עורך דין

2 באפריל 2010 neliron

Entry Filed under: Uncategorized

6 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  2 באפריל 2010 ב- 13:59

  בית משפט לענייני משפחה ונוער – דלתיים סגורות
  שיטות ודרכי פעולה של בתי משפט לענייני משפחה ונוער, בתי דין רבניים, ועדות החלטה ופקידי סעד של מערכת הרווחה, המתנהלים בדלתיים סגורות.
  האם הציבור לא אוהב עורכי דין?
  המאמר עורכי דין: נמאסתם , אילנית אייל , ישראל היום , 15 דצמבר 2009

  עוד כאלף צעירים הוסיפו אתמול לשמם את התואר "עורך דין". עוד אלף בני אדם שמכניסים את עצמם מרצון לאחד המגזרים השנואים על בני האדם עלי אדמות.

  כן צריך להגיד את זה – אנחנו שונאים עורכי דין. ולמה? הנה כמה סיבות:

  1. אולי זה משום שבפגישת הפתיחה כשטרם שילשלו לכיסם את עשרות אלפי השקלים שהם ידרשו ממך הם תמיד מבטיחים לך הרים וגבעות מסבירים לך כמה התיק שלך פשוט וקל ואיך יש להם ניסיון עצום בתחום הזה. אלא שאז באורח פלא לאחר שהם קיבלו לידם את התיק הוא הופך להיות מסובך מאוד מקרה יוצא דופן משהו שהסיכויים לנצח בו כמעט בלתי אפשריים.

  2. אולי זה משום שהם דורשים ממך סכומי כסף לא הגיוניים בלתי מוסריים ובלתי אפשריים עבור העבודה שלהם. לא 2,000 שקלים לשעת עבודה זה לא הגיוני מצטערת.

  3. אולי זה משום שאתה מאמין שאתה עומד לקבל את הטיפול הכי מקצועי שיש ואז מגלה שכאשר הם צריכים לחפש פסיקה או לעשות עבודה משפטית רצינית שדורשת זמן – הם תמיד ממליצים לך להתפשר כי בעצם חבל לקחת סיכון.

  4. אולי זה משום שהם אף פעם לא זמינים כשאתה צריך אותם. אתה יכול להתקשר אליהם ימים על גבי ימים להשאיר הודעות אבל עד שלא תתקשר ממספר חסוי – לא יענו לך.

  5. אולי זה משום שהם מבטיחים לך שהם יסיימו את הטיפול בתיק בתוך חצי שנה. בפועל זה ייגרר שנתיים לפחות כי מה לעשות יש פגרה ויש חופשות ויש נסיעות סקי שצריך לעשות.

  6. אולי זה משום שרובם לוקחים על עצמם יותר מדי תיקים ואחרי זה אינם מסוגלים לספק את הטיפול הראוי. אז אולי פשוט תיקחו פחות תיקים? נכון זה פחות כסף אבל זה קצת יותר הגון כלפי הלקוחות שלכם.

  7. אולי זה משום שכשאתה הולך למשרד גדול בעל שם אתה מגלה שמי שבסופו של דבר מטפל בך הוא המתמחה שניסיונו והשכלתו המשפטית כמעט זהים לשלך.

  ורק הערה לסיום: בטוח שיש ביניהם טובים מקצועיים מוסריים כאלה שבאמת מאמינים בחשיבות המקצוע שלהם. אם מישהו מכם נתקל בו/ה אנא ידעו אותי אני חייבת את הטלפון שלו/ה.

  קישורים:
  "כתב האישום שלי" – השופט בדימוס שלי טימן מדבר על מערכת בתי המשפט, פרקליטות, משטרה – 15.01.2010
  הכנת תסקיר לשופט שמואל בוקובסקי: ביקור בית “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  בכיר בפרקליטות: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים" – פברואר 2010 – בכיר בפרקליטות ואחד התובעים בתיק אולמרט: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים". זה מה שאומר בהרצאות לסטודנטים סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב. על בית המשפט העליון: ממציא חוקים • על ביניש: קיבלה הלכה מופרכת שתסכן לכולנו את הילדים • על משפט קצב: איך השופטים יוכלו להכריע כשביניש אמרה שיש די ראיות להרשיע • על השופטים: לפעמים נפרדים באולם מהשכל הישר
  בית משפט לענייני משפחה כפר סבא – השופטים חגגו , המתדיינים חיכו – פברואר 2010
  0 תגובות

 • 2. neliron  |  2 באפריל 2010 ב- 13:59

  ית משפט לענייני משפחה כפר סבא – השופטים חגגו , המתדיינים חיכו
  הכתבה "השופטים חגגו , המתדיינים חיכו" , טובה צימוקי , ידיעות אחרונות , 19.02.2010

  "לא פלא שהציבור הפסיק לכבד את המוסד השיפוטי, אשר לעתים קרובות אינו מכבד אותו" התלונן עו"ד

  עשרות מתדיינים המתינו במשך שעות במסדרונות בית משפט לענייני משפחה בכפר סבא באמצע היום ובשיא הלחץ, בעוד השופטים מרימים כוסית וטועמים עוגיות, במסיבת פרידה מחברם, סגן נשיא בית המשפט.

  הפרשה נחשפה בעקבות תלונה של עו"ד שזומן לדיון אצל השופט יעקב כהן ב- 10:30 אך נכנס לדיון רק בשעה 12:30.
  זאת בשל המסיבה לסגן הנשיא חנוך פדר, שנערכה באותן שעות בלשכתו של השופט הפורש.
  "השופטים ישבו בצוותא במשך שעה וחצי, ובמסדרונות התגודדו עשרות מתדיינים", כתב עורך הדין בתלונתו לנציב תלונות נגד שופטים אליעזר גולדברג. "אני מתבייש במערכת שעמה אני נמנה עשרות שנים, שנוקטת יחס מחפיר כזה, לא פלא שהציבור הפסיק לכבד את המוסד השיפוטי, אשר לעתים קרובות אינו מכבד אותו. אגב איני מתלונן על השופט יעקב כהן אשר בתחילת הדיון התנצל והרגיש נבוך". …

  למאמר המלא הקלק על התמונה

  קישורים:
  "כתב האישום שלי" – השופט בדימוס שלי טימן מדבר על מערכת בתי המשפט, פרקליטות, משטרה – 15.01.2010
  הכנת תסקיר לשופט שמואל בוקובסקי: ביקור בית “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  בכיר בפרקליטות: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים" – פברואר 2010 – בכיר בפרקליטות ואחד התובעים בתיק אולמרט: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים". זה מה שאומר בהרצאות לסטודנטים סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב. על בית המשפט העליון: ממציא חוקים • על ביניש: קיבלה הלכה מופרכת שתסכן לכולנו את הילדים • על משפט קצב: איך השופטים יוכלו להכריע כשביניש אמרה שיש די ראיות להרשיע • על השופטים: לפעמים נפרדים באולם מהשכל הישר
  0 תגובות

 • 3. neliron  |  2 באפריל 2010 ב- 14:00

  מאבק העובדים הסוציאלים לתוספת תקנים לחוקרי ילדים – נשיאת בית משפט לנוער השופטת גלית מור ויגוצקי
  פברואר 2010 – כנס באר שבע לשלום הילד, נשיאת בית משפט לנוער גלית מור ויגוצקי נרתמת למאבק העובדים הסוציאלים לתוספת תקנים לחוקרי ילדים.

  העובדים הסוציאליים מנצלים את הכנס במאבקם המתמשך לתוספת תקנים, ומאיימים בשביתה במידה ולא יקבלו תוספת תקנים לחוקרי ילדים.

  במכתב ששוגר לשר האוצר, מזהיר איגוד העובדים הסוציאליים כי המצב על סף קריסה. "לא תהיה לנו ברירה – להשבית את חקירות הילדים על מנת להציב מראה בעיני החברה, שזה יחס הממשלה לחקירות ילדים ולעבירות שמבוצעות נגד קטינים".

  נשיאת בית משפט לנוער השופטת גלית מור ויגוצקי שנכחה בכנס אמרה כי "המצב בשטח הוא כזה שאין די חוקרי ילדים, וחקירות הילדים מבוצעות באיחור ניכר בהתייחס למועד ביצוע העבירה ברור שהדבר הזה משפיע על איכות החקירה או תוצאות החקירה שמובאת בפני בית המשפט"
  .

  .
  קישורים:
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  פקידי הרווחה – מלכודות, מחטפים, והתנהלות לקויה מול הורים בקבלת החלטות על גורל ילדיהם
  "כתב האישום שלי" – השופט בדימוס שלי טימן מדבר על מערכת בתי המשפט, פרקליטות, משטרה – ינואר 2010
  פקידי סעד לחוק הנוער על בתי משפט לנוער: "למרות שהשופט רוטן הוא משתף פעולה"
  דו"ח ורד סלונים-נבו – מינוי אומבודסמן חיצוני לטיפול בתלונות הציבור על פקידות הסעד
  השמה חוץ ביתית – פנימיה, משפחת אומנה, אימוץ, מוסדות משרד הבריאות : צופיה, בני ארזים, נופית, גיל עם, בית טף, מסילה, הדסים, אתגר , עמותת "אור שלום", פרשת התינוק ב"גולאג ישראלי"- דודו דהאן, סיפורם של שרה, ששי ומוטי, אשלים , בית אנדרו, נרדים , בית גדי, מאיר שפיה, "איתנים", מחלקה פסיכיאטרית לילדים נס ציונה, עין השלושה, בית השאנטי, בית חולים זיו בצפת – מחלקה פסיכיאטרית , כלא אופק , מעון חוסים "שקמה" , מעון "גילה" של איל"ן , מרכז חירום חרדי , "נווה אדיר" , רננים , מעון נווה מנשה , מעון מקי"ם , חוות נוער- שדה בר , מעון ילדים מוגבלים- כפר כנא , בית אפל בגן יבנה , אקי"ם – מוסד בשרון , כפר הנוער כדורי , מרכז שיקומי רמת החייל ת"א , בית חולים פסיכיאטרי "אברבנאל" בת ים , בית חולים פסיכיאטרי כפר שאול , ועוד..
  0 תגובות
  תוויות: איגוד העובדים הסוציאלים, איציק פרי, בית משפט לנוער, גלית מור ויגוצקי, חוקרי ילדים, משרד הרווחה
  בכיר בפרקליטות: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים"
  פברואר 2010 – בכיר בפרקליטות ואחד התובעים בתיק אולמרט: "חלק גדול מהשופטים הם חמורים". זה מה שאומר בהרצאות לסטודנטים סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב. על בית המשפט העליון: ממציא חוקים • על ביניש: קיבלה הלכה מופרכת שתסכן לכולנו את הילדים • על משפט קצב: איך השופטים יוכלו להכריע כשביניש אמרה שיש די ראיות להרשיע • על השופטים: לפעמים נפרדים באולם מהשכל הישר
  .
  'המשפט' של הפינק פלויד מתוך "החומה"

  .
  פרקליט בכיר על מערכת המשפט: רקב וטיפשות – "ידיעות אחרונות" מביא הבוקר ציטוטים קשים מהרצאות שנתן סגן פרקליט מחוז ירושלים. "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים", אמר עו"ד אורי קורב – ולא חסך מילים קשות גם מנשיאת העליון ביניש ומפסיקותיה. ומה טוען הפרקליט? "אני נעזר בהרצאות בהומור, ציניות והקצנת דוגמאות"

  תגובת קורב: הסדנה שלי מתאפיינת בהומור ובציניות, יש לי כבוד והערכה למערכת השפיטה

  טובה צימוקי / ידיעות אחרונות / יום שישי 12.2.10

  "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים".

  את ההאשמות הקשות האלה השמיע לא אחר מאשר עו"ד אורי קורב, סגן פרקליט מחוז ירושלים ואחד משני התובעים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.
  נוסף על עבודתו בפרקליטות מלמד עו"ד קורב קורס לחקירת עדים במכללת "שערי משפט" בהוד השרון. במהלך שנת הלימודים האחרונה הקליטו סטודנטים את שיעוריו של קורב. תוכן ההקלטות מאפשר הצצה נדירה לוויכוחים בפרקליטות, שמתנהלים בדרך כלל בדיסקרטיות, סביב משפטים שהסעירו את המדינה בשנים האחרונות.

  "אין להם מושג"
  בחדר ההרצאות, מול סטודנטים ששתו בצמא את דבריו, הרשה לעצמו סגן פרקליט מחוז ירושלים לדבר בחופשיות. קורב אמר בהרצאות דברים קשים על מערכת המשפט בכלל ועל שופטים במיוחד. "חלק גדול מהשופטים במדינת ישראל הם חמורים גדולים", אמר קורב לסטודנטים. "אין להם מושג מה אתה הולך להגיד משפטית. אם לא תיתן להם משפטים, הם לא יידעו משפטים ובטח לא את העובדות".

  "בהכירי את המקצוע שלנו ואני אומר לכם, לפעמים השופט מחליט. למה? כובע או כי הוא חמור, או כי הוא חושב שהוא יודע הכל. או כי ליבו נטה (להחלטה) כבר בשלב הזה… בשלב הזה, לפעמים נגמר הסיפור. כלומר בטיעון הראשון שלכם באולם. הוא לא שמע את הצד השני, הוא לא פנוי עכשיו לשמוע יותר, בין בגלל שהוא התחיל לשחק טטריס על המחשב שלו, שגם זה קורה, ובין אם מסיבה אחרת. הוא שהוא נורא השתכנע".

  בתגובה להערתו של אחד הסטודנטים, שאמר כי שופטים מתמקדים בעיקר בנקודות המרכזיות, השיב קורב: "אני חושב א', ששופטים הרבה מאוד פעמים אין להם מושג מה הם הולכים לשמוע… ב', חלק גדול מהשופטים במדינת ישראל הם, תסלחו לי על הביטוי, חמורים גדולים, ולכן אין להם מושג מה אתה הולך להגיד… דווקא השופטים היותר חכמים והיותר יודעים יקשיבו לך יותר מהפחות יודעים והפחות חכמים".

  "בהבדל מכם, שלכם יש שכל ישר", החמיא קורב לסטודנטים, "באולם לפעמים נפרדים ממנו דווקא שלושת האנשים שאמורים להשתמש בו הכי הרבה. יושבים שלושה שופטים. שומעים עד בחקירה ראשית. הוא שותק בחקירה נגדית, והם לא הבינו שזה תרגיל כדי למחוק את העדות שלו".

  "ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין – תלוי את מי שואלים – בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם… חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור".

  העליון ממציא חוקים
  עו"ד קורב לא חסך את שבט ביקורתו גם מהעומדת בראש הפירמידה, נשיאת בית משפט העליון דורית ביניש: "יש ביקורת שלי על מערכת המשפט ועל הליברליות שלה, על הטמטום שלה ועל החלטות כמו של ביניש, שמזכות רוצח… באיזה תירוץ דחוק… הלכה מופרכת שתסכן לכם ולכולנו את הילדים ולא תאפשר להכניס עבריינים לכלא. כשביניש תסתובב מול המראה, והיא בת 65, היא תרגיש בת 55. היא תהיה נורא יפה. אנחנו עובדים בשיטה שבעיני יש בה הרבה רקב וטיפשות".

  קישורים:
  "כתב האישום שלי" – השופט בדימוס שלי טימן מדבר על מערכת בתי המשפט, פרקליטות, משטרה – 15.01.2010
  הכנת תסקיר לשופט שמואל בוקובסקי: ביקור בית “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  פקידי הרווחה – מלכודות, מחטפים, והתנהלות לקויה מול הורים בקבלת החלטות על גורל ילדיהם
  פקידי סעד לחוק הנוער על בתי משפט לנוער: "למרות שהשופט רוטן הוא משתף פעולה"
  דו"ח ורד סלונים-נבו – מינוי אומבודסמן חיצוני לטיפול בתלונות הציבור על פקידות הסעד
  השופט טימן מפליל את עמיתיו , NEWS1, יואב יצחק
  "יש שופטים שלא יודעים מה זה זיכוי" , הארץ , תומר זרחין
  השופט טימן פורש – סרטון כ-4 דקות
  0 תגובות
  תוויות: אורי קורב, בית המשפט העליון, בית משפט, דורית ביניש, מכללת שערי משפט, פרקליטות, שופט
  "כתב האישום שלי" – השופט בדימוס שלי טימן מדבר על מערכת בתי המשפט, פרקליטות, משטרה
  הכתבה – כתב האישום שלי , רונן ברגמן , 15.01.2010 , 7 ימים , ידיעות אחרונות.

  מערכת המשפט מפקירה שופטים, החלטות מתקבלות על רקע נקמות קטנות ואינטריגות.
  הפרקליטות ניהלה נגדי מסע של הכפשות.
  משטרת ישראל מטייחת חקירות ובלתי מקצועית
  .
  "מערכת המשפט מפקירה את שופטיה, אינה מתייצבת לצדם בשעת מצוקה ומותירה אותם חשופים וחסרי יכולת התגוננות מול שיניהן הטורפות של התקשורת ודעת הקהל. לשופט אסור להגיב במהלך משפט או לאחריו, אך הדוברות איננה מקצועית ואינה מגנה על שופטי הערכאות הנמוכות, עובדה הגורמת לתסכול ולתחושת מצוקה של השופטים במערכת. ומן הצד השני – מערכת בתי המשפט נוהגת להסתיר ולסגור בשקט הליכים או תלונות נגד שופטים שסרחו או שהתנהגותם בלתי נסבלת או בלתי אתית. קשה להאמין כיצד מערכת – המתיימרת לעשות צדק ולשפוט את הציבור – מזלזלת בשופטיה ברמה הבסיסית ביותר וכיצד מתקבלות החלטות על רקע אישי, אינטריגות, נקמות קטנות ושימוש באמצעים אדמיניסטרטיביים כדי למרר את חייו של השופט".
  אכן, קשה להאמין, בעיקר כי הדברים החמורים הללו אינם יוצאים מפיו של פרשן, עיתונאי או חוקר עצמאי מהאקדמיה, אלא דווקא מפי אדם ששימש במשך שנים רבות שופט בכיר מאוד וראש הרכב פשעים חמורים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ומי ששפט במאות משפטים שזכו לתהודה רבה מאוד. השופט שלי טימן – שעורר מהומה כשפרש מרצונו ממשרתו הרמה (למרות שבחים ומועמדות לקידום), שהגדיר אז "מסע הכפשה את הביקורת שהטיחה בו פרקליטות המדינה – לא נרגע. רחוק מכך. הוא עדיין חושב שטיפולן של הפרקליטות והמשטרה בתיקים שעמדו לפניו הוא רשלני, ועכשיו לראשונה הוא גם חושף ומאוורר את הפרטים לגבי שורה של תיקים רגישים במיוחד שבהם טיפל.

  .

  .
  "הבאתי סגנון משלי"
  טימן בן 66, נשוי ואב לשלוש בנות. בילדותו ובבחרותו היה שחקן תאטרון ובן למשפחת שחקנים. גם בעת שישב על כס המשפט היה תאטרלי וציורי במידה חריגה. טימן סיים לימודי משפטים באוניברסיטה העברית בשנת 1970, התמחה במשרד ש. הורוביץ והיה עוזרו האישי של ד"ר אמנון גולדנברג.

  במשך שנים ארוכות שימש עורך דין אזרחי ואחר כך שופט במשך 27 שנים, בתחילה בבית משפט השלום ובהמשך בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. טימן הוא גם שופט בבית הדין הצבאי לערעורים, בדרגת אלוף משנה, בורר בתיקים אזרחיים, מרצה מבוקש, טייס פרטי, יו"ר ועדת הבחירה של פרס התאטרון ועוד. הוא מעיד על עצמו שהוא עסוק עד למעל לראש ונהנה מהסטטוס החדש.

  בין התיקים שבהם שפט היו המשפט השני של יגאל עמיר, חגי עמיר וחברם דרור עדני, רצח יחזקאל אסלן, האונס ברמת-השרון, האונס של לינור אברג'יל, סוחר הנשק נחום מנבר, מנסור עוויס (שהיה סגנו של מרוואן ברגותי ונאשם כמוהו במעורבות בפעולות טרור), טלי פחימה (מי שהואשמה בסיוע לאויב), איש חיזבאללה שנתפס בישראל סטיבן סמירק, רצח ימית רגב בקיבוץ נען, עופר מקסימוב (שהורשע בגניבת רבע מיליארד שקל מהבנק למסחר ולקוחותיו), משפטו של "אנס האיידס", ההחלטה בענין חבורתו של גלעד שרון למסור מסמכים בפרשת "האי היווני" ועוד מאות משפטים אחרים.

  "27 שנים במערכת המשפט שאליה הגעתי מהשוק הפרטי תוך ירידה משמעותית מאוד בהכנסות – נראו לי רק כפרק אחד בשליחות שהרגשתי צורך למלא", אומר טימן. "מצאתי בשיפוט את האפשרות "לעשות צדק בד' אמות האולם שלי. העקרונות שהנחו אותי על כס השיפוט: לכל אדם עומדת הזכות ליומו בבית המשפט והזכות למשפט הוגן, גם אם הוא עבריין או אדם מן השורה ואפילו אם הוא ידוען."

  "ניסיתי להביא סגנון משלי לאולם המשפטים, שיכלול אווירה נינוחה, מכובדת ומקצועית, למרות הבלחות של הומור, קריאה לעורכי הדין בשמם הפרטי וקריאה לנאשמים בשמותיהם", הוא אומר על סגנונו התאטרלי והמוחצן יחסית לשופטים אחרים.

  "הגישה שלי להליך המשפטי אפשרה קיום דיונים מתוך כבוד והערכה ללא התפרצויות אלימות ובשקט מופתי ללא צורך בשומרים, אולם גררה ביקורת מצד המערכת השמרנית, שראתה בי "עוף מוזר" וחריג בנוף השיפוטי".

  חריג זה אנדרסטייטמנט, אם כי בפרקליטות הרבה פחות כעסו על סגנונו הייחודי של טימן והרבה יותר בגלל הקשיים שהערכים בדרכה ובדרך המשטרה להרשעות, ובגלל הביקורת החריפה שמתח עליהן והעובדה כי זיכה נאשמים באופן תדיר יותר מאחרים, מכיוון שלדעתו נפלו הרבה פגמים בהליך, עד שלא יכול היה להיות בטוח כי הנאשם אכן ביצע את העבירה מעבר לכל ספק סביר.

  "גופי האכיפה שוכחים כי מספר ההרשעות והעונשים החמורים שהטלתי – גדול פי כמה מהזיכויים וההערות", מגיב טימן. העובדה שפרשתי בטרם עת מכס השיפוט מעידה על המצוקה שאליה נקלעתי ועל חוסר האפשרות שלי למלא את תפקידי באופן הולם.

  עד היום אני מתקשה להאמין כי פרישתי נבעה מסיבות שנכפו מנימוקים אישיים, קטנוניים וחסרי רלוונטיות לאולם בית המשפט.

  החיים כשופט היו חלק ממני ברמה הרגשית, האינטלקטואלית והחברתית, אולם הגעתי למצב שנאלצתי לבחור בין המשך השירות הציבורי לבין פגיעה חמורה בבריאותי, וזאת למרות הפצרות כנות ואמתיות של העומדים בראש המערכת לחזור בי מכוונתי לפרוש.

  אם היית צריך להצביע על סיבה אחת כוללת לזיכויים, מה היא היתה?

  "קביעתו של השופט מתבססת על יכולת הצדדים להביא ראיות מבוססות ולשכנעו בצדקת טענותיהם. לכן מקובל לומר אצלנו ש"בתי המשפט משתדלים לעשות צדק, אך עושים משפט". הציבור מונע מתחושות בטן, מאמוציות ומפרסומים בכלי התקשורת, ואילו השופט מחויב להתעלם מכל אלה ולבחון את הראיות לגופן בלבד.

  כך ניתן להסביר את הפער שנוצר בין קביעות השופטים לבין ציפיות הציבור.

  רק לאחרונה זוכו נאשמים בשל חוסר יכולת או תקלות של התביעה והמשטרה לנהל תיקי חקירה בצורה מקצועית אשר תספק את הראיות הנדרשות להרשעה.

  כך, למשל, תשלום של עשרות אלפי שקלים לנאשם בשם תומר דמליך, שזוכה משום שהמדינה הסתמכה על עדותו של נרקומן שקרן: תשלום של מאות אלפי שקלים לצעירים בני העדה האתיופית, שזוכו בבית המשפט העליון לאחר ארבע שנים של מעצר ומאסר בשל מחדל בזיהויים מצד המשטרה; שחרורם של האדונים רוזנשטיין ומולנר ממעצר לאחר שהוחשדו, ברעש גדול, בעבירות שונות; תביעת ענק של יוסי זוהר, בנו של יהלומן שהמשטרה ניסתה להוכיח את רציחתו בידי מטפלו האישי (ולנטין טוקילה) ובנו, אשר זוכו על ידי שני הרכבים שונים, אחד בראשותי ואחד בראשות השופט ג'ורג' קרא ועוד".

  "האם אין מדינות מערביות אחרות שסובלות מאותה בעיה – קושי עצום להרשיע ראשי פשע מאורגן?"

  "יש הבדל אדיר בין הרשעת ראשי פשע מאורגן – אם כי אוסיף במאמר מוסגר שגם לכך יש פתרון שנהוג בארה"ב: לבדוק באמצעות מס הכנסה מנין נובע עושרם – לבין הרשעת נאשם מן השורה תוך שימוש בכל האמצעים המדעיים והתחכום. אצלנו קיים לעתים ניסיון לחלץ הודאה מנאשם באמצעים בעיתיים; אם לא מצליחים לבסס תיק, צריך שיהיה אומץ לסגור אותו ולא לגלגלו לבית המשפט ללא ראיות מספיקות".

  האם דבריך לא עלולים לרפות את ידי רשויות התביעה?

  "לא. בכל תיק ציינתי מה רצוי היה לעשות. בסיכומו של דבר פחות שחצנות, יוהרה ורדיפה אחרי סטטיסטיקות יעמידו את רשויות האכיפה על מקומן".

  "האם המשטרה לומדת מביקורת השופטים? – הרי המשנה לנשיא בית העליון, חיים כהן, מגדולי השופטים, כתב כבר כ- 1978: "יש בשפעי החקירה כדי להטיל צל כבד על הליכי המשפט הבאים בעקבותיה".

  "לצערי הרב, ואני אומר זאת בכנות המשטרה איננה לומדת לקח וגם הפרקליטות כך. שופטים מתחו ביקורת חריפה על המשטרה לאורך שנים – ודבר לא השתנה".

  קיימת גם טענה נגדכם, השופטים שאתם מקלים מאוד בעונשים, גם במקרה של פשעים חמורים.

  "הטענות, ברובן, פופוליסטיות, כיוון שהן ניזונות מהעיתונות, המפרסמת רק את העונשים הקלים. אבל אני, מששוכנעתי באמת נאשם, החמרתי מאוד בעונשים, ובכלא אף כינו אותי "התליין החייכן". רק לפני שבוע קיצץ בית המשפט העליון בחצי עונש של 18 שנות מאסר שהטלתי על בעל ואב מתעלל, שברח מן הארץ לאחר הכרעת הדין והוחזר, משום שחרגתי מהמקובל בפסיקה. אגב, במקרה זה אני מודה שכך הדבר ומכבד את קביעת בית המשפט העליון".

  קישורים:

  הכנת תסקיר לשופט שמואל בוקובסקי: ביקור בית “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  פקידי הרווחה – מלכודות, מחטפים, והתנהלות לקויה מול הורים בקבלת החלטות על גורל ילדיהם
  פקידי סעד לחוק הנוער על בתי משפט לנוער: "למרות שהשופט רוטן הוא משתף פעולה"
  דו"ח ורד סלונים-נבו – מינוי אומבודסמן חיצוני לטיפול בתלונות הציבור על פקידות הסעד
  השופט טימן מפליל את עמיתיו , NEWS1, יואב יצחק
  "יש שופטים שלא יודעים מה זה זיכוי" , הארץ , תומר זרחין
  השופט טימן פורש – סרטון כ-4 דקות
  0 תגובות
  תוויות: בית משפט, בית משפט מחוזי, כתב אישום, משטרה, פרקליטות, שופט, שלי טימן, תפירת תיקים
  הכנת תסקיר לשופט שמואל בוקובסקי: ביקור בית “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי
  הפרה פתאומית של כבוד האדם וחירותו
  מדובר ב”ביקור בית” שערכו פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי לחסויה כבת 60, במסגרת הליך מינוי אפוטרופוס לחסויה, כחודש לאחר שהשופט שמואל בוקובסקי מינה מינוי זמני אפוטרופוסים לחסויה, מבלי ששמע את דעתה, אם היא מסוגלת להבין בדבר, וניתן לברר דעתה. המינוי בוצע ללא תצהיר של פקידת סעד. בבקשת המינוי היה רשום כי אחד מבניה מתנגד למינוי.

  חייה של החסויה נהרסו לאחר שבוקובסקי מינה אפוטרופוס
  עקב המינוי השתנה תוך לילה אורח חייה של החסויה, מצבה הפיסי והנפשי התדרדר במהירות, ותוך כחודשיים הפכה להיות שבר כלי, ולא יצאה ממצב זה, אלא מצבה מידרדר מיום ליום.

  שמואל בוקובסקי הזמין תסקיר של פקידת הסעד מבת ים, לאחר שמינה אפוטרופוס לאישה מבלי שראה אותה, וללא קביעת סל טיפול בסיסי לאורח חיים תקין של האישה.

  תסקיר מסולף
  יצוין כי התסקיר היה שיקרי, מגמתי, נכתבו בו "עובדות" מהותיות וכוזבות שלא אומתו, הומלצו בו המלצות מרחיקות לכת בחייה של החסויה, ללא בקשה בכתב, וללא תצהיר, וללא תיאום עם המעורבים בהמלצות אלו. לא הוגדר 'סל טיפול' לחסויה. בוקובסקי אישר את התסקיר במלואו לאחר דיון של חצי שעה.

  הסדרי ראייה – פירוק המשפחה כולה
  כן לדוגמא המליצו פקידת הסעד שירה שביט אורגד ונעמי הלימי על הסדרי ראייה לבן לראות את אמו החסויה אותו הייתה רגילה לראות מידי יום, ללא בקשה בכתב, מאומתת בתצהיר ע"י מי מבעלי הדין, וללא שום תיאום מראש עם הבן או החסויה.

  משימות מזיקות וחסרות תועלת ביזמת שמואל בוקובסקי
  בוקובסקי הטיל בהחלטתו (לאחר קבלת התסקיר) את משימת השמרטף על פקידת הסעד שירה שביט אורגד, להכריע בכל מחלוקת בין בעלי הדין בעניין הסדרי הראייה. משימת שמרטף זאת הוסיפה סכסוכים נוספים, ותכתובת שיקרית של פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועו"ס נעמי הלימי לבית המשפט.

  שמואל בוקובסקי אישר את התסקיר במלואו ללא סייג, מבלי ששאל או בדק דבר עם פקידת הסעד על התסקיר.
  .
  הביקור נערך ביולי 2006 בעת שבנה של החסויה אותו עימו היתה רגילה להיפגש מידי יום, היה במילואים צו 8 עקב מלחמת לבנון השניה.
  .
  סתירות בין חוות דעת רפואית להתרשמות פקידות הרווחה של עיריית בת ים:
  להלן מה שרשמו בתסקיר הסעד העובדות הסוציאליות מצוות קשישים של לשכת הרווחה בבת ים:
  “בביקור בית שערכנו ביולי 2006 החסויה היתה מאוד תוקפנית וחשדנית, קיללה וגידפה אותנו, איימה שתהרוג אותנו, ואף זרקה לעברנו כיסא. טענה שאנחנו מקיימות יחסים עם בעלה. כן דיברה כן דיברה באופן לא ברור, ענתה לא לעניין, לא זיהתה בתמונות את בנה ונכדתה.
  בפגישה שנערכה באוגוסט, החסויה לאחר שקיבלה טיפול תרופתי בהמלצת ד”ר איתן חבר, היתה רגועה יותר, מחויכת יותר, ושיתפה עימנו פעולה, יחד עם זאת לא דיברה לעניין, משפטיה לא היו מובנים, לא התמצאה בזמן ובמקום” (סוף ציטוט)
  .
  חוות דעת של הרופא המטפל של החסויה מספטמבר 2006:
  “מחודש יולי 2006 התנהגותה החמירה, מסרבת לאכול, בחודש האחרון ירדה 10 ק”ג ".
  .
  נקודות:
  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי לא חסו על החסויה בעת שבנה נמצא בשרות מילואים צו 8 במלחמה. הפקידות לא חסכו במילים קשות שיקריות ובוטות על מנת לקדם את התסקיר

  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי סילפו את מצבה של החסויה. בעוד החסויה חלושה, איבדה יכולת דיבור, ירדה במשקל 10 ק”ג תוך חודש, התרשמותן של פקידות הרווחה היתה לפי צרכיהן, פעם החסויה אלימה, שבועיים לאחר מכן רגועה אך לא מדברת.

  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי השפילו את החסויה ב”ביקור הבית” באמצעות “אבחונים” ושאלות חסרות תועלת אם היא מזהה את בנה ונכדתה בתמונה.

  מכל האמור לעיל לא ברור מה היתה מטרת ביקור הבית מלבד להשפיל את החסויה, לפגוע בה, ולגרום לה נזק, בעוד החסויה דואגת לבנה, ובמצב בריאותי קשה.

  החסויה ידועה כאשה טובה, מבורכת, ורגועה, מאז ומעולם. התיאורים של פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי הנם שיקריים ומגמתיים.

  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועו”ס נעמי הלימי פעלו בדרך של רמייה בתיאור התנהגותה של החסויה, שהרי לאור מצבה הפיסי והקוגנטיבי לא יכול להיות שזרקה עליהן כיסא, מה עוד שמי שנכח במקום מלבדן העיד שלא היו דברים מעולם.

  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי זרעו חול בעיני בית המשפט, ובני המשפחה. טענתן בתסקיר כי הטיפול התרופתי של ד”ר איתן חבר היטיב עם החסויה היתה פגומה ופזיזה, בדיקה של רופא בקופת חולים הראתה כי “מחודש יולי 2006 התנהגותה החמירה, מסרבת לאכול, בחודש האחרון ירדה 10 ק”ג“.

  פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי הלכו אימים על המשפחה והחסויה בהיותן עובדות יחד בכל דבר ועניין, גם כמטפלות וגם כמגישות תסקיר לבית משפט המקבל אותו כ”סוף פסוק”, ואשר חורץ את גורלה של החסויה.

  החסויה ידועה בהתנהגותה המנומסת והישרה, ללא שום עבר פלילי או רבב. דברי הבלע של פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועו”ס נעמי הלימי באשר להתנהגות החסויה נובעים משיקולים זרים
  מדיניות הרווחה – התנהלות מופקרת של פקידי הסעד ברשות המקומית ה”מטפלים” בקשישים
  בסיפורה של הקשישה שרה כהן, רודפות פקידות הסעד של עיריית תל אביב אחריה על מנת למנות לה אפוטרופוס, ולהשים אותה בבית אבות, שם היא מקבלת “טיפול תרופתי” שאינה זקוקה לו. פקידי עירייה אלו לא בוחלים לבוא בליל הסדר בליווי שוטרים חמושים על מנת לקחת את הקשישה לבית האבות. הפקידים אפילו מסתירים מקרוביה של שרה את מקום הימצאה על מנת שיוכלו ל”טפל” בה ללא הפרעה.

  ארבע פסיכיאטריים שבדקו את שרה כהן, וקבעו כי צלולה לחלוטין לא סיפקו את העובדות הסוציאליות תאבות הכבוד, היוקרה, והבצע של עיריית תל אביב.

  רדיפתן האובססיבית של הפקידים הסוציאליים של עיריית ת”א תוך הפרה בוטה של זכויות אדם, מוסברת בלחצים/ שיקולים זרים של גורמים פרטיים וממסדיים במנגנון הרווחה הכושל.

  פקידות הסעד הן עובדות עירייה ובתור שכאלה הם פועלות בראש וראשונה לנער את העירייה מאחריות בטיפול בחסוי.

  בנוסף קיימים לחצים של בתי חולים גריאטריים לבצע ניסויים בקשישים אלו כפי שמתברר בכתבה על פרשת הרופאים החשודים בהתעללות בקשישים בבית החולים הגריאטרי הרצפלד קפלן בגדרה.

  שיקול זר נוסף הוא לחצים של תאגידים ואפוטרופוסים הרוצים קשישים בעלי נכסים. ידועה פרשת החשד על תאגיד האפוטרופסות דורי דורות, שהוציא כספי חסויים שלא כדין.

  יש להתייחס בזהירות יתרה בכל פגישה או התקשרות כלשהי של פקידי הסעד ברשות המקומית, פוטנציאל ההרס של פקידים אלו הנו בענייני נפשות ובלתי הפיך.

  התנהלותן המופקרת תוך הפרת זכויות אדם, של פקידי הסעד והעובדים הסוציאליים, אל הקשישים ברשות המקומית ראויה לגינוי והוקעה.

  קישורים:
  דו"ח סלונים נבו: ליקויים מהותיים בהתנהלות פקידי סעד לסדרי דין
  פקידי סעד לחוק הנוער על בתי משפט לנוער: "למרות שהשופט רוטן הוא משתף פעולה"
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  קהלת: “מקום המשפט שמה הרשע ומקום הצדק שמה הרשע” מתוך אתר הרהורים על משפחה וילדים
  התעללות בלשכת הרווחה בבת ים – עובד סוציאלי אנס עובדת שלו
  שירותי רווחה לנוער בבת ים – קידום, טיפול, הדרכה ומה שביניהם.
  משרד הרווחה – תפיסה מיושנת של השמת אנשים עם מוגבלויות במוסדות סגורים הרחק מהקהילה
  לשכת הרווחה עיריית תל אביב – פקידת הסעד עינת צור הורשעה בתאונת "פגע וברח"
  תביעה נגד עיריית בת ים: אין להפלות עובד סוציאלי בשל מוגבלות
  עובדת סוציאלית מלשכת הרווחה ברמלה הורשעה במרמה והפרת אמונים – סעיף 284 חוק העונשין
  עיריית תל אביב יפו – שיטות הרדיפה של פקידי הרווחה
  דוח מבקר המדינה: בת ים "החצר של לחיאני" , רותי אברהם, NEWS1
  תלונה במשטרה הוגשה נגד ראש עיריית בת ים שלמה לחיאני, עידן יוסף, NEWS1
  דוח מבקר המדינה על עיריית בת ים – התקשרויות ומינויים – פברואר 2008
  הפסיכיאטר ד"ר איתן חבר – המלצה למינוי אפוטרופוס וטיפול תרופתי בסם ריספרדל ללא בדיקה פורמלית
  פקידת הסעד שירה שביט אורגד מלשכת הרווחה בת ים: "אני בכלל לא בעסק"
  0 תגובות
  תוויות: אפוטרופוס, בית משפט לענייני משפחה, הסדרי ראייה, חוק הגנה על חוסים, טיפול תרופתי, שמואל בוקובסקי
  משרד הרווחה מודה: בתי משפט לענייני משפחה ונוער הם חותמת גומי של פקידות הסעד
  במאי 2009 פורסם דו"ח סלונים נבו על מערך פקידי הסעד לסדרי דין. הרקע למינוי הוועדה היו טענות של גורמים שונים בכל הנוגע לעבודתן של פקידות הסעד, העוסקות בגורלה של משפחה וענייני נפשות.
  .
  ליקויים מהותיים בעבודת פקידי סעד לסדרי דין
  הועדה הצביעה על ליקויים מהותיים בעבודתן של פקידות הסעד: בעלי הדין שעניינם נבדק על ידי פקידת הסעד, אינם מקבלים את התסקיר שנכתב בעניינם, ואינם יכולים לערער עליו, אלא לאחר שהוגש לבית המשפט המקבל את המלצות התסקיר בד"כ במלואן; הכרות מוקדמת עם אחד מבעלי הדין במסגרת תפקידן כעובדת סוציאלית; פקידת הסעד משמשת כחוקרת אך גם מתערבת טיפולית במשפחה; כתיבת תסקירים ללא מעקב, פיקוח, בקרה, תיעוד, ללא קיום הוראות התע"ס, ללא אבחנה ברורה בין עובדות לדעות, לא ברור תמיד מה המקור לקביעות עובדתיות חשובות, ובמקרה הצורך – אלו בדיקות נעשו כדי לאושש או להפריך אותן; פקידי הסעד חוקרים את בעלי הדין מבלי ליידע אותם כי חובת הסודיות והנאמנות של היותן עובדות סוציאליות אינה תקפה יותר; ועוד. משרד הרווחה הודיע כי יאמץ את רוב המלצות הוועדה בעניינים אלו.
  .
  התסקיר – מסמך רווי סילופים, ו"עובדות" לא בדוקות
  התסקיר תואר כמסמך רווי סילופים, כתיבת עובדות בתסקיר על נושאים מהותיים ללא בדיקה ווידוא, אי קיום התקנות, אי יישום המלצות שניתנו בעבר לפני שנים:
  "בעדויות ששמענו ובבדיקת מדגם של תסקירים על-ידי הצוות, נמצא כי לא כל הוראות התע"ס מקוימות. עוד נמצא שאין אחידות בכתיבת התסקירים, אין פירוט מלא אילו חקירות בוצעו ואלו לא ומדוע, אין תמיד אבחנה בין עובדות לדעות, ולא ברור תמיד מה המקור לקביעות עובדתיות חשובות, ובמקרה הצורך – אלו בדיקות נעשו כדי לאושש או להפריך אותן".
  .
  בתי המשפט לענייני משפחה ונוער – התסקיר הוא "סוף פסוק"
  בהודעת דובר משרד הרווחה על הדוח נכתב:
  "בתי המשפט לענייני משפחה מייחסים בדרך כלל הערכה מרובה לפקידות הסעד ובמרבית המקרים הם נוטים לקבל באופן מלא את כל הקביעות וההמלצות שנכללות בתסקיריהן. זאת ועוד, לא פעם נתקלות פקידות הסעד גם בציפייה או בתביעה, מפורשת פחות או מפורשת יותר, להכריע בכל הדילמות והספקות שמוצגות על ידן בתסקיר, ולא להעבירן להכרעת בית המשפט".
  גם בדו"ח סלונים נבו הייתה התייחסות לבתי משפט לענייני משפחה: "כיום מהווה התסקיר 'סוף פסוק' ולא ניתן לערער או להשיג עליו. במצב דברים זה ההזדמנות הראשונה שיש לבני המשפחה להעלות טענות לגבי התסקיר היא בפני בית המשפט, אלא שכאמור לעיל, בתי המשפט נוטים במרבית המקרים לאמץ את המלצות התסקירים במלואן" … .
  .
  עוול ועגמת נפש לאזרח
  בתי המשפט מקבלים את התסקיר כ"סוף פסוק" ומאשרים אותו. יתרה מכך, הליך כתיבת התסקיר, והתסקיר עצמו פגומים. כלומר העוול ועגמת הנפש לאזרח בלתי נמנעים בהליך השיפוטי.
  מדובר בהליך שיפוטי בדיני נפשות על גורלה של משפחה, וילדים, המנוהל באופן לקוי.
  .
  קישורים:
  בתי משפט לענייני משפחה ונוער – אי צדק בדלתיים סגורות
  פקידי הרווחה – מלכודות, מחטפים, והתנהלות לקויה מול הורים בקבלת החלטות על גורל ילדיהם
  פקידי סעד לחוק הנוער על בתי משפט לנוער: "למרות שהשופט רוטן הוא משתף פעולה"
  דו"ח ורד סלונים-נבו – מינוי אומבודסמן חיצוני לטיפול בתלונות הציבור על פקידות הסעד
  השופט טימן מפליל את עמיתיו , NEWS1, יואב יצחק
  "יש שופטים שלא יודעים מה זה זיכוי" , הארץ , תומר זרחין
  השופט טימן פורש – סרטון כ-4 דקות
  לשכת הרווחה בת ים: פקידת הסעד שירה שביט אורגד ועובדת סוציאלית נעמי הלימי – טיפול “מקצועי” ואלים לחסויה חסרת ישע – ביקור הבית
  0 תגובות
  תוויות: בית משפט לנוער, בית משפט לענייני משפחה, משרד הרווחה, פקידת סעד, תסקיר
  רשומות קודמות
  הצטרף כמנוי ל- רשומות (Atom)

  אמא, האם לבטוח ברווחה?

  "מה שאינו פומבי חייב להיות מושחת" השופט לנדוי

  רווחה – אתרים נוספים

  ועדת החלטה, פקיד סעד, ועובד סוציאלי בלשכת הרווחה
  בריאות הנפש, פסיכיאטר, חולה, תרופות, מוסדות
  הרהורים על משפחה וילדים
  רווחה בישראל, פקידת סעד, עובדת סוציאלית
  פקידת סעד, עבודה סוציאלית, ומדיניות רווחה בישראל

 • 4. neliron  |  2 באפריל 2010 ב- 21:06

  חדשות 2 >פלילים ומשפט >משפט

  עוד בפלילים ומשפט
  כבוד השופט, אני לא הומו!
  גלעד שלמור | 31.3.10 | 21:57 |
  איים על שופטת: אשרוף את ילדייך
  חדשות 2 | 01.4.10 | 08:45 |
  חשד: הפיץ סרטון של נערה בשירותים
  עזרי עמרם | 01.4.10 | 09:32 |
  בגלל סכסוך: חתולה הוכתה למוות
  חדשות 2 | 01.4.10 | 16:44 |
  בראש החדשות
  העולים שנשכחו במרכז הקליטה
  שי גל, כתב חדשות 2 | 02.4.10 | 21:52
  פורצים גרמו למותה של הסבתא?
  יוסי זילברמן | 02.4.10 | 20:23
  קרפיון לעשירון העליון
  שי גל, כתב חדשות 2 | 02.4.10 | 23:18
  הזמר המזרחי של המוסיקה הקלאסית
  אילן לוקאץ', כתב תרבות | 02.4.10 | 22:23
  עדכון אחרון: 00:01 פ"ת: בן 18 נפצע בינוני ובן 15 נפצע קל בקטטה
  שריפה פרצה במפעל תכשיטים בת"א; לא דווח על נפגעים
  אופנוען בן 28 נפצע קשה בתאונה סמוך לרשפון
  ביהמ"ש שחרר לביתו את החייל החשוד בהצתות בחולון
  הסתיים מסע האופנוענים נגד תעריפי הביטוח
  גופת בת 79 נמצאה בדירה בנס הרים; טרם ידועה סיבת מותה
  רוכב אופניים בן 60 נמצא ללא רוח חיים סמוך לשפיים
  רקטת קסאם שוגרה לעבר אשקלון; אין נפגעים
  החודש השבוע היום

  כך המשטרה סוחטת הודאות מחשודים חפים מפשע
  ואדים פוליצ'וק הואשם בחטיפת נשק ותקיפת חייל וישב חודשיים במעצר, עד שבשבוע שעבר נתפסו החשודים האמיתיים – והוא שוחרר. הערב אנו מפרסמים לראשונה את תיעוד החקירות שבהן ניסו השוטרים לחלץ הודאה מאדם חף מפשע
  יוסי מזרחי, כתב בחיפה והגליל | 01.4.10 | 20:28
  חדשות 2

  צפו: כך הפלילה המשטרה חף מפשע

  ואדים פוליצ'וק, חייל משוחרר מכרמיאל, התעורר בוקר אחד וגילה שהוא עצור בעקבות שלוש עבירות חמורות אותן ביצע, לכאורה כמובן. פוליצ'וק נעצר בעקבות תלונה כי צעיר עקב אחריו, הכה אותו וחטף את נשקו באזור כרמיאל. בשבוע שעבר התברר, כי את העבירות ביצעה כנופיית ערבים ישראלים תושבי סכנין, וכתב האישום נגד פוליצ'וק – בוטל.
  במשך חודשיים ארוכים השוטרים מאשימים את ואדים, מקריאים לו האשמות שכלל לא קשורות אליו, והוא אומר בעדותו שהוא לא עשה את הדברים האלה. איש לא האמין לו גם אחרי שהציג אליבי מבוסס.
  כפי שניתן לראות בסרטון, פעם אחר פעם ואדים אומר לחוקר שהוא לא ביצע את המעשה ואף מביע נכונות לגשת לבדיקת פוליגרף ולמסדר זיהוי. אך העניינים רק הלכו והסתבכו, כשבמסדר זיהוי הוא זוהה בוודאות. "אתה היית אמור להיות הבן אדם הכי שליו במסדר, יותר מהניצבים", אמר לו החוקר.
  "אמרתי אין אין, אני לא יכול כבר, אני לא רוצה לחיות אני רוצה למות", אמר ואדים לחדשות 2. רק אחרי חודשיים, כשבוצעה חטיפת נשק נוספת על ידי כנופיה של ערבים, שהודו גם באירוע בו הואשם ואדים הוא שוחרר. עכשיו כולם מאמינים לו, אבל עבורו זה מאוחר מדי.
  מסכת ארוכה של טעויות
  מדובר כאן ללא ספק במסכת ארוכה של טעויות וחוסר רצון של המשטרה והפרקליטות לראות את כל הראיות נגד פוליצ'וק. שלושה שופטים מבית המשפט בעכו לא התרשמו מעדויות בני המשפחה והחברים שהיו עם פולישוק ומהאליבי המוצק אותו הציג לשופטים, אלא ביקשו להסתמך על זיהויו במסדר זיהוי.
  "אמרתי מהתחלה למשטרה: תעשו את כל הבדיקות שאתם רוצים. בדיקת רקמות, בדיקה במכשיר הטלפון הסלולרי שלי, אני יודע טוב מאוד שאני חף מפשע". על פוליצ'וק, שכאמור היה חייל מצטיין ונעצר לראשונה, הופעלו לחצים רבים על מנת שיודה בסעיפים בהם הואשם. "הושיבו אותי עם מדובבים, הם הלחיצו אותי נורא. היה לי מאוד קשה לעמוד בלחצים, ואפילו חשבתי להתאבד".
  "שהפרקליטות והמשטרה יבצעו בדק בית"
  פרקליטו של פוליצ'וק, ליאור בר זוהר, מקווה שבמשטרה ובפרקליטות יחקרו את הטעות שלהם לעומק. "מניח שהפרקליטות והמשטרה יבצעו בדק בית, קשה לי להאמין שזה יעבור בשקט ואני מקווה שמקרים כאלה, שבהם צעיר יכול לקום בוקר אחד ולהיכנס לסרט רע, לא יישנו בעתיד".
  בפרקליטות ובמשטרה אגב, לא מתרשמים יתר על המידה מטענותיהם של השניים. במשטרה אומרים שחומר החקירה הועבר לפרקליטות והם אלה שהחליטו להגיש נגד פוליצ'וק כתב אישום, ובפרקליטות המדינה אמרו בתגובה לטענות: "מי שלא עושה, לא טועה".
  עוד במשפט
  הגבר שנדקר ב"מוזס" משחזר את רגעי האימה
  מי אמר שטחנות הצדק עובדות לאט?
  עשה "תנועה לא נכונה" – ונדקר בין העיניים
  לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות
  מציג תגובות: 3-1
  הצג את כל התגובות ברצף
  3 קצינים תאבי קידום מציגים הצלחות מדומות ובודים גילויים כוזבים
  התנהלות פסולה מסוג זה היא רק אחד מהסימפטומים של תאוות הקידום האישי המאפיינת חלק לא מבוטל מקציני המשטרה.
  02/04/2010 15:06 גלית אברהם מגדרה
  הגב לתגובה זו
  2 מקרה אחד מרבים -יש יותר רע מטוב במשטרה (ל"ת)
  02/04/2010 03:31 דוד
  הגב לתגובה זו
  1 אין מה לעשות יש לנו מדינה חרא ושוטרים חרא
  בחורה מתלוננת על אונס ישר עוצרים מדינה שנשלטת ע"י פמנסיטיות מגעילות
  02/04/2010 01:38 אבי
  הגב לתגובה זו

 • 6. neliron  |  26 באפריל 2010 ב- 07:13

  הקשישה הוחתמה על המכירה. אילוסטרציה צילום: liquidlibrary

  שלל מבצעים
  בכל הסניפים!

  עו"ד ידוע נעצר בחשד שהונה קשישה ולקח דירות
  על-פי החשד, עורך הדין – שמוכר מפרשה מתוקשרת – החתים את האשה במרמה על העברת בעלות לשתי דירות. הוא מכחיש
  אלי סניור
  פורסם: 25.04.10, 20:14

  שתף
  עורך-דין ידוע נעצר הערב (יום א'), בחשד שהעביר במרמה בעלות על שתי דירות של קשישה. הוא חשוד בעבירות של מרמה, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

  היום נחקר עורך-הדין, שהיה מעורב בפרשה מתוקשרת אחרת שאינה קשורה לפרשה זו, על-ידי חוקרי מפלג ההונאה של משטרת תל-אביב, שקיבלה תלונה מהאפוטרופוס האחראי על הקשישה – השוהה בבית אבות.

  מחקירת המשטרה עולה כי עורך הדין טיפל בחשבונותיה של הקשישה, הנמצאת במוסד והמדינה מינתה אותו לטפל בה. לפי העדויות שבידי החוקרים, עורך הדין ואדם נוסף העבירו את הבעלות על שתי דירות יוקרה שהיו שייכות לאשה. את אחת הדירות הם רשמו על שמו של בת החשוד השני, והדירה השנייה נרשמה על שמו של אביו.

  על-פי החשד, עורך הדין החתים במרמה את האשה על מסמכים, לפיהם היא מעבירה את הדירות שבבעלותה לאחרים. עורך הדין טען בחקירתו, כי לא העביר לרשותו רכוש ושמשרדו היה מעורב רק בחתימת ההסכם עם הקשישה ואדם נוסף.

  בתחילה עלה החשד שעורך הדין העביר את אחת הדירות על שם בתו, ובהמשך המשטרה שינתה את גרסהת. החשוד עצמו אמר: "אני לא יודע מאיפה הביאו את המידע הזה. אין לי ובטח לבתי כל קשר לסיפור הזה. מסרתי במשטרה עדות לגבי מסמכים שנערכו במשרדים לפני ארבע או חמש שנים. מדובר באיש עסקים שהיה בסכסוך עם אשתו, ורשם

  את נכסיו על שם הידועה בציבור שלו. לפני מספר שנים הם הגיעו אלי, ואותה אשה מרצונה חתמה על מסמכים המחזירים את הנכסים חזרה לאיש העסקים. נכון שהיא היום בבית אבות, אבל אז היא הגיעה למשרד וחתמה על כך מרצונה החופשי. בכל אופן, אני לא לקחתי שום רכוש ובטח שבתי לא קשורה לעניין".

  הערב הובא עורך הדין לבית המשפט השלום בתל-אביב, שם שוחרר לבקשת המשטרה בתנאים מגבילים. שופט אישר צו איסור פרסום על שמו של האיש.


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

אפריל 2010
א ב ג ד ה ו ש
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: