לאקדמיה מבלי שיזדקקו כלל לעזרה כלשהי", קבעה.

  במשרד החינוך הסבירו כי הסיבה להיקף המצומצם של יישום התוכנית נעוצה במחסור תקציבי. "התכנית המכשירה מורים תומכי לקויי למידה פותחה על ידי אנשי המקצוע של המשרד – שתומך בה ומכיר בחשיבותה, אך הרחבתה לכלל בתי הספר תלויה בתקציב".

  תגובה לכתבה הדפסת כתבה שלחו כתבה לדיון בפורום

  נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל – 5335 ישירות מהסלולרי שלכם.

  עוד בערוץ הכנסת מסרבת לחסוך? "לא ניתן לרכוש יד שנייה" אחרי הפרסום ב-ynet: משתמטת שוחררה ממעצר

  לכתבה זו התפרסמו 46 תגובות ב-18 דיונים
  סגירת כל התגובות

  מהסוף להתחלה
  |
  מההתחלה לסוף
  |
  מומלצות גולשים
  |
  עוררו עניין

  18. אין כזה דבר לקויי למידה. כל ילד לומד בדרך אחרת. (לת)

  די עם זה

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  17. בורכתי

  זהבה

  ,

  יקנעם

  (09.03.10):

  בורכתי בשני ילדים לקויי למידה, ילדים מקסימים וחכמים עם יכולות מדהימות
  נכון שזה דורש המון השקעה וכסף וברוך השם שניהם לומדים במסגרות רגילות
  ומצליחים בלימודים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ויש ימים שהבן שלי עוזר לילדים בכיתה שלא מבינים את החומר לקות לא שווה
  טיפשות ולמספר 1 למרות שאת לא שווה תגובה לכי ובדקי כמה מדענים, סופרים
  רופאים עורכי דין בעלי לקות למידה והפלא ופלא והם מצליחים בחיים.
  הבורות והתויות שהחבר'ה שמה על הילדים האלה פשוט חבל!!!!
  חבל שיש אנשים כמוך שלא מחנכים לסובלנות וסבלנות אחרת החבר'ה שלנו
  הייתה נראת אחרת .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  16. שילוב לקויי למידה

  מרכז

  (09.03.10):

  לצערי , אוכל להגיד שיש לא רק שילוב של ליקויי למידה, אלא בתי הספר הציבוריים הממלכתיים הפכו בעיקר לבתי ספר ברמה של חינוך מיוחד. אחת הבעיות העיקריות שרמת הלימודים היום כל כך נמוכה היא שכדי לרצות קבוצות צעקניים, ציבור שאיננו מעוניין להתאמץ הורידו את רמת הלימודים , ישרו קו למטה.
  הילדים הרגילים ואלה שרמתם קצת גבוהה יותר אינם מקבלים מענה בבתי הספר הציבוריים .
  בכל כיתה היום תמצאו לקויי למידה . המורים במקום ללמד עסוקים בהתאמות למינהם ., אין התקדמות בחומר.
  הגיע הזמן , שנחזור לשיטה הישנה . זאת לפני הרפרומה של השנות השבעים. לחזור להקבצות, לחזור לכיתות מקדמות.
  היחידים שטוב להם עם השילוב הם ההורים שאינם מסוגלים להודות שיש בעיה, אין להם כוח להתמודד. הם גאים בכך שהילד בכיתה רגילה,, משגעים את המורים ומורידים את רמת הלימודים כיוון שכל הזמן צריך להתעכב. ובעית האלימות. ילד שאיננו מסוגל ללמוד לקרוא ולכתוב בקצב רגיל ונורמלי , נשאר מאחור מתחיל להפריע. ילד שמקבל סייעת לעומת 30 ילדים אחרים שלא ועדיין לא מצליח להבין את החומר מתחיל להיות אלים. לא יעזור הוא מבין שהוא בבעיה. עלות סייעת בכיתה לילד אחד היא כמשרת מורה..
  היום רמת הלימודים נמוכה, אחת הסיבות חוק השילוב . הוא לא מועיל לתלמיד החלש , שזקוק לעזרה , לא מועיל למורה ובוודאי לא לתלמידים הרגילים שאינם זוכים ללמוד שוב , בכיתה מיוחדת , בבית ספר שבו יכולים ללמד בקצב הרצוי לאותו ילד , עבור כל אותן עלויות של סייעות , שבדרך כלל לא מקצועיות, אפשר היה להעסיק מרפאות בעיסוק, מורות מקצועיות. והילדים הרגילים יכלו ללמוד . ילדים אמורים ללמוד בבית הספר ולא לשמש כעובדים סוציאלים .
  תפסיקו לחפש הקלות לעצמכם ולהזיק לסביבה בינתיים

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  חבל שאתה מהמרכז כל כך לא מבין בנושא אבל

  pogany

  ,

  אמנון

  (09.03.10):

  אתה כל כך לא מבין בנושא, שהתגובה שלך ממש לא עניינית.
  ילדים עם הפרעות קשב וריכוז אם היו ממלאים את החוק שהתקבל, ומלמדים אותם את החומר הנלמד בהתאם להתאמות שלהם, לא היו לך הפרעות בכיתה, ויותר מזה, רמת הלימודים בבתי הספר הייתה עולה פלאים. וההוכחה לכך היא מוסדות להשכלה גבוהה, ששם אותם ילדים נפלאים, כאשר המוסד מכיר בלקות שלהם, והם מקבלים הזדמנות להצגת היכולות שלהם בהתאם ללקות רמתם בדרך כלל גבוהה יותר מאותם סטודנטים רגילים.

  לדעתי, הורים לילדים עם הפרעות קשב, שבית הספר לא נותן את מה שהחוק קובע, ועל ההורים מונפת המשמעת כי אי הופעתם ללימודים גורר הגשת תלונה פלילית נגד הורים, יש לשקול הגשת תביעה נגד המדינה על אי קיום חוק שהם עצמם חוקקו, ואולי פעם אחת ממשלות ישראל לדורותיהם ילמדו לכבד את החוקים שהם בעצמם מחוקקים. ולקבל אחריות על הצבעותיהם ודאגה למימוש החוקים שהם קובעים.

  מתן הוראה מתקנת או הוראה אחרת לאותם ילדים עם לקויות למידה, הוא צורך השעה היום במדינתנו הקולטת גלויות. וכל דחייה היא בכי לדורות.

  ואתה מהמרכז , אני נורא מבינה אותך אבל קצת התעמקות בנושא אני בטוחה שהייתה משנה את דעתך על אותם ילדים נפלאים שאני מאחלת לכל משפחה שתתברך בילד עם הפרעת קשב וריכוז.

  רק לידיעה – ילדים אלה גרומים להורים להיות יותר סבלנים ויותר מאושרים, אם ההורים יודעים לקבל את המתנה שנפלה בחלקם נכון.

  אז לכל אותם אנשים שמאובחנים כלקויי למידה אני גאה בכם, אתם היחידים שמסוגלים אולי לשנות את פני החברה שלנו, ורק אתם יכולים להבין משאלה זו.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  מסכימה עם כל מילה

  שולה

  (09.03.10):

  ההורים של הילדים המתקשים מאד פעילים וכל הזמן מתערבים כדי להקל על ילדיהם בשילובם בלימודים ובכיתה (במקום לעזור להם בלמידה). החינוך הרגיל מתאים את עצמו בעיקר אליהם. הילדים הרגילים נחשבים ל"כלים לעזרה למתקשים" בכל מיני דרכים מהלימודי ועד החברתי. כילדים בפני עצמם, המערכת לא סופרת אותם! אפילו תעודות וגביעים על הצטיינות בלימודים נותנים רק לחלשים במטרה לעודדם ולתת להם הרגשה טובה. מה לעשות שבדרך המערכת מאבדת כל זכות לגיטימית להחשב למערכת האמונה על למידה וחינוך.
  אם היה בית ספר פרטי טוב (כזה שמלמד ולא מנסה לתפוס את כווווולם) באזורינו, כבר היינו שם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  15. יש לאמץ את מסקנות ועדת מרגלית

  מורה ואם בישראל

  (09.03.10):

  לדידי, עלינו "חברת הבריאים" לדאוג "לחלשים" לשיוויון הזדמנויות.
  תלמידים בעלי לקוית למידה, כמו גם לכל הילדים הנמנים על אוכלוסיית החינוך המיוחד.
  אין צורך בתקציב נוסף, אלא רק בחלוקה אחרת של התקציב הקיים. קרי, הצמדת התקציב לילד ולא למערכת כפי שהמליצה ועדת מרגלית לפני 10 שנים.
  ולמודאגים שבחבורה, במחקרים הוכח:
  1. (רק) 10% מילדי ישראל נזקקים לשירותי החינוך המיוחד.
  2. הדימיון בין ילד "רגיל" לילד "חריג" עולה על השוני עשרות מונים.
  3. היום המחקר מתחיל לראות שגם הלמידה ושיטות ההוראה אינם שונים. בהינתן הכשרה מתאימה כל מורה יכול להיות גם מורה לילד עם צרכים מיוחדים.
  4. בסקנדינביה בה השילוב נעשה כראוי הוכח כי ילדים "רגילים" שבכיתתם משולב ילד "חריג" יוצאים נשכרים מבחינות רבות בין היתר, מאיכות הלמידה ומרמתה.
  בואו ונקח דוגמה ממדינות סקנדינביה. בואו ונסיר את המחיצות. זה אפשרי. והעולם צועד לשם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  14. תגובה למספר 1

  אמא לילד לקוי למידה

  (09.03.10):

  למס' 1. אני ממש מרחמת עלייך ועל ילדייך. זו ממש בורות להגיב בצורה כזו.
  אם היית מכירה ילדים לקויי למידה היית יודעת שהתגובה שלך ממש לא משקפת את המציאות, הילדים האלה הם ילדים מקסימים, חכמים מאוד, רגישים.
  כדאי שתעשירי קצת את הידע שלך לפני שאת רושמת כאן כאלה שטויות מעצבנות!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  13. הרחיבי את השכלתך – דחוף

  (09.03.10):

  את ממש פרימיטיבית ! ומן הסתם לא משכילה בכלל
  כי אם היית מסיימת ח' כיתות לימוד ובעלת ידע כללי מועט
  היית יודעת שאין ק ש ר בין לקויות למידה לבין בעיות התנהגות !!!

  תתביישי לך

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  12. עוגמת הנפש היא קודם כל לילדים האומללים שלא אשמים (לת)

  וחבל

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  11. לאביבית המקסימה

  (09.03.10):

  אני לא הייתי רוצה שילדי ילמדו עם ילדים לאמא לא מפותחת כמוך ילדים לקוי למידה זה מכלול שכולל גם ילדים דיסלקטים כמו אביב גפן או אברי גלעד שסובל מבעית קשב וריכוז ואנשים אינטלגטים מאוד שיש להם לקות מסוימת. אני מכירה הרבה ילדים שאינם לקויי למידה והם לא מגיעים לקרסול של ילדים מקסימים שהם לקוי למידה . וחוץ מזה לא שמעת על קבלת האחר או על שויון???

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  10. למספר 1 את צריכה לבדוק טוב טוב את עצמך

  רן

  (09.03.10):

  לפני תגובה מהסוג שנכתב כאן את צריכה לבדוק את עצמך טוב טוב.
  אם היה לך בן עם לקויות למידה אני בטוח שהיית מגיבה אחרת.
  אני הייתי לקוי למידה למדתי בתיכון רגיל ולא הצלחתי מבחינה חברתית הייתי אדם מן השורה. ולא בגלל שלא רציתי אלא בגלל המערכת שויתרה עליי. לכן אני מציע גם להורים שהילדים שלהם יצליחו בלימודים כלקוי למידה אני אומר שחוויתי על בשרי. המערכת החינוכית ה"רגילה" יותר בעייתית ומוזרה מאשר המערכת ללקויי למידה.
  ההצעה הכי טובה שלי מי שיכול שיממן לבניו ובנותיו בית ספר אקסטרני התוצאות יגיעו במהרה. אתם תהיו מאושרים וכך גם הילדים.
  האלטרנטיבה השנייה להירשם לבתי ספר שמתמחים בעזרה ללקויי למידה וישנם בארץ כאלה אני ממליץ בחום על שתי האופציות מנסיון אישי שנגמר ברע בתיכון "רגיל".

  ולאותה אמא בעייתית מתגובה מס' 1 תשבי עם עצמך ותחשבי טוב טוב מה היה קורה אילו את היית כזו או בנך היה כזה.
  ודבר שני תעשי חמוצים לפני שאת כותבת דבר כזה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  לא להתלהם

  רחל

  (09.03.10):

  אין צורך להתלהם. הילדים שאינם בעלי לקויות בהחלט נפסדים מהאינטגרציה כפי שהיא. גם חיבור בכוח של ילד רגיל אבל "נוח" עם ילד קצה (לא חשוב כרגע אם יש לו לקויות או נכויות…) לא תמיד מוסיף לתדמית של הילד הרגיל. במיוחד אם הוא לא מהמקובלים בכיתה.
  לילדים עם לקויות צריך לעזור אבל לא על חשבון האחרים!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  9. ל-1

  (09.03.10):

  ילדים מפגרים ועיוורים אינם לקויי למידה

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  8. 750 מיליון לערוץ טליוזיה יש?

  לון

  (09.03.10):

  קבלו בבקשה את סדר העדיפויות במדינת ישראל,ערוץ טלויזיה נכשל ומושחת על פני ילדים!
  תחי מדינת ישראל!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  7. אולי פופוליסטי אבל…

  ניר

  (09.03.10):

  היה כדאי לשאול חברי כנסת אם הם מעדיפים לטוס בביזנס לאירופה או שהכסף ישמש למטרה זו.
  אתם חושבים שהיה ח"כ אחד שאומר ביזנס?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  6. אין תקציב

  ארד עליזה

  ,

  עדי בגליל המערבי

  (09.03.10):

  באזור המרכז כמו תל אביב יש תקציבים בשפע לילדים מיוחדים ואפילו עם ליקוי
  קל מיד מצמידים סייעת ותקציב (עא)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  לא לגמרי

  שולה

  (09.03.10):

  אנחנו מהמרכז. בני לומד בכיתה עם 21 ילדים (חינוך ממלכתי רגיל) יש סייעת לאחד הילדים בכיתה אבל יש עוד 5 ילדים שמאד מתקשים חלק בגלל לקויות ואחרים בגלל קשיים אישיותיים או נפשיים. כל תשומת הלב של המורים היא לילדים המתקשים והאחרים לא מעניינים אף אחד.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  5. כבר הרבה זמן לא ראיתי כתבה שמלאה בכ"כ

  הרבה שטויות.

  (09.03.10):

  ברור כי לכתבת אין שום מושג בנושא

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  4. השילוב תורם לחברה ולא רק לאנשים עם מוגבלות

  נביא זעם

  ,

  ת-א

  (09.03.10):

  והאם שאינה רוצה שילדיה ילמדו באותה כיתה עם ילדים עם מוגבלויות איננה מבינה את היתרונות שיכולים לצמוח לילדיה מהנסיון. למשל התפתחות רגשית קצת יותר מפותחת מאשר של אימם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  3. צריך לקדם את החלשים בחברה אבל . . .

  יוסי

  ,

  נצרת

  (09.03.10):

  בני לומד בכיתה ו'. כ-30% מבני כיתתו הינם לקויי למידה ובעלי הפרעות שונות נוספות (לא "מופרעים" ולא "ערסים") מכאן ניתן להבין את רמת הלימוד בכיתה. לשלב את החלשים זה דבר מעולה אך אף אחד לא נותן את הדעת שהאחרים מבזבזים את זמנם לריק בכיתה. משיחה עם הורים נוספים עולה שאם לא היה חוק חינוך חובה לפחות 5 מילדי הכיתה היו נשארים בבית.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -3

  הם לא חלשים בהבנת הנלמד

  אין לנו ארץ נהדרת

  (09.03.10):

  הם זקוקים לדרך אחרת כדי להבין את הנלמד.למערכת החינוך יש רק דרך אחת שמתאימה לבן שלך . 30 האחוז הנותרים, נותרים ללא מענה בשל חוסר תקציב.
  תאר לך שאת הבן שלך היו מלמדים בדרך שלא מתאימה לו, היית אומר שהוא חלש????

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  לקויי למידה

  ד.ש

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  התגובה שלך מקוממת ביותר, וגובלת בבורות.
  1. את מקטלגת ומתייגת את לקויי הלמידה כטפשים (חלילה, לא את אמרת אך כך זה משתמע), ואת הילדים לקויי הלמידה כאלו שרמתם פחותה משל בנך, האם חשבת לרגע שאותם ילדים לא בחרו להיות לקויי למידה???
  דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה וכל יתר הנגזרות של לקויות למידה למיניהן – אלו אינן קללות – אלו קשיים אמיתיים של ילדים- שמחובתנו לדאוג שיקבלו את המקסימום בכדי להשתלב לחברה ולהיות שווי זכויות.
  ילדים לקויי למידה שווים לבן שלך למרות שאני מתארת לעצמי שכואב לך לשמוע על כך.
  2. האם את מודעת לכן שלרוב, לקויי הלמידה הנחותים מבחינתך בהחלט יכולים להיות בהרבה יותך חכמים מבנך…אם רק יסייעו להם ללמוד ולממש את הפוטנציאל.
  בני לא ערס ולא מופרע – הוא סובל מהפרעת קשב וריכוז, ועם סיוע ותמיכה נכונים (וכאן המקום להודות למורה הנפלאה שלו) הוא יוכל להמשיך וללמוד להתגבר על הקשיים, ואני בטוחה שהוא שם את הבן שלך בכיס הקטן…

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  לד.ש. קוראים לי יוסי, מדוע את פונה אלי בלשון נקבה?

  יוסי

  ,

  נצרת

  (09.03.10):

  אני כתבתי את דעתי ודעת הורים נוספים בנימוס, את לעומת זאת משיבה בהשמצות אישיות וזאת מבי שאת מכירה אותי או את בני. זכותך לא להסכים עם דברי, אולי אפילו ללמד אותי דבר אחד או שניים אבל כדאי לשמור על כללי נימוס בסיסיים. באנגלית יש כינוי המתאר נשים כמותך fishwoman בתרגום לעברית זה תגרנית של שוק.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  WELL SAID

  A MOTHER

  ,

  NYC

  (09.03.10):

  SO TRUE,

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  לידיעתך ליקוי למידה הם בדכ

  אני

  (09.03.10):

  אנשים אינטילגנטים וחכמים יותר מרוב האוכלוסיה (במיוחד בלי הפרעת קשב וריכוז, אבל הם המקרה הקיצוני של הלקויות).
  חלשים??? אולי מתקשים, אבל אני לא רואה איך זה קשור בכלל לכתה, המורה מלמדת בלי קשר אם הבנת את החומר או לא ואין זמן לחכות לתלמידים בכתה שלא הבינו ולכן רוב בני הנוער נעזרים בכלל במורה פרטי.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  2. משרד החינוך צריך חשיבה חדשה

  מורה

  (09.03.10):

  סדר העדיפויות של משרד החינוך וחלוקת הכספים אינה מובנת כלל. יש בזבוז כספים רב. ניתן לבטל תפקיד מפקחים, עשרות מדריכים לא מיומנים ורכזי מקצוע שאין להם ידע בנושא בו הכסף מושקע. מכל מלאי הכספים המצטבר אפשר להוסיף לכל כתה סייעת א6ו מורה נוספת.
  חשוב לבנות תכנית לימודים שמאחוריה רציונל נכון ואמיתי
  אך כך נראית מדינתנו היקרה
  בשביל להיות דוגמנית/ שדרנית צקריך להיות יפים ורדודים
  אני

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  1. בתור אמא אני לא מעוניינת שילדי ילמדו עם לקויי למידה בכיתה

  אביבית

  ,

  נוה אורן

  (09.03.10):

  לא די בזה שהם מורידים את רמת הלימודים, הילדים האלה גם מסוכנים. לפני שנה הכריחו בת של חברה שלי להיות חברה של ילד עיוור ובאותו בית ספר ממש ילדה אחרת ננשכה על ידי ילד מפגר. רוצים לדאוג ללקויים בבקשה, אבל לא בבית ספרנו.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  -3

  מסתבר שהיו בעיות חינוך גם בעבר

  (09.03.10):

  דיבור כ"כ לא חינוכי ולא ערכי. חבל.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  יש לך כנראה ליקוי כל שהוא…

  מורה

  (09.03.10):

  מפגר. הוא מפגר. ליקוי למידה הוא לקוי למידה ואלו שני דברים שונים.
  ואם מישהו "הכריח" מישהו להיות חבר של מישהו, אז משהו כאן לוקה בחסר, ושווה בדיקה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  תגובע

  didi

  ,

  hsharon

  (09.03.10):

  תתבישי לך

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  לא נסחפת בכלל….

  תקראו טוב מה שכתוב

  (09.03.10):

  יש לחלק את הדברים…פה לדעתי מדובר בילדים שמתקשים מעט בלימודים, אולי כאלה שהם בהקבצות ב' שזקוקים רק לעזרה בבית הספר יש מורות שעוזרות כשהם צריכים לפני מבחנים וכאלה, לא מדובר על מפגרים או בעלי מום…איך אתם אוהבים להגזים

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  למס' 1 החצופה

  אמא

  (09.03.10):

  למס' 1 – לא כל הילדים לקויי הלמידה אלימים, אם היה לך ילד לקוי למידה היית מדברת אחרת.בושה לאמא שכותבת דבר כזה ו.. אגב לי אין ילדים לקיי למידה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  ליקויי למידה

  אמ

  (09.03.10):

  את כנראה לא הבנת כלל את הכתבה.
  לא מדברים פה על ליקויי נפשי פיזי אלא על לקות למידה כמו דיסלקציה ועוד
  התגובה שלך ממש ירודה ולא לעניין.
  ליקויי למידה הם ילדים חכמים ולאו דווקא עם בעיות הפרעה.
  לפני שאת מגיבה בצורה כזו תקראי כמה פעמים ותביני

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  איזה חוסר רגישות

  m

  (09.03.10):

  קודם כל לא ילד מפגר,אלא ילד מוגבל. וזה חלק מהעניין שילדים לפעמים נושכים ילדים אחרים,בלי קשר להיותם מוגבלים או לא… ומלבד זאת אני מאמינה שאם הבת שלך הייתה סובלת מאיזו לקות למידה ,לא היית מדברת ככה

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  לאם השנה ! בושי והכלמי לך !

  אמא שמעוניינת בשילוב

  ,

  ע***

  (09.03.10):

  לא די בזה שאת מדברת מבורות , את עושה עוול לילדייך שלך כשאת מחנכת אותם בצל ערכייך החשוכים .
  במקום ללמדם חמלה ועזרה לזולת שלא לדבר על קבלת השונה את מגדלת דור של אנשים חשוכים ועלובים כמותך.
  כנראה שמה שאת רואה במראה כ"כ מפחיד

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  "מורידים את רמת הלימודים"?

  שוברת שתיקה

  (09.03.10):

  אני חייבת להבין, כיצד לקויי הלמידה מורידים את רמת הלימודים? נכון, יש לקויי למידה שהם היפראקטיביים. בתור לקויית למידה – התגובה שלך פשוט מעליבה. לקויי למידה הם לא חיות פרא, לא צריכים ללמוד בכיתות מיוחדות בדרך כלל, ובכלל, הם בני אדם כמוך וכמו החברה שלך. תלמדו, את והחברה שלך, שיש אנשים עם מוגבלויות שונות (עיוורון הוא לא ליקוי למידה!!!) ושאפשר לקבל אותם, לדבר איתם ולא להעליב אותם.
  אחת הסיבות לשילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך הרגילה היא כדי שהילדים של היום לא יהיו בורים בעתיד, ויידעו לקבל את השונה, גם אם הוא סובל מפיגור שכלי וגם אם הוא סובל מעיוורון, מחירשות, או מכל ליקוי גופני אחר.
  דבר נוסף שאולי לא לקחת בחשבון: לא מעט מלקויי הלמידה הם תלמידים חכמים, בעלי אינטיליגנציה גבוהה מהממוצע, וחלקם אף יכולים להיחשב לגאונים. גם איתם לא היית רוצה שהילדים שלך ילמדו באותה הכיתה?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  את צריכה להתבייש בעצמך

  מורה

  (09.03.10):

  מה היית מרגישה, אילו היה נולד לך בן כזה? איזה חינוך את מקנה לילדים שלך ביחס לקבלת האחר? רק רמת לימודים חשובה לחברה הישראלית או שיגדלו כאן קודם כל בני אדם. בושה וחרפה!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  בתור אבא, אני לא מועניין שילדיי ילמדו עם..

  גידי

  (09.03.10):

  אמהות ששמן "אביבית".
  לפני שנה, ננשך בני ע"י אמא ששמה "אביבית".
  בנוסף לכך, היא קיללה אותו וקראה לו "אשכנזי" ליד כל חבריו.
  אז לא בבית ספרנו בבקשה…

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  גדי, אין קשר בין אשה שקוראים לה אביבית לביני

  אביבית

  ,

  נוה אורן

  (09.03.10):

  השם דומה אבל כאן זה נגמר. לא כל מי שקוראים לה אביבית נושכת.
  איחולי החלמה מהירים לבן שלך ושלא תדעו עוד צער.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  מה הקשר??? בורה אחת!!

  ענבל

  (09.03.10):

  מה הקשר ליקוי למידה למסוכנות?? לקוי למידה זה לא ילד עיוור או מפגר!! לקוי למידה כשמו כן הוא תלמיד שיש לו קשיים (לקות כלשהי) בלמידה. זה ילד נורמלי כמו כולם (רבים מהם אפילו ביישנים ושקטים) שבסהכ צריכים תוספת זמן במבחנים (כי הם קוראים לאט או כותבים לאט) או התעלמות משגיאות כתיב, שאלון מותאם (כי קשה להם ללמוד את כל החומר), הקראת שאלון (כי קשה להם עם הקריאה) או מבחן בעפ (בגלל בעיות ניסוח וכתיבה)..
  ומה שבטוח שהם לא מורידים את רמת הלימודים כי הרמה מוכתבת מראש, יש תוכנית לימודים שעל פיה צריך ללמד בלי קשר אם תלמיד קלט את החומר או לא (וכן המורה לא מחכה לשום תלמיד, הבנת מה טוב, לא הבנת-מורה פרטי מה שרוב תלמידי ארצנו נעזרים בו) ורואים ששנים לא היית בכתה, כי אם היית נמצאת היית רואה שרמת הלימודים גם ככה לא בשמיים והציון של הילד שלך הוא נמוך לא בגלל שהריצפה עקומה אלא רק בגלל שהוא לא ישב ללמוד!!
  אז הבנת את זה ברוך???

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  מה את אומרת???

  אמא אחת

  (09.03.10):

  את לא מתביישת?? מסכנים הילדים שלך שיש להם אמא כזו!!
  אותך צריך לנדות ולהחרים מכל חברה וסביבה בה את נמצאת!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  לקויי למידה יכולים להיות גם מחוננים, הידעת?

  מורה ואם בישראל

  (09.03.10):

  ובכלל ראוי וצריך להבחין בין לקוי למידה, שהם בעלי אינטיליגנציה זהה לשאר האוכלוסיה לבין בעלי פיגור שכלי.

  לקוי למידה מתקשים לממש את הפוטנציאל התקין הטמון שלהם, למשל בשל שיטות ההוראה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  בדיוק בגלל אנשים כמוך החברה שלנו נראית ככה

  סמדר

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  חוסר הסובלנות לשונה,חוסר הקבלה….לא בבית ספרנו? איזו אמירה ,,פלא שהילדים שלך יגדלו לחוסר סובלנות חברתית??
  העניין של שילוב ללא תקציב וכלים הוא בעייתי מכאן אני מבינה את התחושות שלך,אבל כל העניין שהובא פה הוא תקצוב נכון,משאבים אנושים ותמיכה על מנת שגם אותם ילדים שונים יוכלו להשתלב בחברה רגילה וגם ילדים "רגילים" יקבלו את השונה הכול יראה אחרת.
  אז כדאי לחשוב שוב,האם אנחנו שולחים את ילדנו לבי"הס רק על מנת לקבל ציונים והשגים שנמדדים במספר או האם אנחנו שולחים אותם להתחנך ולהיות אנשים/חברה טובה יותר,סובלנית ופתוחה?
  כמובן שאני אבין אם תבחרי באפשרות הראשונה כיון שזה החלק הארי בחולי החברתי היום….לצערי

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  כנראה שנווה אורן לא נמצאת בתחומי ישראל

  shlikis

  ,

  קריות

  (09.03.10):

  תרדי מהעץ שעליו טיפסת ילדים עוורים הם ילדים לכל דבר ובטח יותר חכמים ממך ומביתך, לקויי למידה בודאי ובודאי, יותר חכמים מאנשים "נורמליים"ובינוניים כמוך

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  את כ"כ טיפשה ובורה שאינך יודעת מהו לקוי למידה

  אב ללקוי למידה

  (09.03.10):

  הלוואי שילדייך יגיעו למנת המשכל והיכולות שיש ללקויי למידה.
  לקוי למידה איננו מפגר.
  אדם עיוור יכול להיות לקוי למידה, יכול להיות שלא, כלל האנשים הרואים.

  לקוילמידה, הוא ילד שסף הגירוי אצלו נמוך ואומר, שאינו מתרכז לדוגמא, בלימודים כי הרעש בחוץ מעניין אותו יותר.
  בני לומד במקום מדהים שנקרא הבית של תמר.
  משרד החינוך כשל בענק וכאן נכנסים מוסדות פרטיים שעוזרים לילדים המדהימים האלה.
  כדי להתקבל לבית של תמר, צריך להיות עם יכולות דידקטיות גבוהות. בני לא הוציא 100 במבחנים רק 99, סליחה. רוב הילדים "הרגילים" לא מוציאים ציונים כאלה.

  בזמני (אני בן 43 לא ידעו לקרוא לזה לקות למידה, בעיות קשב וריכוז וגם אני כזה.
  ובמה זה מתבטא: לימוד למבחן עם מוזיקה, רדיו ברקע יחד עם מחשב פתוח.
  ילד "רגיל" לא מסוגל לזה.
  אלה האנשים הכי מוצלחים! הם נמרצים, יוזמים והרבה מהמצליחים שאנו מכירים היו בצעירותם לקויי למידה עם קשב וריכוז.
  תקראי קצת חומר ותשכילי, זה לא מזיק ולא כואב.

  אני כשלעצמי, מהנדס עם תואר שני עם הרבה הכשרות ומאוד מאוד מצליח אז לפני שמגיבים קצת ידע יקירתי.
  זאת ועוד, היה באומרך מעט זילזול במפגר והעיוור, מאוד לא מכובד.
  עיוורון יכול להיגרם בצורה זו או אחרת לכל אדם ולא חייבים להיוול כך.
  אני מכיר מס' אנשים עיוורים מדהימים, פקחים שרבים מאיתנו יכולים להיות עפר לרגליהם. ועל כך נאמר "סוף מחשבה תחילה"

  יום מקסים ואל תשכחו לשתות הרבה כי חם שם בחוץ.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  GO CHECK THE FACTS (לת)

  AVIVIT U R AN IDIOT

  (09.03.10)

 • 18. neliron  |  9 במרץ 2010 ב- 18:22

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  האשמה קשה

  שניים מנאשמי האונס הקבוצתי צילום: ירון ברנר

  "חברה עם וירוס שמשחית את עצמה". דני דנון צילום: גיל יוחנן

  לגור ברמה
  מעל כולם!

  מלגות לימודים
  בהתאמה אישית!

  דילים שווים לפסח
  במחירים מפנקים

  יו"ר ועדת זכויות הילד: משרד החינוך אחראי לאונס
  בעקבות נתונים על היישום החלקי ביותר של החינוך המיני בבתי הספר, מאשים ח"כ דני דנון אישית את מנכ"ל המשרד באחריות לאונס הקבוצתי שנחשף בשבוע שעבר בת"א. משרד החינוך: הדברים אינם ראויים לתגובה. תלמידים: אין באמת שיעורים על מין, מתמקדים בבגרויות ולא בערכים
  יהלי מורן זליקוביץ'
  פורסם: 09.03.10, 14:57

  שתף
  עד כמה באמת מפעיל משרד החינוך את מערך החינוך המיני שלו? מסתבר שמעט מאוד. בעקבות אונס הנערה בידי 13 נערים במשך שנים, עלו שאלות רבות לגבי מודעותם וחינוכם של התלמידים בישראל בנושא פגיעות מיניות. במשרד החינוך טענו שהפעילויות המתבצעות, בהן תוכניות "כישורי חיים" לתלמידי כיתות ה', שיעורי המחנך השבועיים ו"שבוע מסוכנות באינטרנט", בהחלט מספיקות, אולם נתונים שהוצגו היום (ג') בוועדת זכויות הילד בכנסת מגלים תמונה שונה בתכלית: בפועל אין בבתי הספר כמעט התייחסות לנושא, וכשכבר יש התייחסות – היא באה בעיקר בתגובה לאירועים נקודתיים.

  "הכל מתחיל ונגמר בחינוך", אומר יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון (ליכוד). "החברה בישראל הפכה להיות בשנים האחרונות חברה עם וירוס שמשחית את עצמה. אתרי מין ותוכניות טלוויזיה הפכו למודל לחיקוי בקרב הילדים, וכבוד האדם נשחק עד עפר. מערכת החינוך לא מתפקדת ומפקירה את החינוך לטלוויזיה ולאינטרנט. משרד החינוך חייב להכניס תוכניות לחינוך מיני כתוכנית חובה לבתי הספר כבר מגיל צעיר, בשביל למנוע את מקרי האונס הבאים בחברה. אני רואה במנכ"ל משרד החינוך אחראי למקרה האונס של הנערה שנחשף בשבוע שעבר". במשרד החינוך אמרו כי "הדברים אינם ראויים לתגובה".

  משרד החינוך הוא הגורם העיקרי המופקד על חינוך מיני בבתי ספר – באמצעות היחידה לחינוך למיניות, זוגיות וחיי משפחה בשירות הפסיכולוגי-ייעוצי, בה מועסקות שמונה מדריכות שמכשירות יועצות ופסיכולוגים חינוכיים לעיסוק בחינוך מיני. לנושא אמורות להיות מוקדשות כ-70 שעות במסגרת תוכנית "כישורי חיים" בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים. בחינוך העל-יסודי אין תוכנית חובה לחינוך מיני, אולם הנושא אמור להיות מטופל בשעות החינוך השבועיות.

  "תמיד יעדיפו להשלים שעת מתמטיקה"
  לפי ממצאי המחקר שנערך באגף המידע והמחקר בכנסת והוגש לוועדה, יישומה של תוכנית "כישורי חיים" בבתי ספר חלקי בלבד, וגם בבתי ספר שבהם היא פועלת, לא תמיד נכללים בה שיעורי החינוך המיני. גם שיעורי החינוך המתקיימים בכל כיתה מדי שבוע עד כיתה י"ב, ואמורים לכלול גם הם תכנים של חינוך מיני, בפועל מנוצלים בדרך כלל לדברים אחרים.

  עוד נטען במחקר כי ליחידה לחינוך למיניות אין סמכויות פיקוח, והיא אינה מנהלת מעקב אחר מידת ההטמעה והיישום של התוכניות. ממצאי התחקיר העלו כי מרבית התלמידים כלל לא נחשפו לחינוך מיני, או נחשפו לשעות בודדות. נטען כי החינוך המיני במסגרת בתי ספר ניתן כתגובה מקרית לאירוע נקודתי, ובדרך כלל מתייחס למיניות בני הנוער כמאיימת ואינו מאפשר דיון משמעותי בנושאים המטרידים באמת את בני הנוער.

  תלמידים ששוחחו עם ynet הציגו תמונה המאשרת את הממצאים. "אין באמת שיערי חינוך מיני שנותנים לתלמידים הסתכלות אחרת", אומר אלון רייכמן, תלמיד כיתה י' בתיכון קציר ברחובות. "עושים את זה כדבר שחייבים – וזהו. נפטרים מזה כי יש בגרויות ועניינים. לא מדברים מספיק על פעילות מינית. לא מדברים על זה בדיבור רציני או מעמיק. תמיד יעדיפו להשלים שעת מתמטיקה, והמורה לחינוך אומרת שאין שיעור כי צריך להשלים חומר".

  גם לדברי קורל וקסלר, תלמידת י"ב בתיכון בן צבי בקריית אונו, "שיעורי חינוך לא מתקיימים. המורים מעדיפים לקחת שיעור ולעשות איתו משהו אחר. למורים קשה לעסוק בנושא אינטימי, כי הם גם לא מקבלים הכשרה ולכן עוברים הלאה. על האונס שקרה דיברו וזה היה מאוד ייחודי ולא קרה בבתי ספר של חברים שלי. זה נושא חשוב וחבל שמשרד החינוך מזניח את הנושא. יש תוכניות שאמורות אולי לפעול, אבל בפועל לא קורות. מתמקדים בבגרויות ולא בערכים".

  עד י"ב – 45% מהבנים ו-30% מהבנות קיימו יחסי מין
  המצב מגובה גם במספרים: על פי סקר חדש שנערך בחודשיים האחרונים בקרב 90 אחוז מבתי הספר באחד ממחוזות משרד החינוך, רק 35 אחוז מהם לימדו את התלמידים חינוך למיניות בריאה. זאת ועוד – רק 6 אחוז לימדו את התלמידים על אמצעים למניעת היריון, ו-8 אחוז שוחחו על מחלות מין מדבקות לרבות איידס. אשר לנטייה חד מינית, המצב רק מעט יותר מעודד – ב-30 אחוז מבתי הספר קיימו שיחות בנושא. גם בהטרדות מיניות עסקו פחות מחצי מבתי הספר – 47 אחוז.

  נתונים נוספים שהוצגו נוגעים להרגלים המיניים של בני הנוער. מתברר כי שיעור בני הנוער המקיימים יחסי מין בישראל עדיין נמוך ביחס למדינות מערביות אחרות.

  בנות עדיין נוטות להתחיל לקיים יחסי מין בגיל מאוחר יותר מבנים – אם כי הפערים בין המינים בנושא זה הולכים ומצטמצמים, ועד כיתה י"ב – כ-45 אחוז מהבנים ו-30 אחוז מהבנות קיימו יחסי מין.

  אולם בני הנוער שכבר מקיימים יחסי מין – נוטים להתנהגות מינית מסתכנת. כ-40 מהם קיימו יחסי מין עם שלושה בני זוג או יותר, וכ-65 אחוז קיימו יחסים עם בן זוג מזדמן. ולא רק זאת – שיעור השימוש בקונדום בקרב בני נוער הולך ויורד בשנים האחרונות. מדי שנה מבצעות כ-1,100 נערות הפלות באישור משרד הבריאות.

  אף שמחקרים מצביעים על כך שכ-35 אחוז מבני הנוער הפעילים מינית קיימו יחסי מין לראשונה לפני גיל 15, לא נערכו מחקרים בנושא בגילאים צעירים, וגם לא מחקרים פרטניים על המגזר הערבי או המגזר הדתי.

  תגובה לכתבה הדפסת כתבה שלחו כתבה לדיון בפורום

  נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל – 5335 ישירות מהסלולרי שלכם.

  עוד בערוץ בכיר בארה"ב: רם עמנואל העירום כפה עלי לפרוש אחיו של האפיפיור מודה: נהגתי לסטור לתלמידיי

  לכתבה זו התפרסמו 34 תגובות ב-30 דיונים
  סגירת כל התגובות

  מהסוף להתחלה
  |
  מההתחלה לסוף
  |
  מומלצות גולשים
  |
  עוררו עניין

  30. תמיד מאשימי את משרד החינוך ואת המוריםאין

  ליאורה

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  אין קל מלהאשים את משרד החינוך או את המורים.
  מי שאשם הם ההורים והילדים עצמם. איך משרד החינוך אמור לפקח על כל ילד וילד במערכת? איך המורים אמורים לדעת מה נעשה בשעות שמחוץ ללימודים ולא בין כותלי בית הספר?
  החברה כולה חולה שכן אין בה גבולות, וההורים הם האחראים הישירים על התנהגות ילדיהם.
  ועוד דבר: סילבן שלום, פרסם עוד הודעה על זכויות התלמיד לעשות כרצונו ,וקשור את ידיהם של המורים!! ואז תאשימו אתה ושכמותך את המערכת.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  29. זה שאתה לא יודע מזה – לא אומר שלא היה

  א

  (09.03.10):

  דוגמא אחת: שומרת

  בכלל- "אז" האשימו את המתלוננות במצבן, וכן היתה הרבה יותר לגיטימציה מהיום לכך.

  לדעתי, אם עזר וויצמן היה חי היום – הוא היה עמוק בפנים על אינסוף מעשי אונס והטרדה מינית. אז מה – זה בסדר?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  28. הבעיה לא איתם

  א

  (09.03.10):

  זה שיש חיות אדם בחברה – זו בעייה אחת.
  ישנה בעייה אחרת והיא קשר השתיקה והעובדה שה"חברים" ראו אותה טובעת – אבל לא הצילו אותה. רוב הסיכוי שהיא תתאבד בעקבות המקרה אולם עקב היעדר חינוך ומודעות – ה"חברים" לא יודעים שהם נותנים יד למותה (אם לא הפיזי, אז בוודאי הנפשי).

  איזה מדינה שכיף לחיות בה…

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  27. מי אשם?

  עוזי יער

  ,

  אשדוד

  (09.03.10):

  בגילי לא היה חינוך מיני בבית הספר ובכל זאת לא הפכנו לאנסים, לאלימים, לשתיינים ומה לא. מי שאשם הם קודם כל האנסים עצמם. הם ידעו טוב מאוד מה הם עושים. עכשיו שישלמו. מי שגם אשם, הם הוריהם שלא היה אכפת להם איזה בני אדם הם מגדלים. כן, בני אדם ולא מפלצות. כי ממפלצות אפשר לצפות למעשים מפלצתיים ואין מה להתפלא. אבל מדובר בבני אדם אם נורמות מוסריות ששוות לאפס וזה מה שמחריד. קודם כל צריך שהמדינה תיקח אחריות לשיקום הילדה שנאנסה כי זה הכי חשוב. אחר-כך צריך לשים את האנסים ושותפיהם להרבה שנים מאחורי סורג ובריח. ואולי היגיע הזמן שיעשו מבחני הורות למי שרוצים לגדל ילדים. מסתבר שלא כל אחד יכול והתוצאות הרות אסון.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  3

  26. 13 האנסים לא עברו שיעורי מין לכן לא ידען מה הם עושים? הצחקתם (לת)

  יורי גאגארין

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  25. לבוא בטענות למשרד החינוך אפשר

  זה מה שקורה

  ,

  כשיורקים אל הבאר

  (09.03.10):

  אבל למנוע קיצוצים, להזרים תקציבים, לתגמל מורים כהלכה – זה מיותר. נמאס כבר שמצפים ללא אמצעים מינימלים. זה מתחיל מכם מקבלי ההחלטות ,לבוא בתלונות אפשר אבל להלחם למען החינוך והשכלה הגבוהה אי אפשר. לא מעניינות הדעות שלכם לבדם. אתם בעמדת כוח, תפקידכם הוא מעשים!!! ולא תואנות וטרוניות.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  24. ששמעתי את תגובתם של הורי הנערים – הבנתי למה ילדיהם כאלה !!!!

  (09.03.10):

  פשוט : מפלצות הממליטות מפלצונים. בבית המישפט שמעתי מאחד הגורמים : שהאימהות חיבקו, נתנו כינויי חיבה, עודדו את ילדיהם, תמכו במעשיהם המגעילים. עכשיו ברור לכם מאין באה התנהגותם ??

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  23. חשבתי ששר החינוך הוא האחראי על משרד החינוך

  מאיר

  ,

  ישראל

  (09.03.10):

  אבל אז נזכרתי שגדעון סער (שר החינוך) ודני דנון שייכים לאותה מפלגה, כך שאין סיבה לאדון דנון לתקוף את חברו לסיעה.

  בנוסף לכך, האדון הלא נכבד דנון ממשיך לחוקק חוקים מטופשים ולהאשים את האנשים הלא נכונים, כאילו לילדים שאנסו אין הורים שמגבים אותם במאה אחוז למרות ראיות מרשיעות. מגוחך שאדם כמו דני דנון הוא נבחר ציבור.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  22. תפקיד בית הספר : ללמד את מי שרוצה ללמוד, לחנך את מי

  (09.03.10):

  שרוצה להתחנך,,,,,,,,,,ולצערי – לחנך את ההורים הבעייתים וחסרי התרבות .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  21. להורים, לתלמידים, לממשלה….במשך שנים צעקו המורים שהקיצוצים

  (09.03.10):

  פוגעים בתלמידים – קיצצו בשעות שיעורי חברה , בשעות הוראה – לכן הילדים חוזרים מוקדם הביתה ויושבים מול אתרים שונים במחשב, מ"ס התלמידים 40 בכיתה, לא נותן למחנך וליועצת אפשרות להכיר את התלמידים……לאורך כל השביתות לא שמענו תמיכה מההורים, שרצו רק להיפטר מטירדת ילדיהם, ותמיד בכו על הטירחה שהילדים בבית……יו"ר אירגון ההורים הארצי מעולם לא השכילה להבין שטובת הנוער ועתיד המדינה תלויים בהחזרת השעות, תמיד היתה לה ביקורת מכוערת וטיפשית, הנה התוצאות – על כך היתרענו כבר ליפני שנים !! עכשיו תיחנקו עם הצפרדע !!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  20. אין מערכת חינוך לא בידע ולא בערכים

  שכחתם

  (09.03.10):

  מערככת נוראית לילדים ולהורים . בינונית ומטה גם במתן הידע ובטח בהתיחסות ובגידול ילדים כבני אדם ערכים ומוסרים. צמצמו כול שאר רוח ( אני בת 46 ובכיתה י' מנהל בית הספר שלי החליט כי כדאי ללמד מקצועות אשר קימים באוניברסיטה עם מרצים משם וכך למדתי ארכיאולוגיה ימית ואף למדנו צלילה וקיבלנו תעודת צולל + השתתפות בחפירות ימיות של האוניברסיטה בקסריה – איזו מתנה שילדי לא יקבלו מעולם מבית הספר , במקום זאת הם זוכים למקום מצמצם שרק רוצים לעבור ולסימו. במלחמת לבנון השניה , במהלך פינוי גוש קטיף אז חשתי צער רב על הקורה במדינה . חזרתי לדברי המנהל בספר הסיום שלנו שם מצאתי מענה "אני מקווה כי הצלחנו לתרום לכם כבני אדם אשר מסוגלים ומוכנים להיות מועילים ותורמים לחברה . לא שאפנו להשגי ציון כמטרה , אילו הגיעו כרווח משני וברור ברגע שממשתם עצמכם כבני אדם

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  19. תפקידו של משרד החינוך בתחום ההשכלה ולא החינוך. תפנה את

  ליאורה

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  האצבע המאשימה לכיוון ההורים. חינוך מתחיל בבית, ערכים סופגים בבית. אם אלו הילדים, לא רוצה אפילו לחשוב מי הם ההורים.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  18. עוד פוליטיקאי קטן שמחפש כותרות (לת)

  דני מי?

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  17. דמגוג

  שאולון

  ,

  י-ם

  (09.03.10):

  פשוט דמגוג, על מה אתה מדבר?
  תעיפו אותו מתפקיד יו"ר וועדה הוא לא שולט בפה שלו. מה הוא לא יעשה בשביל כותרת.
  ביזיון

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  16. המצב רע ומדאיג

  (09.03.10):

  כפי שכתוב בכתבה וכפי שאנחנו יודעים הנערים והנערות מתחילים בקיום יחסי מין בגיל צעיר וזה מאד מדאיג שהם לא מקבלים חינוך והסבר בבית ספר בנושא חשוב זה. יתכן שאם היו מקבלים היו מתחילים את קיום יחסי המין כשהם בוגרים יותר וזה היה לטובת הענין. ההורים צריכים להיות אלה שמחנכים בנושא זה. איך יתחילו הבנות שעברו אונס חיי משפחה? צר לי גם על הבנים שהם יתחילו את חיי המין שלהם על יד שימוש בכח ובאלימות. איך הם יהיו כאנשים בוגרים ובעלי משפחות אם המין קשור אליהם לכח ולאלימות?

  עוד לא מאוחר לתקן את המצב אבל יש להתחיל בזה מידית.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  והתשובה לכך – הילדים מתנהגים בבהמתיות כמו ההורים !!!! (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  15. המספרים נכונים לדעתי רק למרכז הארץ,בצפון הרבה פחות………. (לת)

  אחת

  ,

  כרמיאל

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  14. על איזה ערכים בדיוק מדובר ?

  כינוי 1

  ,

  ירושלים

  (09.03.10):

  עד י"ב – 45% מהבנים ו-30% מהבנות קיימו יחסי מין,

  זאת אומרת גבר וחצי על כל נקבה

  על איזה ערכים בדיוק מדובר ?

  מה הם מתחתנים בסוף ?

  כל החינוך והמוסר במדינה הזו נגמר

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  13. אם אכן הבעיה כל כך קשה – מדוע לא מקציבים 3 שעות חינוך בשבוע (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  ככה זה, מקצצים ובוכים, ועכשיו הבכייה לדורות .. (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  12. ההורים מפחדים מהילדים, נותנים להם הכל, משחיתים אותם,

  (09.03.10):

  לא שמים גבולות……פלא שכך ניראה הנוער ????

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  11. תפנימו – בית הספר אינו יכול לחנך אם אין שיתוף

  (09.03.10):

  פעולה מהבית, או אם הבית מזלזל בביה"ס ואומר זאת לילד,

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  10. לכל המעוניינים – בבית סיפרי מגיעות הבנות מידי יום בלבוש

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ,

  ביה"ס בצפון ת"א

  (09.03.10):

  חושפני עד כדי גועל, מורים השולחים את אותן בנות להחליף את הלבוש בביתם מקבלים תגובות קשות מההורים. כבר יצא לי לראות אבא שאומר לביתו : יש לך רגליים יפות, הלבוש יפה לך……או אמא של תלמידה שהתפרצה לחדר ההנהלה וצרחה בהיסטריה, שכך אוהבת ביתה להתלבש, ומי שלא מוצא חן בעיניו, יש לו בעיה……..ולא חסרים מיקרים. עכשיו ח"כ דנוך – אתה מבין מאיפה זה בא ????? מהבית, ורק מהבית !

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  9. מר דני דנוך – אני מבין שאתה מצפה מהמורים לעשות לאחר שעות

  רונית

  ,

  ת…."…..א

  (09.03.10):

  הלימודים מידי יום , סבב בין בתי התלמידים כדי לפקח על התוכניות שהם צופים בהן ! יש לי הפתעה בשבילך – אפילו הוריהם אינם מתעניינים בהרגלי הצפייה של ילדיהם ! מה בדיוק אתה דורש ממערכת החינוך ומהמורים ???

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  8. ….." ויפתח האתון את פיו …" כמורה במערכת 26 שנה, אני

  (09.03.10):

  רוצה להפתיע אותך ש : 1. בית הספר מקדיש ימים ושעות יקרות לנושא חינוך מיני !!!!!!!!!!!! 2. בית הספר מקדיש זמן רב לחינוך בכלל – לתלמידיו. 3. לביה"ס יש קושי לחנך את ההורים, שהם בעצמם חצופים, בוטים, חסרי ערכים, חושבים שהכל מגיע להם ולילדיהם – לכן כך ניראה החינוך אדוני, במקום לזמר זמירות הבל תעבור בין בתי הספר ותיבדוק היטב את טענותיך !!!!!!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  7. החברה עם וירוס, כי ההורים לא מחנכים, הם הפכו להיות חברים

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  (09.03.10):

  של הילדים, הם לא רוצים להתמודד עם הבעיות, רוצים לבלות ו…….שבית הספר, הסביבה, החברה…….כל אלו יחנכו את ילדיהם !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  החברה עם וירוס כי ההורים חולים במחלה כרונית – פינוק והשחתת

  (09.03.10):

  הילדים,

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  6. איזה גאון הדנון הזה.רואה הכל שנתיים לפני כולם.

  אח של חוטובלי

  (09.03.10):

  מנהיג שלא היה כמוהו מימי צ'רצ'יל.

  איך הוא מצליח להכנס לעיתון כל יום. איך?
  כל החכ"ים יושבים בלילות ומנסים כל מיני טרירקים איך להגיע לכותרות.
  בא דנון וממציא כל פעם שטות יותר מפגרת מקודמתה ומיד הוא +תמונה בחליפה ישר בפנים.
  מה היינו עושים בלעדיו

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  5. ח"כ דני דנון סייג לחוכמה שתיקה

  ggg

  ,

  ta

  (09.03.10):

  1. אונס שהתחיל לפני שלוש שנים לא היה נמנע עם היום היה חינוך מיני בבתי ספר.
  2. חינוך ניתן ע"י ההורים (אתה למשל) ולא ע"י בתי ספר שיכולים במקרה הטוב רק לעזור.
  3. כבוד הזולת ההורים מלמדים ולא בתי הספר.
  4. להאשים את מנכ"ל משרד החינוך במקרה הנ"ל או המקרים הקודמים מראה בצורה הטובה ביותר עד כמה אתה ודומיך (ההורים) מרימים ידיים ולא מחנכים את ילדהם אלא מצפים ממערכת שלא מקבלת סכומי כסף מצחיקים, מורים שלא מקבלים תרומה למה שהם עושים ועל כן מעדיפים שלא לעשות כלום וכל זה בגלל ששכרו שלמורה בישראל שווה ברמה לשכרו של שוטר פטרול (ואח"כ מתפלאים למה רוב המורים והשוטרים ברמה נמוכה בארץ)
  5. התפקיד שלך בתור ח"כ הווא להוביל שינויים ולא להמציא אשמים (העיקר לא אתה)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  4. ***חינוך מתחיל בבית. בבית הספר לומדים (מי שמעוניין)** (לת)

  תניחו למשרד החינוך

  ,

  תחנכו את הילדים שלכם

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  3. Hello……

  Gil

  ,

  Never mind

  (09.03.10):

  It does not make sense…..where is the responsibility of the parents? they are supposed to keep the kids' morals…..unbelievable!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  2. הכל מתחיל בחינוך

  אחת שמבינה

  (09.03.10):

  מהבית ועבור לבית הספר.
  דווקא בעידן שאנחנו יותר חשופים בו לגירויים והכל יותר מהיר ואינסטנט, חייבים לתת את הדעת לכך שבני נוער מתנהגים בצורה לא בטוחה (ראו את מספר ההפלות).
  כסטודנטית במכללת בית ברל שחינוך הוא בראש מעיינינו, אפשר לומר שאפשר וצריך לשנות את המצב הזה. חינוך, כבר אמרתי?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  1. אהבל תמיד נשאר אהבל אפילו אם קוראים לו…

  המוהיקני האחרון

  (09.03.10):

  דנון.
  מה אם אחריות ההורים רמי היקר???
  ההורים הם האחראים בלעדית למעשי ילדיהם!!!!!
  בעצם… למה ההורים ולא הילדים עצמם??
  רשיון נהיגה נותנים בגיל 16??? נותנים!!!! ז"א אנחנו סומכים עליהם שהם ינהגו בשיקול דעת??? כן!!!!!
  כשיש שיקול דעת יש גם אחריות וכשיש אחריות יש גם נשיאה באשמה במידת הצורך!!!
  אז תעזבו אותנו בשקט ותנו לנערים הללו לשאת באשמה על האונס ולהורים שלהם להתייסר במצפון לא נקי ובשאלה היכן הם טעו!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  ההורים אשמים כי הגוים אור להם ונפשות יהודים נפגעת מעבודה זרה (לת)

  מתרבות של גויים

  ,

  ילדים יהודים נפגעים

  (09.03.10)

 • 19. neliron  |  11 במרץ 2010 ב- 13:19

  file:///C:/Documents%20and%20Settings/נתנאל/My%20Documents/Downloads/_.JPG

 • 20. neliron  |  11 במרץ 2010 ב- 13:20

 • 21. neliron  |  11 במרץ 2010 ב- 13:28

  עמותה לזכויות ילדים והורים-ע.ל.י.ה. (ע"ר)
  Mail: yelladim100@gmail.comhttp://sites.google.com/site/yeladim100
  טל': 050-8846712 • טלפקס': 03-7327557
  ת.ד. 932, גבעתיים 53108

  על פי כתבת תחקיר של חנה איסלר, מייסדת ב- עמותה לזכויות ילדים והורים – ע.ל.י.ה.

  ערוץ 1 תוכנית מבט שני: נלחמים על שפיותם

  כתבתם של: קרן נויבך, איתי לנדסמן
  במאית: מיכל קפרא
  תחקיר: דרור אמסטר

  10/03/2010

  http://www.iba.org.il/media/?recorded=1&starting=10_1_2010-03-10_225213

  מערכת בריאות הנפש בישראל חולה. החולים המאובחנים אצלה נתונים לעיתים בידיים לא מקצועיות, עד שאבחון אחד שגוי יכול להרוס חיים שלמים של אדם בריא בנפשו.

  נתן אייבושיץ, אושפז 10 שנים בבית החולים "שער מנשה" כחולה סכיזופרניה, אף שלמעשה חלה ב- OCD הפרעה אובססיבית לנקיון.

  רק לאחר 10 שנים גילה רופא אחר, כי נתן אינו חולה בסכיזופרניה, וכי הוא חולה בהפרעה טורדנית כפייתית – OCD.

  נתן טופל במשך 10 שנים בתרופות נגד סכיזופרניה. במקרה, נתן הגיע לאחר 10 שנים לבית חולים אחר, לפרופ' יוסף זוהר, שגילה כי נתן אינו חולה סכיזופרני.

  נתן קיבל תרופות שגויות שגרמו לו לתופעות לוואי קשות ביותר. רעידות בכל הגוף, איבוד שליטה על הסוגרים, אימפוטנציה והתופעה הקשה ביותר הנקראת אקטזיה – אי שקט ברמה אטומית. נתן מספר כי התופעה הזו גורמת לאנשים להתאבד מאחר ואינם מסוגלים לשאת את הסבל הנגרם להם.

  ב- 2009 כותב הפסיכיאטר המומחה פרופ' חגי חרמש בחוות הדעת: "נתן אובחן בראש ובראשונה כסובל מסכיזופרניה. בעוד שהיו סימנים קלאסיים לכך שמצבו מתאים בעיקר להפרעה טורדנית כפייתית OCD. הטעות היתה בלתי סבירה, לאור הסימנים הברורים שהצביעו על האבחנה הברורה."

  קרן נויבך: איך קורה שחולה מאובחן באבחנה מסוימת, ו- 10 שנים, 10 שנים, לא שנה, לא שנתיים, לא עולים על הטעות?

  הפסיכיאטר ד"ר יעקב פליקוביץ, מנהל מרכז בריאות הנפש בטירת הכרמל: "האבחנה נעשית על ידי רופא בחדר המיון. אם קרה מצב שחולה מסוים נבדק, וחלה איזה שהיא טעות באבחנה, לצערנו, אנחנו חלק מעולם הרפואה, וכנראה אובחן האדם על פי קריטריונים מסוימים שהתאימו לאבחנה שהותאמה לו."

  קרן נויבך: איזה בקרה יש לצוות הרפואה?

  ד"ר יעקב פליקוביץ: "אדם זכאי לבקש חוות דעת חיצונית מחוץ לבית החולים, על חשבונו ומטעמו, ומטעם משפחתו כמובן, או לחילופין אם הוא לא מאושפז באשפוז כפוי הוא זכאי להשתחרר מבית החולים.

  קרן נויבך: עולות פה שאלות מאוד קשות. שאלת האשפוז הכפוי. ברור לחלוטין שנתן לא היה מסוכן לסביבה. 10 שנים לקח תרופות ואין שיפור במצב. מצב סטטי. האם הבקרה העצמית של המערכת במקרה התיאורטי, לא היה בה להדליק עשרות נורות אזהרה?

  ד"ר יעקב פליקוביץ: "לצערנו אנחנו לא תמיד מצליחים לרפא, אנחנו מצליחים לטפל, ומנסים לתת תרופות אחרות, לנקות אותם מהתרופות ואז לנסות לטפל בתרופות אחרות."

  http://www.iba.org.il/media/?recorded=1&starting=10_1_2010-03-10_225213
  2 קבצים מצורפים — הורד את כל הקבצים המצורפים (מכווץ עבור עברית) הצג את כל התמונות
  נתן אייבושיץ.jpg
  548K הצג הורד
  נתן אייבושיץ בעברו.jpg
  620K הצג הורד

 • 22. neliron  |  13 במרץ 2010 ב- 13:55

  http://yeladeinu.wordpress.com/2010/03/10

 • 23. neliron  |  19 במרץ 2010 ב- 08:27

  me‏ > ‏
  הודעת גב' נחמה דיכנה, מנכ"ל עמותת ע.ל.י.ה. לתקשורת בנוגע להצעת תיקון חוק הנוער (טיפול והשגחה) – תיקון מס' 18 – צילום קטין, התשס"ח-2008 – של הח"כ אלי אפללו (פ/3316)

  בדיון שהתקיים היום (16.3.10) בכנסת בועדה לזכויות הילד, מסרה גב' נחמה דיכנה, מנכ"ל עמותת ע.ל.י.ה., את עמדת העמותה, בזכות השקיפות ופתיחות המידע לציבור, בכל הנוגע לחשיפת עדות ילדים ממקור ראשון באמצעי התקשורת.

  ח"כ אלי אפללו בתמיכת זבולון אורלב, אורי אריאל ואריה אלדד, ניסו להעביר במחטף תיקון לחוק הנוער (טיפול והשגחה (תיקון מס' 18) בנוגע לסעיף 24 לחוק בדבר איסור פרסום צילום קטינים שהוגדרו כנזקקים, איסור השמעת הקלטות קטינים והדממת כל הנוגע לקטינים שהוגדרו כנזקקים על ידי משרד הסעד.

  גב' נחמה דיכנה, מסרה לח"כ דני דנון, יו"ר ועדה לזכויות הילד, כי ילדים שהועברו לחסות המדינה המוגדרים כנזקקים, נתונים לחסדם של עובדים סוציאליים, עוברים בדרך כלל התעללויות קשות במסגרות השונות של המדינה, וחשוב ביותר, כי עדותם תיחשף בתקשורת עם טשטוש פניהם, משום שעדות זו מגינה עליהם מפני אותם גורמים מפקירים במשרד הסעד.

  בעמדתה של גב' נחמה דיכנה, תמכו עו"ד ליאת ברמן, כתבת עיתון "הארץ" ו- "ידיעות אחרונות" נציגי טלויזיה מערוץ 2, ונציגי משטרת ישראל, שאף מסרו כי פרסום קטינים בנסיבות מסוימות, הכרחי ומשמש ראיה לביצוע עבירה.

  מר יעקב בן יששכר ומר אסף פרייס נציגי התנועה למען עתיד ילדינו, מסרו כי משרד הסעד מבקשים להדמים את קולם של הילדים ובעצם מי שיחליט אם מותר לפרסם ילד נפגע עבירה, יהיו פקידי סעד.

  עו"ד נורית פולק ממשרד הסעד אמרה כי לשכת הסעד מבקשת לאסור פרסום בכל מקרה של קטינים נפגעי עבירה וקטינים פוגעים. עוד אמרה עו"ד נורית פולק, כי תינתן סמכות למשרד הסעד אם לפרסם קטינים אם לאו.

  דרישתה זו של עו"ד פולק עוררה התנגדויות בקרב משתתפי הועדה, וגב' נחמה דיכנה מנכ"ל עמותת ע.ל.י.ה. אמרה כי הינה מבקשת להדגיש כי מרבית מקרי ההתעללות בילדי מוסדות הרווחה, נחשפו על ידי התקשורת ולא על ידי משרד הרווחה עצמו, וזה מוכיח את נחיצותה החיונית של התקשורת בנושא זה, משום שמשרד הרווחה מסתיר ומטייח מקרים כאלו.

  ח"כ דני דנון יו"ר ועדה לזכויות הילד, אמר לגב' דיכנה, כי הינו מוקיר ומעריך את פעילות עמותת ע.ל.י.ה. למען זכויות קטינים, ואף אמר כי יעזור ויסייע ככל יכולתו בפעילות עמותת ע.ל.י.ה..

  ח"כ דני דנון הוסיף ואמר, כי בעקבות הערות והארות משתתפי הועדה, הינו מבקש למחוק את התיקון שהוגש על ידי ח"כ אלי אפללו, סעיף 24ד.(א) "המצלם קטין בבית משפט או בדרכו מבית המשפט או אליו, או בהיותו בתחנת משטרה או בדרכו מתחנת משטרה או אליה לצורך חקירה דינו – …..

  (ב) סעיף קטן (א) לא יחול על צילום שהתיר בית משפט, על צילום שנעשה על ידי הקטין עצמו, על ידי האחראי עליו כמשמעו בפסקה (1) להגדרה "אחראי על קטין חסר ישע" בסעיף 368 א לחוק העונשין, התשל"ז-1997, ועל צילום שנעשה על ידי המשטרה או מטעמה לשם חקירת עבירות".

  סעיף זה נמחק, על ידי ח"כ דני דנון ומשתתפי הועדה.

  נחמה דיכנה
  מנכ"ל
  עמותה לזכויות ילדים והורים-ע.ל.י.ה.

 • 24. neliron  |  20 במרץ 2010 ב- 19:04

  עמותה לזכויות ילדים והורים-ע.ל.י.ה. (ע"ר)
  Mail: yelladim100@gmail.comhttp://sites.google.com/site/yeladim100
  טל': 050-8846712 • טלפקס': 03-7327557
  ת.ד. 932, גבעתיים 53108

  21/3/10

  עמותה לזכויות ילדים והורים – ע.ל.י.ה. (ע"ר)
  בראשות פרופ' אסתר הרצוג

  מאחלת

  חג פסח שמח וכשר

  לכל ילדי ישראל, להוריהם ולמשפחותיהם

  לאבות ולאמהות לסבים ולסבתות

  ולכל האזרחים.

  חג חירות שמח !

  חג אביב שמח ומבורך !

  פרופ' אסתר הרצוג גב' איילה שטגמן גב' נחמה דיכנה גב' גלי מרגלית
  יו"ר דוברת ויועצת אסטרטגית מנכ"ל מנכ"ל

  לורי שם טוב
  מזכירה אדמיניסטרטיבית

 • 25. neliron  |  21 במרץ 2010 ב- 00:25

  תגובה לכתבה
  הדפיסו את התגובות
  חזרה לכתבה
  לכתבה זו התפרסמו 59 תגובות ב-59 דיונים
  1. ומה עם אלו שאינם חריגים ל..
  ילד נורמטיבי (18.06.08)
  למעלה מ-800.000 ילדים סובלים חרפת רעב. איזה דור יגדל בארץ הזו ?!

  תגובה חדשה
  2. אתה מבייש את שם אביך הרצוג ועל מה אתה מקבל משכורת?
  חיים , צפון (18.06.08)
  מה זאת אומרת מתעלם שאומרים לכך עצומים ?נוח לך בוולבו בסביון ? אני פשוט לא מבין איך הפכנו למדינת עולם שלישי במהלך ממשלה אחת בלבד

  תגובה חדשה
  3. הרצוג ,אתה סמרטוט של האוצר?!תקשיב לקולם של החלשים שבאחריותך
  איכפתניק (18.06.08)

  תגובה חדשה
  4. שום תוספת תקן
  מספיק לנצל רווחה (18.06.08)
  עו"סים נכבדים אני בא מהמערכת, ואני חושב שלא מגיע לכם אפילו הוספת תקן אחד נהפוך הוא אתם צריכים קיצוץ, לא הגינוי שכל אוטיסט יהיה תחת סטאטוס תפקוד נמוך שבפועל הוא יכול ללכת לביה"ס חינוך מיוחד ואחרי צהריים יישאר בבית במקום שההוסטל יאכלס אותו 24 שעות, ומה האמא תעשה שהוא שבועיים לא בבית, ציפוניים בילוי בקניונים. צריכים להגדיר ע"פ מדרג שעות שאתן צריכים לקבל ולא לאנוס את המערכת. מה ההבדל בין אוטיסט לאמא שצריכה להשאר עם ילד בגיל 2 עד 13 בבית גם בזה המדינה צריכה להכיר? עלות צהרון 2500 ש"ח לחודש או לחילופין ילד בכיתה א' שלא ניתן להשאירו לבד בגלל חוסר אחריות. מספיק לעשוק את המערכת רווחה נכבדת, אני רואה מה אתן עושים וזה לשבת ולאכול בהוסטלים ומסתובבים בחוסר מעש תוך כדי מתן תשומת לב לדברים שאינם קשורים אליכם .

  תגובה חדשה
  5. הפרטת הרווחה
  דניאל , תל אביב (18.06.08)
  יש להפריט את שרותיי הרווחה ומייד לטובת אותם אומללים ולצערם של אותם עובדים סוציאליים הזויים.המבקשים עוד תקנים שמיתבטא במשכורתם.תיתביישו לכם

  תגובה חדשה
  6. וכמו תמיד אנחנו המוחלשים הפראיירים נפגעים. תודה לכם.
  כאילו שלמדינה , ולרשויות אכפת (18.06.08)

  תגובה חדשה
  7. קוראת ובוכה.מסכנה האישה עם הילד החולה…
  מדינה פשטה רגל , הצילו (18.06.08)

  תגובה חדשה
  8. השביתה "הלא מעניינת"
  רות , תל-אביב (18.06.08)
  גם העדר התגובה מעיד על היחס של החברה למי שנותן שירותים לאוכלוסיה כל כך גדולה החל מתינוקות וילדים וכלה בזקנים. חברה שלא דואגת לשכבות החלשות שלה סופה שתתפרק. העובדים הסוציאליים עושים עבודת קודש בימים שמה שמעניין את האזרח הממוצע (וגם את הממשלה לצערנו) הוא הרדיפה אחרי הכסף.

  תגובה חדשה
  9. גם מבחינה כלכלית – שווה להשקיע ברווחה
  דנה , תל אביב יפו (18.06.08)
  השקעה בילד בסיכון כיום, במתן טיפול הולם לו ולמשפחתו והקטנת רמת הסיכון שלו, תחסוך למדינה הרבה כסף בעתיד – אם אותו ילד חלילה ייפול לפשע וייכנס לכלא. הזנחת תחום הרווחה במדינה לא משתלמת מאף בחינה אם נסתכל על כך צעד וחצי קדימה! לא כלכלית, לא אנושית, לא מבחינת הבטחון האישי וצמצום הפשע ועוד ועוד. בהצלחה למאבק שמובילים העו"סים על עתיד הרווחה במדינה!

  תגובה חדשה
  10. העובדים הסוציאלים מבקשים תקנים ואפילו לא תוספת שכר!!
  ישראלית , ירושלים (18.06.08)
  אני חושבת שהמאבק צריך להיות גם על תוספת שכר. כי כמובן עכשיו ילחצו את האוצר במו"מ עד שיגיעו לאיזשהי פשרה במקרה הטוב. אם לא ידונו עכשיו על תוספת שכר אלא רק על תקנים , בשנים הקרובות לא יצליחו לעלות שוב מאבק.

  תגובה חדשה
  11. אם העובדים הסוציאלים
  (18.06.08)
  היו בוחרים באמת לעזור, ולא למהר להוציא ילדים מחזקת הוריהם הביולוגים בגלל בעיות כלכליות הייתי תומכת בהם, אבל עכשיו שימשיכו לשבות!!

  תגובה חדשה
  12. לסגור את השרות הזה ובמקומו לתת מענה מקצועי
  שרות לא אמין (18.06.08)
  של חברה בבעלות פרטית

  תגובה חדשה
  13. אני מאחל לאולמרט, בראון ולכל פקידות האוצר
  דיאבולוס , מדור ז', רקיע ח' (19.06.08)
  הרבה שנים בהוסטלים המסריחים והלא מטופחים של מדינת ישראל, בתור פציינטים, אם לא יזרימו אויר לנשימה למוסדות האלו. עו"סים יקרים (שלמדינה לצערנו זולים, זולים מדי). אל תשברו, שבתו אם צריך. לדאבוננו, תקציב הרווחה במדינת ישראל רק קטן מאז שהרצוג ומקורביו נכנסו לעבוד, מהסיבה הפשוטה שעכשיו אנו מממנים גם פקידות, לשכה, משכורות מנופחות וכו'. אז יש פחות כסף לרווחה! כלומר: יש משרד לרווחה, אבל מי שצריך אותה – לא במהרה ינשום לרווחה. בוז'י – לזכותך יאמר שלהבדיל מגברת תמיר, צרת החינוך, שמכרה את נשמתה ונשמות המורים לרפורמות זולות ומוזילות, אתה עושה נכון ולפחות מצהיר על גיבוי נתיניך. יולי יולי, יש לך הרבה מה ללמוד. פרסומות על "אופק חדש" וכתבות עיתונאיות של אפרת זמר במעריב (שהן בעצם מדור פרסומי מפוקפק ל'אופק חדש') – משכנעות אולי את המשפחה שלך. לא יותר.

  תגובה חדשה
  14. תראו מה קרה עם אולמרט, ילד אדיוט
  עיניו בראשו , עין מנהיגות (19.06.08)
  שאם היו שירותי רווחה אולי הוא היה גדל להיות בן אדם הגון ומועיל למדינה (שלנו). אם היה מתחנך כמו שצריך – אולי היה מצבנו שפיר. אם היה מטופל בזמן, אולי לא היה אוטיסט חברתי שרואה רק מעטפות, ירוקים ומרשרשים מול עיניו המפלבלות. לכן חברים, בל נזניח את שירותי הרווחה.

  תגובה חדשה
  15. תדהמה …
  מאוכזב .. , מרכז (19.06.08)
  לאן הגענו , שום דבר במדינה לא הולך כראוי אף אחד לא סובל , כמובן חוץ מהפוליטיקאיים שמתפרנסים על חשבוננו על חשבוננו . בושה וחרפה לנציגי העם אפילו לא משתווים למדינת עולם שלישי עם כל הבלגן ..

  תגובה חדשה
  16. איפה הגנבים של המל"ל!!.
  אויב הביטוח הלאומי , כולם שם מכירים אותי (19.06.08)
  אנשים סובלים ואת הכסף מחולק בנדיבות לחבריהם הנוכלים,משפטנים,רופאים ומלשינים.ל"סאחבאק" העובדים ומקבלים הבטחת הכנסה מדי חודש. אני האיש שדפק לכם את הצורה יא שפנים.צאו מהחורים מהעופשים במשרד הראשי בירושלים,צאו ונפגש פנים אל פנים.מבקר המדינה המושחת לא יעזור לכם,אני אומר לכם יא סמרטוטים.

  תגובה חדשה
  17. אם נתניהו יתמנה לראש ממשלה – אז ימצא מענה לאוטיסטים …
  כעת כל הממשלה – , אוטיסטית קשה ואכזרית (19.06.08)

  תגובה חדשה
  18. לכל ה"מלכלכים" על העו"סים
  מיטל , ירושלים (18.06.08)
  תבדקו עד כמה המשכורת של עו"ס עלובה ואז תגידו תודה שהם בכלל נשארים לעסוק במקצוע כדי לעזור לאנשים שלאף אחד לא איכפת מהם!

  תגובה חדשה
  19. עובדי הרווחה אינם מסוגלים לטפל ברעב
  העמותות-הרווחה החדשה (19.06.08)
  עכשיו שמוצרי המזון מתיקריים כולם אינם נשמע.

  תגובה חדשה
  20. לסגור או לא לסגור? לתת או לא לתת?
  רוני (19.06.08)
  אתחיל מתגובה אחרונה: לא ניתן לתת שירות הרווחה לידיים פרטיות. למה? כי כל חברה פרטית צריכה לדאוג לרווחים שלה ושירות הרווחה לא תמיד רווחי ובטח שלא בטווח קצר. איך חברות פרטיות ידאגו לרווחים טובים- פשוט יצמצמו מענה חיובי לבקשות ויחפשו איך לא לתת.דוגמא: שירותי רפואה בארצות הברית, עובדי קבלן לעומת עובדי חברה בארץ (חברה גדולה מזמינה שירותי כוח אדם כדי לא לשלם יותר מדי הוצאות) האם מדינה צריכה להגדיל תקציב ומשאבים אחרים? כן כי רווחה זה שירות לאזרח שעושה אותו או בני משפחתו יותר יעילים למשק. גם אם אמא משאירה ילד בהוסטל כדי לעבוד יותר (לשלם מיסים יותר) לקנות יותר (להשקיע ביצרנים) זה יותר טוב מאשר היא תשב בבית תהיה עקרת בית ולא תביא שום תועלת למדינה. שלא תטעו אני לא מצדיק שימוש לרע כזה בילד נכה אבל אני מבין יכול להבין ולראות מה קורה מסביב. כל מי שחושב שבגלל שהוא לא קיבל אז כולם רעים וצריך להתפטר מהם. למדינה יש קריטריונים למתן קצבאות, זכויות וכדומה. מי שלא מתאים לא מקבל פשוט מאוד. איך ניתן להרחיב קריטריונים? להגדיל תקציב להגדיל כמות מסרות כמובן בפרופורציה נכונה וזאת לפי דעתי נקודה מרכזית של מאבק הנוכחי. לשרת ציבור במיוחד ציבור ישראלי לא מי יודע מה חוויה, אבל מישהו עושה זאת ולא כי לא הספיק לו פסיכומטרי ללמוד מדעי מחשב (למרות שבטוח יש לא מעט כאלה). לא צריך להעמיד כל הדברים על סקלה של כלכלה ורווחיות, לא הכל נמדד בתשואות ובאחוזי צמיחה. מאחורי הכל יש אנשים שזקוקים למענה ומי שמספק או לפחות מנסה לתת מענה – מבורך.עובד ציבור שמשרת אזרחים -לא צריך לרחם עליו או לחשוב שלא יצליח בחיים. תכבדו אנשים שנותנים לכם שירות, תראו בהם "שותפים" שלכם לחיים. תחשבו שכאשר הוא מאשר לכם קצבה או זכויות מסוימות הוא לא לוקח את הכסךף האישי שלו אלה עוזר לכם לקבל מענה ממדינה בשעת הצורך. דגש הוא כאן על "צורך" כי ביניינו לא כולם באמת כל כך זקוקים איך שנראה ממבט ראשון. ותמיד תחשבו אם הכל ימדד במניות או ברווחיות – מה מונע מאנשי ההון לזרוק בן אדם "מיושן" לפח ולקחת צעיר יותר ובריא יותר?

  תגובה חדשה
  21. מה שחשוב זה כמה מהם לא מוסלמים
  ביזבוזון (19.06.08)

  תגובה חדשה
  22. נמאס מהכותרות הרדודות שעושות דמוניזציה לשרים
  Eחד (19.06.08)
  השרים הם אנשים רגילים וכן אכפת להם. הם אנשים שאתם שלחתם לשם. זה לא סכסוך העבודה הראשון ולא האחרון במשק, והקריאות הרדודות האלה תמיד נשמעות. כסף לא צומח על העצים. יש סל בריאות, וקצבאות ילדים, ומקלטים לנשים מוכות ו.. ו.. ו… מישהו צריך להחליט איך מחלקים את התקציב, ותמיד יהיו כאלה שאינם מרוצים.

  תגובה חדשה
  23. לכל ה"חכמים" שמשמצים את העו"סים בואו נראה אותכם ש….
  סטודנט לעו"ס (19.06.08)
  שכל שרותי הרווחה יופרטו ואז יעזרו לכם רק אם הסיבה תניב רווח כלכלי לאותה החברה אשר השירותים יהיו בבעלותה! נראה אתכם עומדים בעומס של מאתיים תיקים שביכולתו של עו"ס לטפל רק בכארבעים תיקים כל חודש! נראה אתכם עובדים ונותנים את הנשמה לכל אלה שנמצאים בשולי החברה ומרוויחים שכר רעב בסופו של כל חודש! ולכל אלה שכותבים לגבי הוצאת ילד מחזקת הוריו: התהליך הוא תהליך מסובך שלא שלא נעשה "מהיום להיום" ומחייב צו בית משפט. אני מכיר ילדים שהוצאו מבתיהם, אלה ילדים שסבלו מאלימות והזנחה! זה שהוריהם לא מסוגלים להודות בכך ויודעים למצוא עיתונאי שיכתוב דיווח חד צדדי, זה כבר סיפור בפני עצמו. כסטודנט לעו"ס (ואין הרבה גברים במקצוע הנ"ל) וכאחד שעובד ועוזר לבעלי צרכים מיוחדים, אני רואה את עבודתם הקשה והשוחקת. נכון שישנם כאלה שאינם מתאימים למקצוע ועושים את עבודתם בצורה שאינה מניחה את הדעת, אבל כאלה ישנם בכל מערכת גדולה כמו מערכת הרווחה של ישראל שכידוע תפקדה תקופה ארוכה ללא ששר שממונה עליה. נ.ב תראו את נבחרי הציבור שלכם ותבינו למה המצב בישראל הגיע לאן שהגיע.

  תגובה חדשה
  24. קודם שיעבדו ואחר כך שיעזו לשבות
  בדיחה (18.06.08)
  עוד עובדי מדינה אוכלי חינם

  תגובה חדשה
  25. גברים גרושים
  קובי , ת"א (19.06.08)
  הגיע הזמן שיטפלו בגברים הגרושים שפקידות הסעד כתבו תסקירים שיקריים והבעלים נזרקו מהבית והאישה ירשה את כל הרכוש.בושה למשרד הרווחה והעומד בראשו.

  תגובה חדשה
  26. טוב מאוד. גם ככה עובדי הרווחה הם גוף מיותר, מסואב ומושחת
  לורי (19.06.08)
  מדובר בלשכת רווחה, שהרווחה של האזרחים לא מענין את העובדים. השביתה הזאת נועדה לדאוג לעצמם בלבד! תקראו ותפנימו. עובדי הרווחה עסוקים בלדאוג לתקנים לעצמם, כתוצאה מכך שכרו לעצמם לוביסטית מגמתית הלא היא כותבת הכתבה, ובזכותה הם מאדירים ומפארים את שמם. אני רוצה לקרוא על משפחה נזקקת אחת שהצליחה להשתקם בזכות עובדי הרווחה. מעולם לא קראתי בעיתון, ולא נתקלתי ב- ynet במשפחה נזקקת אחת שהצליחה להשתקם בזכות לשכת הרווחה, מה שאומר, שלשכת הרווחה איננה נותנת סעדים כי אם לוקחת אותם לעצמם.

  תגובה חדשה
  27. 11- קשיים כלכליים הם לא סיבה להוצאת ילד מהבית!
  עו"סית , מרכז (19.06.08)
  כיו"ר ועדת החלטה אני מודיעה לך כי זו אינה הסיבה, אלא מצב סיכון בו נמצא הילד. אז אין טעם להאחז בדמגוגיה זולה מבלי לרדת לפרטים. ו…כן- אם המצב הכלכלי גורם להזנחה , שוטטות ומצבי סיכון אחרים- יש לשקול סידור חוץ-ביתי כמוצא אחרון לפתרון הבעיה ובאין מענה בקהילה. מכל מקום-עומס הפניות בשנים האחרונות לשרותי הרווחה בגלל מדיניות הממשלה והאוצר ש"לא ממש" מתחשבת בשכבות החלשות מעלה את מפלס הלחץ והאלימות עימם אנו מתמודדים יומיום. אני וחבריי בחרנו במקצוע מתוך שליחות,חשיבות והערכה, ובטח לא בשל המשכורות מהנמוכות במגזר הציבורי. עצוב!!!!

  תגובה חדשה
  28. נראה שרוצים רק תוספת לשכר שלהם
  את האמת , מרכז (19.06.08)
  ולא יותר מזה..אם כבר היו מוחים מזממממממן

  תגובה חדשה
  29. עבודתם הטמאה של פקידות הסעד דינה להיפסק
  אין מה לרחם , על האכזריות האלה (18.06.08)
  אותן פקידות רשעיות שבאטימות לב גזלו את ביתי ודרדרו את מצבה בסיוע של רופא בכיר שטעה באבחנתו ותפר לנו תיק חבלה ממשיכות לצקצק בלשונן ולהסתיר ושוב להסתיר את מעשיהן הנפשעים

  תגובה חדשה
  30. לא חסרות לאף אחד מביאות סבל להרבה אנשים
  לכו לחפש , עבודה אחרת (19.06.08)
  תחזירו את כל הילדים שלקחתם בחוסר רגישות וניתקתם אותם ממשפחותיהם ואז אולי נחשוב עליכם טוב

 • 26. neliron  |  25 במרץ 2010 ב- 18:28

  עו"ד רז משגב,

  בחודש אוקטובר 2009, שכרתי את שרותיך, על מנת להשיב את ילדיי אורם ואריאל אלי, לאחר שהגרוש ופקידות הסעד תפרו לי עשרות תיקי שווא על התעללות והזנחת ילדיי. כל התיקים ללא יוצא מן הכלל נסגרו נגדי. כמובן שכל החומר בידיך.

  שילמתי לך 98,000 ש"ח בתחילת חודש נובמבר 2009, במזומן על מנת שתילחם בשבילי להשבת משמורת ילדיי, וכדי שאראה את ילדיי, אותם לא ראיתי שנה תמימה. קבלה לא טרחת לתת לי, כולל קבלות על כל הסכומים הנוספים ששילמתי לך בין היתר.

  לתדהמתי, ביום שני, התקשרת אלי בשעה 11:00 בבוקר, והודעת לי כי היה דיון בבית המשפט לעניני משפחה, ואמרת לי "רוצי לקחת החלטה מבית המשפט."

  לא יידעת אותי על הדיון. כמובן שגם לא התייצבת לדיון.

  הגעתי לבית המשפט נסערת כולי, ואני רואה שהשופט נפתלי שילה, נתן החלטה בזויה ומבישה, שאיננה כוללת הסדרי ראיה עם ילדיי. הגרוש ועורך דינו המוצלח ביותר, שוב פעם עשו זאת, השמיצו ודרכו עלי. התקיים דיון בלעדיי וכמובן בלעדיך שכן לא טרחת להופיע לדיון.

  אתה, שהיית אמור להיות מקור מבטחי, לעזור לי ולסייע לי, לגרום לכך, שאראה את ילדיי, שהיית אמור להוביל אותי קדימה, זלזלת בי, מעכת אותי כמו ג'וק, נתת לפקידות הסעד ולשופט לרמוס אותי.

  הגעתי לבית המשפט וחשכו עיניי. לא האמנתי שיש תסקירים וחומר של פקידות הסעד נגדי, והחלטות שופט בתוך התיק. כל החומר היה אצלך, ולא יידעת אותי על קיומו של החומר.

  אפילו בתביעה של אתי דור פקידת הסעד נגדי, לא עשית מאומה, ולא טרחת ליידע אותי כי התקיים דיון. ביום של הדיון התקשרת אלי ואמרת לי: "איפה את? יש דיון היום". ברם אני ויקי היינו בועדה לזכויות הילד בירושלים.

  לקחת את הכסף, לא נתת לי קבלה, ונעלמת עם התיקים והכסף.

  אתה לא עונה לי לטלפונים, לא משיב להודעות המייל.

  אתמול הסרתי את יצוגך מהתיק בבית משפט.

  לצערי הרב, לקחתי הלוואה של 60,000 ש"ח מהבנק בשביל עוה"ד החדשים שייצגו אותי על השבת משמורת ילדיי. אפילו תביעת משמורת לא הגשת לבית המשפט.

  גרמת לי נזק גדול. היווית בשבילי מקור תקוה להשבת ילדיי. סמכתי עליך ובטחתי בך, כי האמנתי שיש לך הגינות ויושרה לראות את העוול שנגרם לי, כך גם אמרת. אמרת לי: "אני לא יכול להבטיח תוצאות. אני יכול להבטיח שאלחם בשבילך". בפועל, לא נלחמת. אני זו שהמשכתי להגיש חומר. אני זו שרצתי בלי הפוגה כמו משוגעת, המשכתי להדפיס ולהדפיס ולעשות הכל כדי לראות את ילדיי.

  אם מקודם הייתי חיה נרדפת, כעת הפכת אותי לגרגר אבק בלתי קיימת, נאבקת על קיומי, על הזכות שלי לראות את ילדיי.

  בל נשכח, כי אני זו שהבאתי אותך לכנסת לשדולה של ד"ר מרינה סולודקין, הבאתי לך תיקים וגם פרסום רב. עבדת עלי וסידרת אותי.

  שבורה וכואבת,

  לורי שם טוב, אמא ללא ילדים.

 • 27. neliron  |  27 במרץ 2010 ב- 08:53

  אל תתוודעו לרשויות הרווחה
  פורסם בתאריך 27/03/2010 ע"י israelsocial
  דע, ביכולתם של העובדים הסוציאליים ברשויות הרווחה לעשות בך ובבני משפחתך כרצונם, אל תתודע להם.
  דוגמא 1: עובד סוציאלי לוקח ממכם את ילדכם- צו חירום- חוק הנוער סעיף 11 קובע כי במידה ו"פקיד-סעד סבור כי קטין (ילדכם) הוא נזקק ונשקפת לו סכנה תכופה או שהוא נזקק לטיפול רפואי או אחר שאינו סובל דיחוי, רשאי הוא לנקוט בכל האמצעים הדרושים, לדעתו, למניעת אותה סכנה או למתן אותו טיפול אף ללא הסכמת האחראי על הקטין, ובלבד שלא יוחזק קטין יותר משבוע ימים מחוץ לרשותו של האחראי עליו אלא באישור בית המשפט".
  כלומר פקיד הסעד יכול להוציא ילד מביתו ומחזקת הוריו בכל עת שיחפוץ, אם הוא סבור כי הילד בסכנה. פקיד הסעד אינו נדרש להציג ראיות או הוכחות כי הילד בסכנה.
  לאן לוקח פקיד הסעד את הילד שהוציא מביתו? – חוק הנוער מאפשר לפקיד הסעד להציב את הנער בכל מקום שיראה לנכון ואינו קובע מקום כלשהו.


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

פברואר 2010
א ב ג ד ה ו ש
« ינו   מרץ »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: