אונס קטינה -מי אשם

3 במרץ 2010 neliron

http://2.bp.blogspot.com/_OGgmiSygC4I/S4zrKSxWvzI/AAAAAAAAAp8/UrpzbzYyk6I/s1600-h/בובה+על+חוט.JPG

מודעות פרסומת

Entry Filed under: Uncategorized

8 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  3 במרץ 2010 ב- 08:19

 • 3. neliron  |  3 במרץ 2010 ב- 11:29

  אישומים

  משפחת אחד הנאשמים בבית המשפט צילום: ירון ברנר

  עכשיו בנביעות
  DVD מתנה!

  לאומי מזמין אתכם
  לתערוכת התיבה

  התעוררת?לחץ כאן
  למחשבון ההשקעות>

  האונס: בזה אחר זה, ביחד ולחוד – ולמרות הסירוב
  שלושה-עשר נערים מאזור תל אביב נאשמים בפרשה הקשה שנמשכה שלוש שנים. באחד המקרים א' אירגן שבעה חברים, כשהנערה הביעה התנגדות הוא סטר לה ואמר: "אז למה הבאתי אותך?!". בזמן שאחד אנס, האחרים צפו. היא גם נאלצה לשלם לו. 15 הסעיפים מגוללים סיפור שקשה לתפוס
  ורד לוביץ'
  פורסם: 03.03.10, 10:56
  כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ד') נגד 13 נערים מצפון תל-אביב והמרכז, בפרשת האונס הקבוצתי וההתעללות בנערה שנמשכו שנים, מאז היתה בת 15. כתב האישום כולל עשרות עבירות ו-15 אישומים, בהם סעיפי אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, סיוע לאונס, תקיפה ומעשי סדום.

  שפחת מין של נערים – הכותרת האחרונות:
  הורי חשודים: הם בני טובים, הנערה פרובוקטיבית
  לאבי החשוד המרכזי יש תיק, אחר שוטר
  החקירה הסמויה – והחשיפה: "החשודים סיפרו הכל"
  שתיקת הקורבנות: "המנגנון הנפשי גורם להדחיק"

  למרות התנגדות הפרקליטות, בית המשפט התיר לפרסם את פרטי האישום. המשפט צפוי להתקיים בדלתיים סגורות, בשל העובדה שהנאשמים – תשעה מתל-אביב, שלושה מגבעת-שמואל ואחד מגבעתיים – הם קטינים.

  על פי כתב האישום, בשנת 2006 הכירה המתלוננת את הנאשם העיקרי בפרשה, א', כשלמדו באותו בית הספר. בין השניים נוצר קשר זוגי אשר נותק ונמשך כקשר ידידותי. באותה התקופה היא סיפרה לו על כך שהתאהבה בו, על תלותה ורגשותיה העזים כלפיו. היא אמרה לו כי תעשה כל מה שיבקש ובלבד שיישאר עמה ולא יעזוב אותה, וגם שאם ייפרדו היא תתאבד.

  חלק מהנאשמים בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

  בהמשך נטען, כי באותה התקופה, על רקע תלותה בו, תקף אותה פעמים רבות, התעלל בה, כינה אותה בשמות גנאי,
  דעה
  אל תטו חסד לעבריינים / דנה פוגץ'
  גם בפרשת האונס הקבוצתי האחרונה נחשפות זכויות היתר של החשודים הקטינים, לעומת ההתעלמות ממנה סובל דווקא הקורבן
  לטור המלא
  העליב אותה בפומבי, וכל זאת כשהוא מנצל את חולשתה ואהבתה כלפיו. על פי כתב האישום, א' הבין כי הוא יכול לנצל את מצבה הרגשי, ופנה לחבריו ומכריו והציע להם לקיים עמה יחסי מין במקומות שונים.

  "במהלך המפגשים בעלו הנאשמים את המתלוננת ללא הסכמתה החופשית בפומבי, זה אחר זה, כל אחד לחוד וביחד ביצעו בה מעשי סדום ומעשים מגונים תוך שהם יודעים כי היא אינה מעוניינת בכך אלא נאלצת לבצע את הוראותיו של א' כדי שלא ינתק עמה את הקשר", נכתב.

  בית הספר שבו הכירו הנערה והנאשם המרכזי (צילום: ירון ברנר)

  באותם המפגשים, תוך קיום יחסי המין נהג א' להחזיק בידה כדי להרגיע אותה. "הנאשמים האחרים נכחו באירועים בהם א' תקף אותה, כאשר ביקשה לחדול מקיום יחסי המין איתם, וכן כשהוא נהג לתקוף אותה במסגרת הלימודים". התביעה טוענת כי הנאשמים ידעו כי היא חוששת ממנו.

  "אז למה הבאתי אותך?"
  לפי האישום הראשון, במהלך שנת 2007 א' אמר לה שיש לו חבר שמעוניין לקיים עמה יחסי מין. היא אמרה שאינה מעוניינת, אך הוא התרגז וטען שלא ידבר איתה אם לא תסכים.
  לא להתעלם
  ההורים אחראים / אסנת הראל
  אם תמשיכו לא לשוחח עם ילדכם, לא תלמדו אותו לתעל תוקפנות וכעס לאפיקים נכונים, אל תתפלאו שעוצרים את הנער שגידלתם בחדר הסמוך בחשד לאונס
  לכתבה המלאה
  בהמשך קבעו השניים להיפגש עמה והחבר ח' אמר לה לבוא איתו. הם עלו לקומה השנייה בסנוקר השכונתי, שם ח' החל לגעת בה באיבר מינה ובחזה וכעבור שלושה שבועות נפגש עמה שוב ואנס אותה תוך שהוא מנצל את מצבה הרגשי.

  אחד האישומים מתאר מקרה שבו א' ושבעה אחרים אנסו אותה בזה אחר זה, כאשר בזמן שאחד אונס, האחרים צופים ומבצעים בעצמם מעשים מגונים. בין לבין מעשי האונס, פנתה הנערה אל א' ואמרה לו כי אינה מעוניינת לקיים יחסים עם אחד מהם. הוא סטר לה ואמר: "אז למה הבאתי אותך?!" – ואז חברו אנס אותה.

  באישום נוסף, נגד א' ושלושה מחבריו, סופר על מפגש אחר באותו סנוקר. הנאשם המרכזי הורה לה לעלות לקומה השנייה ושם בעל אותה אחד מהחברים שלא בהסכמתה, תוך שהשאר מציצים.

  כאשר אותו נער סיים את מעשיו, עלה אחד אחר וביצע בה מעשים מגונים. מיד לאחר מכן עלו שניים נוספים, וכל אחד מהם אנס אותה.

  במקרה אחר, א' ניסה לאנוס חברה של המתלוננת בביתו, השכיב אותה על המיטה וניסה בכוח להפשיט אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת. הוא לא שעה לבקשותיה וחדל ממעשיו רק לאחר שלא הצליח להחדיר את איבר מינו.

  א' לא הסתפק במעשים הללו. הוא נאשם גם בסעיף התעללות במשך 4 שנים, לפיו דרש ממנה כסף וקיבל סכומים של 2000 עד 3000 שקל, דרש ממנה את הטלפון הנייד שלה לשימושו וביצע שיחות על חשבונה.

 • 5. neliron  |  4 במרץ 2010 ב- 17:41

 • 6. neliron  |  9 במרץ 2010 ב- 23:58

  כללי ▪ משפט ופלילים ▪ חינוך ובריאות

  האשמה קשה

  שניים מנאשמי האונס הקבוצתי צילום: ירון ברנר

  "חברה עם וירוס שמשחית את עצמה". דני דנון צילום: גיל יוחנן

  מתנה מנביעות
  מסגרת דיגיטלית

  יו"ר ועדת זכויות הילד: משרד החינוך אחראי לאונס
  בעקבות נתונים על היישום החלקי ביותר של החינוך המיני בבתי הספר, מאשים ח"כ דני דנון אישית את מנכ"ל המשרד באחריות לאונס הקבוצתי שנחשף בשבוע שעבר בת"א. משרד החינוך: הדברים אינם ראויים לתגובה. תלמידים: אין באמת שיעורים על מין, מתמקדים בבגרויות ולא בערכים
  יהלי מורן זליקוביץ'
  פורסם: 09.03.10, 14:57

  שתף
  עד כמה באמת מפעיל משרד החינוך את מערך החינוך המיני שלו? מסתבר שמעט מאוד. בעקבות אונס הנערה בידי 13 נערים במשך שנים, עלו שאלות רבות לגבי מודעותם וחינוכם של התלמידים בישראל בנושא פגיעות מיניות. במשרד החינוך טענו שהפעילויות המתבצעות, בהן תוכניות "כישורי חיים" לתלמידי כיתות ה', שיעורי המחנך השבועיים ו"שבוע מסוכנות באינטרנט", בהחלט מספיקות, אולם נתונים שהוצגו היום (ג') בוועדת זכויות הילד בכנסת מגלים תמונה שונה בתכלית: בפועל אין בבתי הספר כמעט התייחסות לנושא, וכשכבר יש התייחסות – היא באה בעיקר בתגובה לאירועים נקודתיים.

  "הכל מתחיל ונגמר בחינוך", אומר יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון (ליכוד). "החברה בישראל הפכה להיות בשנים האחרונות חברה עם וירוס שמשחית את עצמה. אתרי מין ותוכניות טלוויזיה הפכו למודל לחיקוי בקרב הילדים, וכבוד האדם נשחק עד עפר. מערכת החינוך לא מתפקדת ומפקירה את החינוך לטלוויזיה ולאינטרנט. משרד החינוך חייב להכניס תוכניות לחינוך מיני כתוכנית חובה לבתי הספר כבר מגיל צעיר, בשביל למנוע את מקרי האונס הבאים בחברה. אני רואה במנכ"ל משרד החינוך אחראי למקרה האונס של הנערה שנחשף בשבוע שעבר". במשרד החינוך אמרו כי "הדברים אינם ראויים לתגובה".

  משרד החינוך הוא הגורם העיקרי המופקד על חינוך מיני בבתי ספר – באמצעות היחידה לחינוך למיניות, זוגיות וחיי משפחה בשירות הפסיכולוגי-ייעוצי, בה מועסקות שמונה מדריכות שמכשירות יועצות ופסיכולוגים חינוכיים לעיסוק בחינוך מיני. לנושא אמורות להיות מוקדשות כ-70 שעות במסגרת תוכנית "כישורי חיים" בבתי ספר יסודיים ובחטיבות הביניים. בחינוך העל-יסודי אין תוכנית חובה לחינוך מיני, אולם הנושא אמור להיות מטופל בשעות החינוך השבועיות.

  "תמיד יעדיפו להשלים שעת מתמטיקה"
  לפי ממצאי המחקר שנערך באגף המידע והמחקר בכנסת והוגש לוועדה, יישומה של תוכנית "כישורי חיים" בבתי ספר חלקי בלבד, וגם בבתי ספר שבהם היא פועלת, לא תמיד נכללים בה שיעורי החינוך המיני. גם שיעורי החינוך המתקיימים בכל כיתה מדי שבוע עד כיתה י"ב, ואמורים לכלול גם הם תכנים של חינוך מיני, בפועל מנוצלים בדרך כלל לדברים אחרים.

  עוד נטען במחקר כי ליחידה לחינוך למיניות אין סמכויות פיקוח, והיא אינה מנהלת מעקב אחר מידת ההטמעה והיישום של התוכניות. ממצאי התחקיר העלו כי מרבית התלמידים כלל לא נחשפו לחינוך מיני, או נחשפו לשעות בודדות. נטען כי החינוך המיני במסגרת בתי ספר ניתן כתגובה מקרית לאירוע נקודתי, ובדרך כלל מתייחס למיניות בני הנוער כמאיימת ואינו מאפשר דיון משמעותי בנושאים המטרידים באמת את בני הנוער.

  תלמידים ששוחחו עם ynet הציגו תמונה המאשרת את הממצאים. "אין באמת שיערי חינוך מיני שנותנים לתלמידים הסתכלות אחרת", אומר אלון רייכמן, תלמיד כיתה י' בתיכון קציר ברחובות. "עושים את זה כדבר שחייבים – וזהו. נפטרים מזה כי יש בגרויות ועניינים. לא מדברים מספיק על פעילות מינית. לא מדברים על זה בדיבור רציני או מעמיק. תמיד יעדיפו להשלים שעת מתמטיקה, והמורה לחינוך אומרת שאין שיעור כי צריך להשלים חומר".

  גם לדברי קורל וקסלר, תלמידת י"ב בתיכון בן צבי בקריית אונו, "שיעורי חינוך לא מתקיימים. המורים מעדיפים לקחת שיעור ולעשות איתו משהו אחר. למורים קשה לעסוק בנושא אינטימי, כי הם גם לא מקבלים הכשרה ולכן עוברים הלאה. על האונס שקרה דיברו וזה היה מאוד ייחודי ולא קרה בבתי ספר של חברים שלי. זה נושא חשוב וחבל שמשרד החינוך מזניח את הנושא. יש תוכניות שאמורות אולי לפעול, אבל בפועל לא קורות. מתמקדים בבגרויות ולא בערכים".

  עד י"ב – 45% מהבנים ו-30% מהבנות קיימו יחסי מין
  המצב מגובה גם במספרים: על פי סקר חדש שנערך בחודשיים האחרונים בקרב 90 אחוז מבתי הספר באחד ממחוזות משרד החינוך, רק 35 אחוז מהם לימדו את התלמידים חינוך למיניות בריאה. זאת ועוד – רק 6 אחוז לימדו את התלמידים על אמצעים למניעת היריון, ו-8 אחוז שוחחו על מחלות מין מדבקות לרבות איידס. אשר לנטייה חד מינית, המצב רק מעט יותר מעודד – ב-30 אחוז מבתי הספר קיימו שיחות בנושא. גם בהטרדות מיניות עסקו פחות מחצי מבתי הספר – 47 אחוז.

  נתונים נוספים שהוצגו נוגעים להרגלים המיניים של בני הנוער. מתברר כי שיעור בני הנוער המקיימים יחסי מין בישראל עדיין נמוך ביחס למדינות מערביות אחרות.

  בנות עדיין נוטות להתחיל לקיים יחסי מין בגיל מאוחר יותר מבנים – אם כי הפערים בין המינים בנושא זה הולכים ומצטמצמים, ועד כיתה י"ב – כ-45 אחוז מהבנים ו-30 אחוז מהבנות קיימו יחסי מין.

  אולם בני הנוער שכבר מקיימים יחסי מין – נוטים להתנהגות מינית מסתכנת. כ-40 מהם קיימו יחסי מין עם שלושה בני זוג או יותר, וכ-65 אחוז קיימו יחסים עם בן זוג מזדמן. ולא רק זאת – שיעור השימוש בקונדום בקרב בני נוער הולך ויורד בשנים האחרונות. מדי שנה מבצעות כ-1,100 נערות הפלות באישור משרד הבריאות.

  אף שמחקרים מצביעים על כך שכ-35 אחוז מבני הנוער הפעילים מינית קיימו יחסי מין לראשונה לפני גיל 15, לא נערכו מחקרים בנושא בגילאים צעירים, וגם לא מחקרים פרטניים על המגזר הערבי או המגזר הדתי.

  תגובה לכתבה הדפסת כתבה שלחו כתבה לדיון בפורום

  נקלעתם לאירוע חדשותי מעניין? שלחו ל – 5335 ישירות מהסלולרי שלכם.

  עוד בערוץ 3,000 מכוניות קטנות – ודקירה; המוכר נעצר בנו של חבר מועצה בת"א חשוד שפצע קשה צעיר

  לכתבה זו התפרסמו 57 תגובות ב-45 דיונים
  סגירת כל התגובות

  מהסוף להתחלה
  |
  מההתחלה לסוף
  |
  מומלצות גולשים
  |
  עוררו עניין

  45. הערך היחיד בבגרות: להעתיק חופשי

  גם המורים נותנים יד

  (09.03.10):

  ציוני הבגרות חשובים למורים ולביה"ס ולכן נותנים יד להעתקות במבחנים. יום אחד יבינו שהערכים והמסרים שהם נתנו הם "כל אחד לעצמו" והחזק ינצח.

  כמובן שאף אחד לא זוכר דבר מ12 שנות לימודיו ונשאר רק עם הערכים שקיבל שם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  44. למגיבה מספר 20

  ענבר

  ,

  זכרון יעקב

  (09.03.10):

  אם היית לידי הייתי מחבקת אותך..

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  43. אונס באישור ההורים

  קרני

  ,

  מרכז הארץ

  (09.03.10):

  הורים המרשים לילדיהם להישאר לישון אצל חבר או חברה מהכתה ,
  נותנים אישור להלכה ולמעשה לקיום יחסי מין בין בני הנוער !!!
  המרחק מסקס חופשי בגיל 15 ועד לאלימות מינית ונפשית ועד לאונס
  קבוצתי הוא יותר קצר ממה שחושבים ההורים .
  ראו הוזהרתם !!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  42. במקום להעריך ולתת ח"ח…

  (09.03.10):

  צריכים להגיד תודה שיש ח"כ שדואג לילדים שלנו!!
  ולא לזלזל!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  41. לא חינוך מיני חסר אלא חינוך נגד אלימות,כיבוד אדם כאדם (לת)

  ארתור

  ,

  חולון

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  40. אין קשר למין

  ה_שגריר

  (09.03.10):

  משרד החינוך אשם באונס משני טעמים.
  1. הוא לא עורך תוכנית התערבות כלל חינוכית לחשיפת סודות. תוכנית שתעודד כל ילד שנמצא במצוקה כלשהי לספר אותה.
  2. אין לה תוכנית אגרסיבית למניעת אלימות כמו בחולון.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  39. למי בדיוק מהורי האנסים מחובר הח"כ מהליכוד? (לת)

  קניבל

  ,

  שיטלנד

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  38. חוצפה!!!

  אנני

  (09.03.10):

  משרד החינוך האחראי הבלעדי לחינוך? מה עם ההורים??
  משרד החינוך אחראי לתכנים בטלויזיה ובאינטרנט? מה עם משרד התקשורת??

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  37. משרד החינוך לא אשם באונס אלא ב-

  איזבל

  ,

  בית שמש

  (09.03.10):

  העדר חינוך לחשיבה ביקורתית ולאנדיבידואליזם. העובדה שמבין 13 הנערים ומבין כל אלו שדבר המעשה הגיע לאוזניהם, לא היה אף נער שנזעק לעזרת הנערה או "השטנקר" באוזני המבוגרים — היא המדליקה נורה אדומה. לא מחנכים בארצנו שלפעמים זה לא כבוד גדול להיות אחד מהחבר"ה.. החינוך הישראלי הוא להליכה עם הזרם. יש בכך סכנה גדולה כפי שכבר למדנו מההיסטוריה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  36. לא מצחיק בכלל. הסבר: נערים שלא עוברים חינוך מיני

  (09.03.10):

  כיום, נערים שלא עוברים חינוך מיני שואבים את כל הידע שלהם על מין מפורנו שהם חשופים אליו באינטרנט מגיל צעיר מאוד, הכולל יחס משפיל ואף אלים לנשים. ילד שרואה ברשת אתר סאדו-מאזו לא יודע לפרש זאת נכון והתודעה שהוא מפתח היא של זיהוי בין אלימות למין.
  אפילו בטלוויזיה ובסרטים התכנים הללו קיימים.
  דנון צודק מאוד ומפתיע לטובה. אי-אפשר להתעלם מהתודעה המינית שמקנים המדיומים התקשורתיים ולצפות שילדים ונערים יבינו מעצמם את הגבולות הנכונים בנוגע למין.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  35. קישקוש

  איציק

  (09.03.10):

  ובאם היתה שעה שבועית בנושא חינוך מיני זה היה מונע את האונס?
  הצחקת את התלמידים.
  כמו הרבה מאשזרחי המדינה גם אני לא "זכיתי" לשעורים בחינוך מיני נו אז מה הפכנו לאנסים?
  יש יותר מאשם אחד ואלי גם למשרד החינוך יש חלקיק באשם.
  אשמים יש הרבה – שידורי הטלויזיה – העתונות – והאשמים הראשיםם הם ההורים.
  בסירטי הילדים יש אלימות והרג – נכון אין אונס אך יש המון הפעלת כח.
  ההסרטים הן הישראליים והן הזרים ללא תמונות ערום אין סרט [נכון עירום לא קורה ולא מעודד לאונס] אך זה תורם קצת.
  החשיפה למין בוטה באינטרנט – החנויות לממכר סרטי מין אלמים ועוד.
  אנחנו חברה אלימה וגסה – ואת זה יצרנו במו ידנו כי אנחנו
  ליברלים, כי אנחנו מתקדמים [אחורה במהירות] וצנזורה היא מילה גסה ונימןס וסדר? חלילה זה פוגע ב"אני של היחלד"
  סדר ומשמעת בבתי ספר? "אחי מה העניינים?"
  תלבושת אחידה [דבר פעוט] תראו כמה דיונים וכמה דעות.
  אז להאשים את ממנכל משרד החינך זה פשוט "קישקוש"

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  34. ח"כ דנון כל כך צודק.

  תלמידה

  (09.03.10):

  חבל שרק אחרי שנחשף הסיפור בתל אביב מעלים בכנסת נושא כל כך חשוב. סוף סוף חבר כנסת שעושה את תפקידו בנושא החינוך המיני

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  33. מורים, כל כך מפחיד אתכם לדבר של מין?

  תלמידה

  (09.03.10):

  המורים כל כך מפחדים לדבר של מין שפשוט נמנעים משיעורים בחינוך מיני שהם מחוייבים לתת. אין נושא יותר רלוונטי וחשוב בחיים של בני הנוער. כל הדיכוי של הנושא הזה הוא הוא שגורם למעשים האגרסיביים

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  32. אני מאשים את חופש הדיבור באשמה בפשע

  (09.03.10):

  מותר לציבור לומר מה שהם רוצים, מתי שהם רוצים ועל מה שהם רוצים.
  מותר לראות פורנו, כולל מין עם ילדים וחיות ומותר להציג ילדות בנות 12 כאלילות סקס בפרסומות.
  מותר לאנשים לדאוג לעצמם על חשבון המדינה ועל חשבון החברה.

  אז למה אתם מתפלאים שיש רצח ואונס במדינה ?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  31. כולם אשמים חוץ מההורים שמכבדים את ה"פרטיות"? תירוץ להפקרות! (לת)

  לברוח רחוק מהאמת

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  30. תמיד מאשימי את משרד החינוך ואת המוריםאין

  ליאורה

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  אין קל מלהאשים את משרד החינוך או את המורים.
  מי שאשם הם ההורים והילדים עצמם. איך משרד החינוך אמור לפקח על כל ילד וילד במערכת? איך המורים אמורים לדעת מה נעשה בשעות שמחוץ ללימודים ולא בין כותלי בית הספר?
  החברה כולה חולה שכן אין בה גבולות, וההורים הם האחראים הישירים על התנהגות ילדיהם.
  ועוד דבר: סילבן שלום, פרסם עוד הודעה על זכויות התלמיד לעשות כרצונו ,וקשור את ידיהם של המורים!! ואז תאשימו אתה ושכמותך את המערכת.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  29. זה שאתה לא יודע מזה – לא אומר שלא היה

  א

  (09.03.10):

  דוגמא אחת: שומרת

  בכלל- "אז" האשימו את המתלוננות במצבן, וכן היתה הרבה יותר לגיטימציה מהיום לכך.

  לדעתי, אם עזר וויצמן היה חי היום – הוא היה עמוק בפנים על אינסוף מעשי אונס והטרדה מינית. אז מה – זה בסדר?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  28. הבעיה לא איתם

  א

  (09.03.10):

  זה שיש חיות אדם בחברה – זו בעייה אחת.
  ישנה בעייה אחרת והיא קשר השתיקה והעובדה שה"חברים" ראו אותה טובעת – אבל לא הצילו אותה. רוב הסיכוי שהיא תתאבד בעקבות המקרה אולם עקב היעדר חינוך ומודעות – ה"חברים" לא יודעים שהם נותנים יד למותה (אם לא הפיזי, אז בוודאי הנפשי).

  איזה מדינה שכיף לחיות בה…

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  27. מי אשם?

  עוזי יער

  ,

  אשדוד

  (09.03.10):

  בגילי לא היה חינוך מיני בבית הספר ובכל זאת לא הפכנו לאנסים, לאלימים, לשתיינים ומה לא. מי שאשם הם קודם כל האנסים עצמם. הם ידעו טוב מאוד מה הם עושים. עכשיו שישלמו. מי שגם אשם, הם הוריהם שלא היה אכפת להם איזה בני אדם הם מגדלים. כן, בני אדם ולא מפלצות. כי ממפלצות אפשר לצפות למעשים מפלצתיים ואין מה להתפלא. אבל מדובר בבני אדם אם נורמות מוסריות ששוות לאפס וזה מה שמחריד. קודם כל צריך שהמדינה תיקח אחריות לשיקום הילדה שנאנסה כי זה הכי חשוב. אחר-כך צריך לשים את האנסים ושותפיהם להרבה שנים מאחורי סורג ובריח. ואולי היגיע הזמן שיעשו מבחני הורות למי שרוצים לגדל ילדים. מסתבר שלא כל אחד יכול והתוצאות הרות אסון.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  6

  26. 13 האנסים לא עברו שיעורי מין לכן לא ידען מה הם עושים? הצחקתם (לת)

  יורי גאגארין

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  25. לבוא בטענות למשרד החינוך אפשר

  זה מה שקורה

  ,

  כשיורקים אל הבאר

  (09.03.10):

  אבל למנוע קיצוצים, להזרים תקציבים, לתגמל מורים כהלכה – זה מיותר. נמאס כבר שמצפים ללא אמצעים מינימלים. זה מתחיל מכם מקבלי ההחלטות ,לבוא בתלונות אפשר אבל להלחם למען החינוך והשכלה הגבוהה אי אפשר. לא מעניינות הדעות שלכם לבדם. אתם בעמדת כוח, תפקידכם הוא מעשים!!! ולא תואנות וטרוניות.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  24. ששמעתי את תגובתם של הורי הנערים – הבנתי למה ילדיהם כאלה !!!!

  (09.03.10):

  פשוט : מפלצות הממליטות מפלצונים. בבית המישפט שמעתי מאחד הגורמים : שהאימהות חיבקו, נתנו כינויי חיבה, עודדו את ילדיהם, תמכו במעשיהם המגעילים. עכשיו ברור לכם מאין באה התנהגותם ??

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  23. חשבתי ששר החינוך הוא האחראי על משרד החינוך

  מאיר

  ,

  ישראל

  (09.03.10):

  אבל אז נזכרתי שגדעון סער (שר החינוך) ודני דנון שייכים לאותה מפלגה, כך שאין סיבה לאדון דנון לתקוף את חברו לסיעה.

  בנוסף לכך, האדון הלא נכבד דנון ממשיך לחוקק חוקים מטופשים ולהאשים את האנשים הלא נכונים, כאילו לילדים שאנסו אין הורים שמגבים אותם במאה אחוז למרות ראיות מרשיעות. מגוחך שאדם כמו דני דנון הוא נבחר ציבור.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  22. תפקיד בית הספר : ללמד את מי שרוצה ללמוד, לחנך את מי

  (09.03.10):

  שרוצה להתחנך,,,,,,,,,,ולצערי – לחנך את ההורים הבעייתים וחסרי התרבות .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  21. להורים, לתלמידים, לממשלה….במשך שנים צעקו המורים שהקיצוצים

  (09.03.10):

  פוגעים בתלמידים – קיצצו בשעות שיעורי חברה , בשעות הוראה – לכן הילדים חוזרים מוקדם הביתה ויושבים מול אתרים שונים במחשב, מ"ס התלמידים 40 בכיתה, לא נותן למחנך וליועצת אפשרות להכיר את התלמידים……לאורך כל השביתות לא שמענו תמיכה מההורים, שרצו רק להיפטר מטירדת ילדיהם, ותמיד בכו על הטירחה שהילדים בבית……יו"ר אירגון ההורים הארצי מעולם לא השכילה להבין שטובת הנוער ועתיד המדינה תלויים בהחזרת השעות, תמיד היתה לה ביקורת מכוערת וטיפשית, הנה התוצאות – על כך היתרענו כבר ליפני שנים !! עכשיו תיחנקו עם הצפרדע !!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  20. אין מערכת חינוך לא בידע ולא בערכים

  שכחתם

  (09.03.10):

  מערככת נוראית לילדים ולהורים . בינונית ומטה גם במתן הידע ובטח בהתיחסות ובגידול ילדים כבני אדם ערכים ומוסרים. צמצמו כול שאר רוח ( אני בת 46 ובכיתה י' מנהל בית הספר שלי החליט כי כדאי ללמד מקצועות אשר קימים באוניברסיטה עם מרצים משם וכך למדתי ארכיאולוגיה ימית ואף למדנו צלילה וקיבלנו תעודת צולל + השתתפות בחפירות ימיות של האוניברסיטה בקסריה – איזו מתנה שילדי לא יקבלו מעולם מבית הספר , במקום זאת הם זוכים למקום מצמצם שרק רוצים לעבור ולסימו. במלחמת לבנון השניה , במהלך פינוי גוש קטיף אז חשתי צער רב על הקורה במדינה . חזרתי לדברי המנהל בספר הסיום שלנו שם מצאתי מענה "אני מקווה כי הצלחנו לתרום לכם כבני אדם אשר מסוגלים ומוכנים להיות מועילים ותורמים לחברה . לא שאפנו להשגי ציון כמטרה , אילו הגיעו כרווח משני וברור ברגע שממשתם עצמכם כבני אדם

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  19. תפקידו של משרד החינוך בתחום ההשכלה ולא החינוך. תפנה את

  ליאורה

  ,

  מרכז

  (09.03.10):

  האצבע המאשימה לכיוון ההורים. חינוך מתחיל בבית, ערכים סופגים בבית. אם אלו הילדים, לא רוצה אפילו לחשוב מי הם ההורים.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  18. עוד פוליטיקאי קטן שמחפש כותרות (לת)

  דני מי?

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  17. דמגוג

  שאולון

  ,

  י-ם

  (09.03.10):

  פשוט דמגוג, על מה אתה מדבר?
  תעיפו אותו מתפקיד יו"ר וועדה הוא לא שולט בפה שלו. מה הוא לא יעשה בשביל כותרת.
  ביזיון

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  16. המצב רע ומדאיג

  (09.03.10):

  כפי שכתוב בכתבה וכפי שאנחנו יודעים הנערים והנערות מתחילים בקיום יחסי מין בגיל צעיר וזה מאד מדאיג שהם לא מקבלים חינוך והסבר בבית ספר בנושא חשוב זה. יתכן שאם היו מקבלים היו מתחילים את קיום יחסי המין כשהם בוגרים יותר וזה היה לטובת הענין. ההורים צריכים להיות אלה שמחנכים בנושא זה. איך יתחילו הבנות שעברו אונס חיי משפחה? צר לי גם על הבנים שהם יתחילו את חיי המין שלהם על יד שימוש בכח ובאלימות. איך הם יהיו כאנשים בוגרים ובעלי משפחות אם המין קשור אליהם לכח ולאלימות?

  עוד לא מאוחר לתקן את המצב אבל יש להתחיל בזה מידית.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  והתשובה לכך – הילדים מתנהגים בבהמתיות כמו ההורים !!!! (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  15. המספרים נכונים לדעתי רק למרכז הארץ,בצפון הרבה פחות………. (לת)

  אחת

  ,

  כרמיאל

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  14. על איזה ערכים בדיוק מדובר ?

  כינוי 1

  ,

  ירושלים

  (09.03.10):

  עד י"ב – 45% מהבנים ו-30% מהבנות קיימו יחסי מין,

  זאת אומרת גבר וחצי על כל נקבה

  על איזה ערכים בדיוק מדובר ?

  מה הם מתחתנים בסוף ?

  כל החינוך והמוסר במדינה הזו נגמר

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  13. אם אכן הבעיה כל כך קשה – מדוע לא מקציבים 3 שעות חינוך בשבוע (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  ככה זה, מקצצים ובוכים, ועכשיו הבכייה לדורות .. (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  12. ההורים מפחדים מהילדים, נותנים להם הכל, משחיתים אותם,

  (09.03.10):

  לא שמים גבולות……פלא שכך ניראה הנוער ????

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  11. תפנימו – בית הספר אינו יכול לחנך אם אין שיתוף

  (09.03.10):

  פעולה מהבית, או אם הבית מזלזל בביה"ס ואומר זאת לילד,

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  10. לכל המעוניינים – בבית סיפרי מגיעות הבנות מידי יום בלבוש

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ,

  ביה"ס בצפון ת"א

  (09.03.10):

  חושפני עד כדי גועל, מורים השולחים את אותן בנות להחליף את הלבוש בביתם מקבלים תגובות קשות מההורים. כבר יצא לי לראות אבא שאומר לביתו : יש לך רגליים יפות, הלבוש יפה לך……או אמא של תלמידה שהתפרצה לחדר ההנהלה וצרחה בהיסטריה, שכך אוהבת ביתה להתלבש, ומי שלא מוצא חן בעיניו, יש לו בעיה……..ולא חסרים מיקרים. עכשיו ח"כ דנוך – אתה מבין מאיפה זה בא ????? מהבית, ורק מהבית !

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  אולי לא הבנת, "גאון/ה",

  אלה

  (09.03.10):

  אבל מדברים כאן על חינוך לאנסים ולא לנאנסות.

  די לחנך נאנסות. גם באירן, גם במגזר החרדי נאנסות נשים. הבנים מגיעים לבתי הספר עם גופיות ואיש לא מעלה על דעתו שזו סיבה לאנוס אותם.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  תגובתך מטופשת ! בהחלט את לא " הגאון " אם היית יודעת לקשר

  לאלה המחוננת !!!!!!!

  ,

  תגובה 10.

  (09.03.10):

  בין סוף הפיסקה ( אם את יודעת למה הכוונה ) לבין הדוגמה , היית מבינה שהכוונה היא : שההורים תומכים בילדיהם , ע"י תגובות היסטריות ואמירות טיפשיות, מול המורים וההנהלה, זאת במקום לתת לילדיהם להבין, שבבתי הספר יש גבולות , משמעת !!!!! שהילד מבין שאפשר להיות בוטים ואלימים מילולית והתנהגותית להנהלה גם הוא פורץ את גבולות המישמעת, לכן הדוגמה הייתה בהקשר לגבולות משמעת והתערבות ותגובה בוטה של ההורים, המגוננים על דברים שליליים, כך מגיבים גם הורי הבנים שאנסו את הנערה ! ה ב נ ת ????? כמה שיעורים בהבנת הנקרא יכולים למנוע ממך מבוכה !!!! ובטח אף אחד לא טוען שזו סיבה לאונס, למעט מוחך המעוות .

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  אם היית קוראת היטב, היית מבינה שלא לכך הכוונה, לכן

  לאלה מ ~ 10

  ,

  רוני הלוי – גבעתיים

  (09.03.10):

  התפרצותך המוטעית אינה במקום.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  ל : 10 , תלמדי לקרוא היטב, ואז תגיבי . בכל אופן כל

  ענת

  ,

  רעננה

  (09.03.10):

  הנאמר נכון, ההורים מתערבים, בוטים, נוהגים בטיפשות מוחלטת, מגנים על השלילי בילדיהם……..בקיצור כמו שנאמר – טיפוח מפלצות שבעתיד יפגעו בחברה.

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  10 לאלה הנכבדה – אל תפרסמי את טימטומך ברבים, זה מזיק !!! (לת)

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  ל – 10 אלה, אם זה מה שהבנת, את פשוט מופרעת. (לת)

  יוסי

  ,

  חדרה

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  9. מר דני דנוך – אני מבין שאתה מצפה מהמורים לעשות לאחר שעות

  רונית

  ,

  ת…."…..א

  (09.03.10):

  הלימודים מידי יום , סבב בין בתי התלמידים כדי לפקח על התוכניות שהם צופים בהן ! יש לי הפתעה בשבילך – אפילו הוריהם אינם מתעניינים בהרגלי הצפייה של ילדיהם ! מה בדיוק אתה דורש ממערכת החינוך ומהמורים ???

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  8. ….." ויפתח האתון את פיו …" כמורה במערכת 26 שנה, אני

  (09.03.10):

  רוצה להפתיע אותך ש : 1. בית הספר מקדיש ימים ושעות יקרות לנושא חינוך מיני !!!!!!!!!!!! 2. בית הספר מקדיש זמן רב לחינוך בכלל – לתלמידיו. 3. לביה"ס יש קושי לחנך את ההורים, שהם בעצמם חצופים, בוטים, חסרי ערכים, חושבים שהכל מגיע להם ולילדיהם – לכן כך ניראה החינוך אדוני, במקום לזמר זמירות הבל תעבור בין בתי הספר ותיבדוק היטב את טענותיך !!!!!!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  7. החברה עם וירוס, כי ההורים לא מחנכים, הם הפכו להיות חברים

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  (09.03.10):

  של הילדים, הם לא רוצים להתמודד עם הבעיות, רוצים לבלות ו…….שבית הספר, הסביבה, החברה…….כל אלו יחנכו את ילדיהם !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  החברה עם וירוס כי ההורים חולים במחלה כרונית – פינוק והשחתת

  (09.03.10):

  הילדים,

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  2

  6. איזה גאון הדנון הזה.רואה הכל שנתיים לפני כולם.

  אח של חוטובלי

  (09.03.10):

  מנהיג שלא היה כמוהו מימי צ'רצ'יל.

  איך הוא מצליח להכנס לעיתון כל יום. איך?
  כל החכ"ים יושבים בלילות ומנסים כל מיני טרירקים איך להגיע לכותרות.
  בא דנון וממציא כל פעם שטות יותר מפגרת מקודמתה ומיד הוא +תמונה בחליפה ישר בפנים.
  מה היינו עושים בלעדיו

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  5. ח"כ דני דנון סייג לחוכמה שתיקה

  ggg

  ,

  ta

  (09.03.10):

  1. אונס שהתחיל לפני שלוש שנים לא היה נמנע עם היום היה חינוך מיני בבתי ספר.
  2. חינוך ניתן ע"י ההורים (אתה למשל) ולא ע"י בתי ספר שיכולים במקרה הטוב רק לעזור.
  3. כבוד הזולת ההורים מלמדים ולא בתי הספר.
  4. להאשים את מנכ"ל משרד החינוך במקרה הנ"ל או המקרים הקודמים מראה בצורה הטובה ביותר עד כמה אתה ודומיך (ההורים) מרימים ידיים ולא מחנכים את ילדהם אלא מצפים ממערכת שלא מקבלת סכומי כסף מצחיקים, מורים שלא מקבלים תרומה למה שהם עושים ועל כן מעדיפים שלא לעשות כלום וכל זה בגלל ששכרו שלמורה בישראל שווה ברמה לשכרו של שוטר פטרול (ואח"כ מתפלאים למה רוב המורים והשוטרים ברמה נמוכה בארץ)
  5. התפקיד שלך בתור ח"כ הווא להוביל שינויים ולא להמציא אשמים (העיקר לא אתה)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  4. ***חינוך מתחיל בבית. בבית הספר לומדים (מי שמעוניין)** (לת)

  תניחו למשרד החינוך

  ,

  תחנכו את הילדים שלכם

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  משרד החינוך-

  (09.03.10):

  משרד החינוך-כשמו כן הוא-תפקידו לחנך!!!!!!!!!!!!!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  3. Hello……

  Gil

  ,

  Never mind

  (09.03.10):

  It does not make sense…..where is the responsibility of the parents? they are supposed to keep the kids' morals…..unbelievable!!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  2. הכל מתחיל בחינוך

  אחת שמבינה

  (09.03.10):

  מהבית ועבור לבית הספר.
  דווקא בעידן שאנחנו יותר חשופים בו לגירויים והכל יותר מהיר ואינסטנט, חייבים לתת את הדעת לכך שבני נוער מתנהגים בצורה לא בטוחה (ראו את מספר ההפלות).
  כסטודנטית במכללת בית ברל שחינוך הוא בראש מעיינינו, אפשר לומר שאפשר וצריך לשנות את המצב הזה. חינוך, כבר אמרתי?

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  0

  1. אהבל תמיד נשאר אהבל אפילו אם קוראים לו…

  המוהיקני האחרון

  (09.03.10):

  דנון.
  מה אם אחריות ההורים רמי היקר???
  ההורים הם האחראים בלעדית למעשי ילדיהם!!!!!
  בעצם… למה ההורים ולא הילדים עצמם??
  רשיון נהיגה נותנים בגיל 16??? נותנים!!!! ז"א אנחנו סומכים עליהם שהם ינהגו בשיקול דעת??? כן!!!!!
  כשיש שיקול דעת יש גם אחריות וכשיש אחריות יש גם נשיאה באשמה במידת הצורך!!!
  אז תעזבו אותנו בשקט ותנו לנערים הללו לשאת באשמה על האונס ולהורים שלהם להתייסר במצפון לא נקי ובשאלה היכן הם טעו!!!!

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  ההורים אשמים כי הגוים אור להם ונפשות יהודים נפגעת מעבודה זרה (לת)

  מתרבות של גויים

  ,

  ילדים יהודים נפגעים

  (09.03.10)

  תגובה חדשה

  הגיבו לתגובה
  המלץ:

  1

  מה אמרת?הרב מרדכי אלון? (לת)

  תמי

  ,

  עיר הקודש

  (09.03.10)

 • 7. neliron  |  11 במרץ 2010 ב- 13:00

  חשד: מדריך במועדונית נישק ונגע בשמונה ילדות
  המדריך, המועסק על-ידי הסוכנות היהודית במועדונית בנתניה, נעצר בחשד שנגע שנישק ונגע באיבריהן המוצנעים של ילדות בנות 9 עד 11. החשוד מכחיש את המיוחס לו
  רענן בן-צור
  פורסם: 11.03.10, 11:46

  שתף
  שמונה ילדות בנות 9 עד 11, שהגיעו לאחר שעות הלימודים בבית הספר למועדונית בנתניה, נפלו קורבן לאחד המדריכים במקום – שביצע בהן על-פי החשד מעשים מגונים. המדריך, בן 47, מכחיש את המיוחס לו.

  על-פי החשד, נהג המדריך – המועסק על-ידי הסוכנות היהודית – לתקוף מינית את הילדות, לנגוע בהן באיבריהן המוצנעים ולנשק אותן על השפתיים. החשוד יובא בהמשך היום (יום ה') לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בנתניה.

  הפרשה נחשפה לאחר שהילדות סיפרו על המעשים לצוות החינוכי בבית הספר שבו הן לומדות. חלקן

  אפילו לא ידעו שמדובר במעשים אסורים. בבית הספר מיהרו להגיש תלונה במשטרה נגד המדריך.

  קצין החקירות במשטרת נתניה, פקד דרור שלום, אמר ל-ynet: "החשוד הכחיש בחקירתו את המיוחס לו. הבאנו חוקרות ילדים על-מנת שיגבו עדויות מפורטות מהילדות". במשטרה בודקים האם ילדות נוספות נפלו קורבן למעשים דומים.

 • 8. neliron  |  18 במרץ 2010 ב- 18:03

  עונש חמור

  שתיים מהנאשמות בפרשה (ארכיון) צילום: תומריקו

  מבצעים מההגדות!

  אוטומוטור 2010
  יוצא לדרך !!

  רוצה מכונת קפה
  LavAzza במתנה?

  לינץ' בביה"ס: שנת מאסר על מעשה סדום בנערה
  הנער וחבריו אנסו את הנערה לבצע בו מין אוראלי לאחר שחשדו כי הפיצה שמועות על נטייתו המינית של אחד מהם. הם ביצעו בה מעשה סדום, הכו אותה וצילמו בסלולרי. השופטת דחתה את הסדרי הטיעון ונימקה: "דרושה ענישה משמעותית כלפי עברייני מין, גם אם הם בני נוער, במיוחד לנוכח ריבוי עבירות מסוג זה"
  יואב זיתון
  פורסם: 18.03.10, 19:13

  שתף
  שלוש שנים לאחר פרשת ההתעללות הקשה החליט היום (ה') בית המשפט המחוזי בתל-אביב לדחות את הסדרי הטיעון ולהחמיר בעונשם של הנערים שאנסו נערה בת 14 לבצע מין אוראלי בנער אחר.

  על הנאשם המרכזי, שהודה והורשע בתקיפה ובמעשה סדום, הוטלו 14 חודשי מאסר בפועל ו-18 חודשים על תנאי. זאת, לאחר שהפרקליטות ביקשה בהסדר הטיעון להטיל עליו שמונה חודשי מאסר בלבד. עונשה של נאשמת מרכזית אחרת הוחמר לעשרה חודשי מאסר.

  השופטת שרה דותן מתחה ביקורת על הפרקליטות וכתבה בגזר הדין כי "מלכתחילה נוסח כתב האישום נגד הנאשם באופן מקל. העונש בהסדר הטיעון הוא עונש שקולתו חורגת מהראוי".
  תזכורת:
  נקמו בנערה באכזריות / ורד לוביץ'
  כתבי אישום חמורים נגד ארבעה נערים ושלוש נערות שהתעללו בנערה בת 14. שלוש הנערות והנאשם הראשון בפרשה נאשמים בביצוע מעשה סדום ובתקיפה בנסיבות מחמירות
  לכתבה המלאה
  לדבריה, "הנאשם הועמד לדין בגין מעשה סדום שעונשו המירבי הוא 16 שנות מאסר. מדובר בעבירה חמורה ביותר. ההקלה שניתנה לנאשם בהסדר הטיעון מפליגה והעונש הראוי בעבירות מסוג זה חמור בהרבה". השופטת הוסיפה כי "זה דורש ענישה משמעותית כלפי עברייני מין, גם אם הם בני נוער. זאת במיוחד לנוכח ריבוי עבירות מסוג זה".

  הפרשה המזעזעת אירעה באפריל 2007 בעיר במרכז הארץ, לאחר שחבורת נערים החליטה להעניש נערה בת 14 שלכאורה הפיצה שמועות על נטייתו המינית של אחד מהם. אחד הנאשמים הזמין את הנערה לפגישה בגן ציבורי, שם שתיים מהנערות הכו אותה במכות ובאגרופים. לאחר מכן, הם גררו אותה לחצר בית ספר, ואנסו אותה לבצע מעשה סדום בנאשם המרכזי. כל זאת לעיני שני נערים נוספים, בזמן שאחת הנערות מחזיקה בה ואחרת מצלמת את המעשה בטלפון הסלולרי. לאחר המקרה, הם הותירו אותה בוכה, חבולה ומושפלת ונטשו את המקום.

  "שיקולי התביעה אינם מאוזנים"
  בית המשפט החמיר גם בעונשה של הנאשמת המרכזית בפרשה וגזרה עליה עשרה חודשי מאסר בפועל ועשרה חודשים נוספים על תנאי. גם במקרה שלה דחתה השופטת את הסדר הטיעון לאחר שכלל עבודות שירות בלבד. על נערה נוספת נגזרו 3 חודשי מאסר בפועל וארבעת המורשעים האחרים קיבלו עונשי מאסר על תנאי.

  השופטת מתחה ביקורת חריפה על הפרקליטות גם בעניין זה ודחתה את הסדר הטיעון עם הנאשמת המרכזית, שהיא זו שצילמה את המעשה.

  "שיקולי התביעה במקרה זה אינם מאוזנים והם מעדיפים בבירור את אינטרס הנאשמת על פני האינטרס של המתלוננת הפגועה ועל פני האינטרס הציבורי הרחב. אין מקום להפלותה לטובה רק כי היא נערה ולא נער.

  בהתנהגותה היו כל הסממנים של אכזריות לשמה, אלימות פיזית ישירה, וחוסר גילוי רגש אנושי בסיסי. קשה להבין מאילו מקורות שאבה נאשמת זו את השראתה למעשים שיש בהם רמה גבוהה של אכזריות, גסות ואטימות לב לתחנוני הקורבן".


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

מרץ 2010
א ב ג ד ה ו ש
« פבר   אפר »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: