קיבוץמשמר השרון

29 במאי 2010 neliron
תגים: , , , , , , , , , , , , , ,

1.  קיבוץ מקום………..
ליבי ליבי עם הבנים, אוי למקום שאינו מכבד את בניו הרי זו זכותם לחיות בביתם, גם אם "השתובבו" בעברם, אין אדם שלא שגה. צורה לחברה הקיבוצית שהפכה לעוכרת בניה…….

Entry Filed under: Uncategorized

4 Comments Add your own

 • 1. neliron  |  29 במאי 2010 ב- 06:46

  איזור
  קריות וצפון

  חיפה

  שרון

  ירושלים

  מרכז

  שפלה

  דרום

  נגב וערבה

  קיבוץ

  חדשות ▪ ספורט ▪ משפטי ▪ תרבות ואמנות ▪ דעות

  נשארו בחוץ

  גונן. "על כל הצער על התוצאה, צריך לקבל אותה" צילום: אייל מרגולין

  שלח
  בשיתוף עם דפי זהב

  גונן: שני בני קיבוץ לא התקבלו לחברות
  37 חברים חדשים, רובם בני משק, התקבלו לחברות בגונן. רק שני בנים לא קיבלו את הרוב הדרוש, גם לאחר הצבעה נוספת. ההורים לא יודעים את נפשם
  קרני עם-עד
  פורסם: 27.05.10, 07:33

  שתף
  לאחר כעשרים שנים בהן לא התקבלו חברים חדשים לגונן, יכול הקיבוץ המתחדש לברך על בחירתם בקלפי של 37 חברים חדשים, 26 מתוכם בני משק חוזרים, והשאר משפחות של תושבים, עולים חדשים ונקלטים. כל החברים החדשים שהתקבלו בבחירות מוגדרים כ"חברים כעצמאות כלכלית", ומרביתם כבר פעילים בקהילה ונוטלים חלק בהצבעות השונות.

  אלא שעל השמחה שמזמנת הצמיחה הדמוגרפית מעיב כאבן של שתי משפחות, שבניהן – אשר החליטו לחזור לגונן אחרי השירות הצבאי ותקופת השהייה בחו"ל – לא הצליחו לעבור את משוכת שני השלישים הדרושים לשם אישור החברות בקלפי. גם בקשת הבנים לקיים הצבעה נוספת, שנענתה בחיוב, לא שינתה את התוצאה, העגומה מבחינתם. מניין קולות זעום שחסר היה להשגת הרוב הנדרש – הותיר אותם מחוץ למצבת החברים בגונן. בת קיבוץ נוספת, המוגדרת כאם חד-הורית ואשר לא התקבלה בסבב הראשון, הצליחה להתקבל בבחירות החוזרות.

  הורי הבנים המסורבים מתקשים לקבל את רוע הגזירה. אחת מהם, שביקשה להישאר בעילום שם, אומרת: "איך ממשיכים לחייך בקיבוץ בו אני חברה מעל שלושים שנה? לאחרונה הצביעו לבני משק ולתושבים חדשים שאת רובם אף אחד לא מכיר, בהגדרה של חברים בעצמאות כלכלית, ואת בני, ועוד זוג, שאחד מהם בן משק – לא קיבלו לחברות. הבנים לא גנבו, לא אנסו, לא פשעו. אולי מדובר בהענשת ההורים".

  בנה של אותה חברה חזר מחו"ל לפני כחצי שנה ופתח בהליך של קבלה לחברות בגונן, כשכל אותו זמן הוא מתגורר בקיבוץ. "במקביל לבני, ולעוד מספר

  בנים שנענו לקריאה של גונן לקבל חברים במעמד של עצמאות כלכלית, נרשמו גם בני קיבוץ שלא עברו להתגורר ו/או לעבוד בקיבוץ. ממילא איש לא עמד על טיבם ולא עשה אִתם חשבון על העבר. השפיטה היתה על מי שהיה כאן, ואולי היה בנעוריו שובב מעט. לא בדקו את בני לגופו, לא טרחו להכיר אותו בגיל 22, ולצערי היו חברים שהלכו והצביעו נגד. כך, על חודם של ארבעה קולות, הוא נשאר מחוץ לרשימת החברים החדשים. אני לא יכולה להביט לו בעיניים. ידוע לי שכמוני, רבים קיבלו קשה את התוצאה, גם מנהל הקהילה בגונן. למרות שבני והזוג הנוסף לא צלחו את ההצבעה גם בפעם השנייה – לא אנוח ולא אשקוט עד שגם הם יתקבלו כחברים בגונן".

  מנהל הקהילה, דוד חורסט, מעיד ששתי ההצבעות נעשו על-פי התקנון ובאישור הנהלת הקיבוץ, וכן ועדת הקליטה והקלפי. "אני לא מבדיל בין מועמדים", אומר חורסט, "והיו ביניהם כאלה שהתגוררו בגונן עשר שנים כתושבים, עולים חדשים ששהו כאן 12 חודשים, וגם בני קיבוץ חוזרים. בחצי השנה שקדמה לבחירות ניתנה זכות קדימה לבנים, ורבים מימשו את האופציה להתקבל כחברים בעצמאות כלכלית. לפני ההצבעה לא הגיעה אלי תלונה כלשהי, או השגה על ההליך, וכנראה התוצאות עשו את שלהן. בעקבות בקשה חריגה לקיום קלפי נוסף על בן המשק, הזוג, ובת הקיבוץ – קיימנו קלפי בפעם השנייה. אלא שגם הפעם היו התוצאות כמעט זהות לפעם הראשונה, מלבד הבת שהצליחה לעבור. בשל כך איני יודע מה עוד ניתן לעשות, ועם כל הצער שלי על התוצאה מבחינת הבן והזוג – צריך לקבל ולכבד אותה".

  מדוע, לדעתך, לא עברו הבנים את הקלפי גם בפעם השנייה?
  דוד חורסט: "אני לא יכול להיכנס לקרביים של החברים. רציתי מאוד שכולם יתקבלו. צריך להבין שהם קיבלו רוב, אבל לא את שני השלישים הדרושים לפי התקנון. אני מבין ללב המשפחות, אבל איני יכול לעשות עוד דבר בעניין".

  תמי עינבר, רכזת הקליטה במטה לצמיחה דמוגרפית של התנועה הקיבוצית, אומרת כי למרות שאי-קבלתם לחברות של בני משק אינה דבר שכיח, זה קרה במספר קיבוצים. "כבר נתקלתי במקרה של בן קיבוץ שהיה קרוב משפחתו של מזכיר-לשעבר שלא היה אהוד על חברים רבים, ולכן לא עבר בקלפי. אני מכירה גם סיפור על בן קיבוץ אחר, שעבר רק בפעם השנייה. בכל מקרה, זה לא מצביע, לדעתי, על מגמה כלל-קיבוצית לגבי קבלה או אי-קבלה של בנים לחברות".

 • 2. neliron  |  29 במאי 2010 ב- 06:47

  100שנה לקיבוצים או התפוררות.

 • 3. neliron  |  31 במאי 2010 ב- 19:00

  המבנים החדשים במועצה לא נגישים לנכים ציפי קפל ועופר רוזנבאום
  1. לא נשאר מקום לרחמים
  אנו הורים ל4 ילדים הגרים בקיבוץ מ97 אני עמר חבר קיבוץ הפסיקו לי את העבודה כלולן אחרי 16 שנה כדי להרוס את משפחתי ללא זכויות רק חובות ביקשתי אישורי בניה מסרבים רק לי , אפילו האשימו אותנו באלימות ללא הוכחות ללא סימנים ללא דיון הוכחות אני לא יכול לחתום אבטלה כי עבדתי 11 חודשים פיטרו אותי מרמית ללא זכויות ללא עבודה לרושש אותנו כדי להוציא אותנו מהבית שלי דור שלישי במשמר השרון
  עמר ושרונה גל , משמר השרון (28.05.10)
  להמלצה על תגובה זו לחצו כאן
  2. קיבוץ זה כלי משחית גועל נפש
  חינוך ??סמים אנשים סגורים מרומים מעם סוציומטים הקיבוצים כמו מעגן מיכאל אנשים מגיעילים להקיא מהם
  יוצאי קיבוץ איכס , כפר ותקין הרחבה (29.05.10)
  להמלצה על תגובה זו לחצו כאן
  3. יש בית משפט שהקיבוץ ילך לעזעזל
  חברת קיבוץ , משמר השרון (29.05.10)

 • 4. neliron  |  10 ביוני 2010 ב- 11:31

  חדשות ▪ ספורט ▪ משפטי ▪ תרבות ואמנות ▪ דעות

  ילדים (לא) עובדים

  הנוער העובד מפגינים. "זו גם אשמה מוסרית וחברתית" צילום: מיכל סרברניק, תנועת "דרור ישראל"

  עוד במופעים…
  ילדים
  תיאטרון
  מחול
  מוזיקה
  קלאסי
  בידור
  פסטיבלים
  עניין

  שלח
  בשיתוף עם דפי זהב

  האם קיבוצים מעסיקים ילדים בדואים בניגוד לחוק?
  חברי תנועת "הנוער העובד והלומד" הפגינו נגד העסקת ילדים בדואים בחקלאות בנגב. בקיבוצים נחל עוז ועלומים מכחישים כל קשר לכך
  קרני עם-עד
  פורסם: 10.06.10, 08:03

  שתף
  המידע כי עשרות ילדים בדואים בנגב המערבי אינם הולכים לבתי הספר, בניגוד לחוק, זה ארבעה חודשים, אלא יוצאים אל שדות של מושבים וקיבוצים באזור הדרום, כדי לעבוד בהם שעות ארוכות תמורת שכר זעום, שמועבר לאבותיהם – עורר סערה גדולה בקרב גופים שונים, לרבות תנועות הנוער הכחולות. יצחק קדמן, ראש המועצה לשלום הילד, כינה את התופעה "סחר בילדים".

  חברי הסתדרות "הנוער העובד והלומד" הפגינו ביום שישי (4.6) בצומת שרשרת בנגב במחאה על העסקת הילדים בעבודות חקלאיות. "מרבים לדבר על ילדים בני שמונה ותשע שעבדו, אבל נראה כי שוכחים שהיו להם גם מעסיקים, שעליהם מוטלת אשמה כבדה", אמר איתן מנדלבאום מהסתדרות הנוער העובד והלומד. "זו לא רק אשמה פלילית, אלא גם אשמה מוסרית וחברתית. מה מרגיש וחושב מי שמעסיק ילדים בגיל כזה? איפה הבושה? ואיפה שאר חברי היישוב? אף אחד לא ידע? אף אחד לא שמע?"

  בהסתדרות הנוער העובד והלומד קראו לאנשי מנהל האכיפה במשרד התמ"ת לנקוט צעדים חמורים ביותר, לרבות עונשי המאסר הקבועים בחוק. על פי החשד קיימת התופעה בעיקר במושבים, אך גם שמם של הקיבוצים נחל עוז ועלומים הוזכר בהקשר זה. ביקורת רבה הושמעה כלפי האחראי על עבודת הפועלים בשדות נחל-עוז.

  לארי טרנטו, חבר נחל-עוז ומנהל העסקים בקיבוץ, טוען שלמיטב ידיעתו והבנתו הילדים הבדואים העובדים בשדות הבצל הם בניו של הקבלן ששכר הקיבוץ. "הם לא מועסקים על-ידינו, וממילא לא מקבלים שכר מאתנו ולא מאביהם, ולכן גם לא הגיעה אלינו דרישה לטפל בנושא.

  ברור שאנחנו אוסרים על העסקת ילדים בחקלאות, הדבר מנוגד לכל העקרונות והערכים שלנו. ייחסו לנו דבר שאיננו שותפים לו".

  אתה מכיר קיבוצים שכנים שאכן מעסיקים ילדים בדואים?
  לארי טרנטו: "ממש לא, ואני מקווה שכולם חושבים ונוהגים כמונו. האיסור על העסקת קטינים בעבודות מצוין בהסכמים שלנו עם הקבלנים. אני מאמין שגם בקיבוצים אחרים יאמרו לך דברים דומים".

  עדיאל פורת, מרכז משק בקיבוץ הדתי עלומים, לא שמע אודות הפרשה בטרם התבקש להגיב ל"ידיעות הקיבוץ". "אזכור עלומים בהקשר כזה הוא חמור מאוד", אומר פורת, "היות שאין לנו שום קשר להעסקת ילדים בכלל וילדים בדואים בפרט, בעבודות החקלאות. לפני כשנה זיהיתי עובד בדואי שנראה מתחת לגיל 16, והוא סולק מיד".

  לפני שהחל לכהן כמרכז המשק, ניהל פורת את בית האריזה, וגם שם הקפיד, לדבריו, לא להעסיק ילדים בדואים. "פעם היתה לנו ביקורת של חברת טכנולוגיות מזון מאנגליה", הוא מספר. "ידעתי שבנוסף לכל הבדיקות הם יבקשו לברר לגבי העסקת ילדים. ראיתי צעיר שנראה פחות מגיל 18, ולכן ביקשתי ממנו את תעודת הזהות שלו. אחראית המשלחת אכן ביקשה לדעת מה גיל העובד בשל חזותו הצעירה, ומיד שלפתי את התעודה, שהוכיחה אחרת. לסיכום העניין: אין ולא היו אצלנו ילדים בדואים עובדים, וחבל שמישהו שרבב את שם עלומים לסיפור הזה".


להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

Trackback this post  |  Subscribe to comments via RSS Feed

עמודים

קטגוריות

לוח שנה

מאי 2010
א ב ג ד ה ו ש
« אפר    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Most Recent Posts

 
%d בלוגרים אהבו את זה: